Jurho
01.11.09,18:20
mam takuto dilemu... mam film na dvd - skopírujem ho do kompu, a chcem ho pozerať... ale tam sa skopíruje do "Audio, Video - a este v nom je 10 zložiek..a tak.. hmm... ako z toho spraviť nejaký" autoplay" alebo čo.. proste to dať dokopy aby to bolo pozerateľné..
vdaka...
Fero11
01.11.09,17:27
Ak mas nejaky normalny player (power DVD, win DVD .....) tak si otvor zdroj ako DVD video s HDD a pojde ti to. Uz sa to tu ale preberalo
sondaw
01.11.09,17:34
Ahoj, jenom malý dotaz, proč film vůbec kopíruješ do PC a nespouštíš ho přímo z toho DVD?
Fero11
01.11.09,18:17
to uz nieje podstatne, mozno ho znervoznuje hucanie DVD mechaniky :)
misoft
01.11.09,18:50
Každé DVD-video má dva základné adresáre:
AUDIO_TS
VIDEO_TS
V AUDIO_TS bývajú niekedy umiestnené dodatočné zvukové stopy, ale zatiaľ som sa s tým nestretol, aby tom niečo bolo - väčšinou je to prázdny adresár
Vo VIDEO_TS sú uložené všetky ostatné video súbory (mávajú prípony *.BUP, *.VOB, *.IFO) TOTO sú tie video súbory.
Ako píšeš
a este v nom je 10 zložiek, tak to budú isto len nejaké nepodstatné súbory (informačné), nesúvisiace s DVD-video. Jedine, ak by to boli *.avi, *.mp3 a pod.
Je na mieste otázka, prečo kopírovať na HDD, keď to ide priamo z DVD. Pokiaľ je to DVD, ktoré má tie hlavné adresáre, tak je samospustiteľné - vyhodnocované ako DVD-video (DVD prehrávač ho automaticky po vložení spúšťa!) a PC by ti mal ponúknuť čím to otvoriť (program na prehrávanie videa, otvoriť ako zoznam a pod.) Stačí vybrať.
jojom
01.11.09,19:12
mam takuto dilemu... mam film na dvd - skopírujem ho do kompu, a chcem ho pozerať... ale tam sa skopíruje do "Audio, Video - a este v nom je 10 zložiek..a tak.. hmm... ako z toho spraviť nejaký" autoplay" alebo čo.. proste to dať dokopy aby to bolo pozerateľné..
vdaka...
Autoplay z toho neurobíš. Ako píše Fero11, musíš mať nainštalovaný nejaký dvd player v pc. Alebo môžeš DVD prekonvertovať na iný formát napr. avi. A ten pozerať v pc. Na webe je dosť aj free prg. ktoré to vedia urobiť. Napr:
http://software.hweb.sk/04_01/html/Katalog/Video.htm
Jurho
06.11.09,14:10
Nikto nič?..

a tí čo odpísali - vážení - PORADA je od slova "poradiť" - a nie zhodnotiť, uvažovať, opísať a pod.... - koho to baví čítať?..

áno - znervóznuje ma hučanie mechaniky (aj), ale hlavne - mám napr. od niekoho požičané DVD a chcem si ho do kompu hodiť... - tak AKO to skopírovať, alebo čo s tym potom spraviť, aby bol z toho jeden subor ( funkčný :D ) ako ked nejaký film stiahnem z netu...

VDAKA:...
Chobot
06.11.09,14:34
Nikto nič?..

a tí čo odpísali - vážení - PORADA je od slova "poradiť" - a nie zhodnotiť, uvažovať, opísať a pod.... - koho to baví čítať?..

áno - znervóznuje ma hučanie mechaniky (aj), ale hlavne - mám napr. od niekoho požičané DVD a chcem si ho do kompu hodiť... - tak AKO to skopírovať, alebo čo s tym potom spraviť, aby bol z toho jeden subor ( funkčný :D ) ako ked nejaký film stiahnem z netu...

VDAKA:...

No neporadili ti, lebo si nejasne položil otázku. Ty si sa pýtal na kopírovanie DVD obsahu. Nepochopili sme, že z toho chceš spraviť nejaký iný formát či súbor.

Pre teba potom pomôže spraviť z DVD filmu DVD rip, teda urobiť z DVDčka jeden napr. .avi súbor, ktorý potom môžeš prehrať ktorýmkoľvek videoprehrávačom (WMP, BSPlayer, KMPlayer, ...). A to ti poradil aj jojom.

Inou možnosťou by bolo, spraviť z DVD filmu obraz disku a ten uložiť na HDD. Potom ale budeš potrebovať nejakú virtuálnu mechaniku, aby si ten obraz disku prehral a tiež prehrávač, čo dokáže prehrať DVD disky. Nevýhodou je, že v takomto prípade budeš potrebovať viac priestoru na HDD, obraz disku zaberie cca 4 -4,5 GB, kým DVD rip si môžeš určiť sám (bežne majú avi súbory veľkosť 700 MB).
sondaw
06.11.09,14:46
Zdravím, hezky kritizuješ ty, co se ti snaží poradit, i když věští povětšinou z křišťálové koule, protože u tvého PC nikdo z nás nesedí.
Myslím ti nejlíp poradil misoft, protože podle tvého popisu máš zřejmě DVD-Video, které obsahuje všechno, abys film mohl spustit
duves
09.11.09,11:26
Nikto nič?..

a tí čo odpísali - vážení - PORADA je od slova "poradiť" - a nie zhodnotiť, uvažovať, opísať a pod.... - koho to baví čítať?..

áno - znervóznuje ma hučanie mechaniky (aj), ale hlavne - mám napr. od niekoho požičané DVD a chcem si ho do kompu hodiť... - tak AKO to skopírovať, alebo čo s tym potom spraviť, aby bol z toho jeden subor ( funkčný :D ) ako ked nejaký film stiahnem z netu...

VDAKA:...
Ja používam program na zmenu z DVD video struktury na avi (napr. divx kodek) soft s nazvom Magic DVD ripper 5.4.2. Je free, lahko sa ovlada:
http://www.edownload.cz/sw/magic-dvd-ripper/
Jurho
11.11.09,11:26
Ja používam program na zmenu z DVD video struktury na avi (napr. divx kodek) soft s nazvom Magic DVD ripper 5.4.2. Je free, lahko sa ovlada:
http://www.edownload.cz/sw/magic-dvd-ripper/

WOW !
Vďaka..... konečne niekto....
jasne, jednoducho , stručne, funkčne....
ešte raz vdaka....
Jake
19.11.09,07:44
Kup si si Power DVD Player, tento program ti prehra DVD video aj z pevneho disku, naco to prevadzat do avi (divx).
Ale to ti uz radili.