Ivcha
01.11.09,15:21
Zdravim vsetkych poradakov...
Tohto casu som este v zahranici, no rozhodnuta vratit sa na Slovensko v januari. Takze zivnost si zacnem vybavovat az vtedy... a predpokladam, ze skor ako v marci sa mi prevadzku otvorit nepodari.
No som taka nadsena myslienkou, ze najradsej by som si uz teraz chcela kupit nejake to zariadenie do obchodu.
Je to mozne kupovat uz teraz a dat si to potom do nakladov?
Ak ano, zalezi na tom, ze veci budu kupene v tomto kalendarnom roku ale prevadzka bude otvorena az v dalsom?
A samozrejme kedze som v zahranici (Anglicko) vacsinu veci planujem kupit tu. Je to dalsi problem, alebo je to ok?
Pepe73Lopez
02.11.09,06:09
Nie som síce superodborník na dane, ale snáď to pomôže:

V zákone 595/2003 Z.z. o dani z príjmov sa píše:
§ 4
Základ dane

(4) Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať.

§ 6 popisuje druhy prijmov, keďže tu nie je popísané, aký bude predmet činnosti, ťažko povedať, ale na JASPI (http://jaspi.justice.gov.sk) sa dá vyhľadať predpis 595/2003.