samuelovic
01.11.09,18:30
Zdravím, mame sudok na kapustu , je prázdny momentálne ale stale sa v ňom vytvára pleseň. Kapusta v ňom bola minulý rok a bola super, len neviem čo s tou plesňou. Savo som skušal, nezabralo.
buchač
01.11.09,17:31
Zdravím, mame sudok na kapustu , je prázdny momentálne ale stale sa v ňom vytvára pleseň. Kapusta v ňom bola minulý rok a bola super, len neviem čo s tou plesňou. Savo som skušal, nezabralo.

No hej , ale aký ????

Drevený , kameninový ....
samuelovic
01.11.09,17:39
kameninovy sudoček hnedučky splesňou vo vnútry
Vďaka
buchač
01.11.09,17:43
kameninovy sudoček hnedučky splesňou vo vnútry
Vďaka

Tak s takým som svojho času mal problém aj ja ....

Riešil som radikálnym spôsobom ....vy..... som ho ;)

Osvedčil sa mi kameninový - biely ...už roky používame .

S dreveným nemám skúsenosti , hoci kapustu som z takého jedol , very fasa bola
vulxy
01.11.09,17:47
mama na dedine to umyva octovou vodou den-dva pred naplnenim .
a to savo pachne riadne ,aby si tam nemal pachut :)
himalajka
05.10.13,13:48
...umyjem octovou vodou, nechám vyschnúť... a pred vložením kapusty ešte celý sud vydezinfikujem prekrojenou cibuľou... :-)... recept mojej maminky...
erik555
05.10.13,16:12
Nebudete verit, ale kapusta z obycajnych zavaraninovych poharov (7decky) je celkom fajn (aj po 10tich mesiacoch) ;) Ziadne problemy s plesnou a pod., ako je to v tych znamych keramickych sudkoch.
https://www.google.sk/#q=kysla+kapusta+v+poharoch
Janiela
05.10.13,17:03
aj my to tak robíme a veru už teraz sa teším na novú kapustu a najmä na kapustovú vodu - my ju na východe voláme juška
misoft
05.10.13,19:06
Ja používam kameninový hnedý, ale keď je prázdny, tak sa mi v ňom nikdy netvorí plieseň. Keď sa vyprázdni (teda, keď vyžerieme všetku kapustu :D), tak sa umyje i tým octom - Savo ani za toho oného nie - šak to chémia! Vycapím na balkán nech vyschne (a je tam až do ďalšieho nakladania ) teda furt sa vetrá.

A po nekonečných pokusoch so zistil, kedy mám presne nakladať, aby na Vianoce bola akurát!
vlado 33
06.10.13,12:10
Mohla sa stať taká vec: Každý sud ide do vypaľovacej pece, kde stvrdne glazúra povrchu sudu. Pokiaľ sa nedodrží technologický postup glazúra po čase popraská. V makro prasklinách sa zdržujú spóry plesní ktoré aj po umytí po čase bujnejú. Buď niekoľko dní pred nakladaním naliať savový roztok na niekoľko hodín alebo sud vyhodiť. Sud po umytí vetrá?
Janiela
06.10.13,12:41
Moja mamka ešte sud "vyleje " vriacou vodou
bjuty smis
06.10.13,13:56
kedy :))