dodo_b
01.11.09,19:36
zdravim,
ma niekto skusenosti s tehlou Heluz spolu s perlitom ?
HELUZ 44 STi + perlit bez zateplenia. aky je rozfiel medzi tep. odporom s prelitom a bez perlitu ??? ma to niekto ?

dom od fi.PRODOM - projekt bungalow 2

Klima alebo stropne chladenie ? ako zabezpecit konst. teplotu do stropneho chladenia ? TC ???

rekuperacia ci bez- len vetranie oknami ?
2000 € za rekuperator je dost velka suma + rozvdody
alltracboy
01.11.09,18:58
ventilator ti robi pocit chladu prudenim vzduchu, klima ti vzduch realne ochladi. Pokial niesi v miestnosti mal by si ventilator vypinat, aby jeho motor zbytocne neohrieval vzduch.
vladoziak
02.11.09,15:51
zdravim,
ma niekto skusenosti s tehlou Heluz spolu s perlitom ?
HELUZ 44 STi + perlit bez zateplenia. aky je rozfiel medzi tep. odporom s prelitom a bez perlitu ??? ma to niekto ?

dom od fi.PRODOM - projekt bungalow 2

Klima alebo stropne chladenie ? ako zabezpecit konst. teplotu do stropneho chladenia ? TC ???

rekuperacia ci bez- len vetranie oknami ?
2000 € za rekuperator je dost velka suma + rozvdody

Perlit je dost nasiakavy a ked sa tam dostane voda ako sa dostane von aby mur zvnutra nevlhol?Nebude lepsie zaizolovat zaklad XPS alebo perimerom?Rekuperacia je nenavratna investicia je to o komforte,skor tie okna otvarat.TC to je tepelne cerpadlo?A teraz k tej 44,vyrobca nahanal kazdu desatinku R vnutornym rebrovanim tehly,a co sa stane s odporom ked tam zasekate napr.vodu.Podari sa Vam vymurovat vsetko bez chyb?Tepelne mosty budu eliminovane?Vyrobca s tym rata inac ich R nebude ani nahodou.
Prepacte,ze je to forme otazok a Vy ste investor a Vy platite tak rozhodnut sa musite sami.
Ja by som isiel pri bungalove s murivom niekde inde myslim tym hrubku ale to som ja
alltracboy
02.11.09,15:59
pokial ide o mury vysypavane perlitom.. napadana mi jeden tachnicky problem.. a to diery na hmozdinky. Ked vyvrtam deru tak sa zacen sypat perlit von a ta diera bude stale zasypavana. cize potom asi jedine vysavac a vsetko odsat
andreaS
02.11.09,16:20
perlit sa ma dat len do prvej rady tehal, nie do vsetkych...
alltracboy
02.11.09,17:16
dava sa aj do vsetkych namiesto izolacie.
elkibo
02.11.09,17:37
pokial ide o mury vysypavane perlitom.. napadana mi jeden tachnicky problem.. a to diery na hmozdinky. Ked vyvrtam deru tak sa zacen sypat perlit von a ta diera bude stale zasypavana. cize potom asi jedine vysavac a vsetko odsat

kolega myslim ze to nebude problem, lebo kazdy material ma, neviem to odborne nazvat, ale po lopate je to uhol z ktoreho urobi kopu. To znamena ze ked vysypes kybel perlitu na jedno miesto vytvori sa ti kopa ktora voci vodorovnej polohe vytvori urcity uhol. Tento uhol prenesieme na dlzku vyvrtanej diery v stene a kde najvyssi vrchol uhla bude sa dotykat vrchneho konca diery a päta uhla ak nepresiahne celkovu dlzku diery tak sa nic nevysype. :D
alltracboy
02.11.09,17:45
cize ked navrtas dieru do flase s pieskom 1cm od spodu tak tak tam ostane diera do ktorej das hmozdinku a nic sa nevysype :D
elkibo
02.11.09,18:30
odpoved som dal ku diere v stene lebo berieme do uvahy dieru vo vodorovnej polohe. Este viac po lopate: ked do kopy perlitu vrazime vo vodorovnej polohe novodurovu trubku s priemerom napr. 150mm tak uhol kopy sa prenesie do vnutra trubky. Ak je trubka kratka perlit sa vysype ak je dostatocne dlha zostane vo vnutri. A ako budeme menit uhol trubky z vodorovnej polohy do horizontalnej tak uhol kopy zostava, meni sa uhol trubky a tym sa perlit zacne sypat.
Fyziku neoklameme, bracho!
A ked uz budes do tej flase vrtat, zober si diamantovy vrtak a lej tam vodu... :---
alltracboy
02.11.09,18:54
a ty si kde videl davat tehlu dutinami po leziacky.. bracho.. to by si tam asi tazko ten perlit sypal :D

PS: ja zijem v 21 storoci.. takze flasku som myslel plastovu
elkibo
02.11.09,19:29
takze tebe ako jedinemu kto to nepochopil som nakreslil obrazok. s tej flase sa bude vsetko sypat lebo nema potrebnu hrubku steny....
alltracboy
02.11.09,20:18
pichni sem hmozdinku a zistis ze co si pisal je mozno spravne logicky, ale nie prakticky. pokial nevysypes vsetky dutiny, tak tam nic nevlozis lebo sa bude diera neustale zaplnat. A ked to vysajes vsetko von tak v tej vrchnej casti uz nieje ziaden perlit ktory by mal zateplovat tu tehlu.

http://imgupload.sk/images/9dg2eij08mxnni8dtx9_thumb.jpg (http://imgupload.sk/viewer.php?file=9dg2eij08mxnni8dtx9.jpg)
elkibo
02.11.09,20:30
mimotemy
inak sme uplne mimo. Mali sme zalozit temu ako navrtat dieru do steny ktora je izolovana perlitom. Inak podla mna z praxe, pokial tam navrtame dieru tak tam tu hmozdinku v pohode dame lebo perlit je natolko sypky ze sa podda hmozdinke a samozrejme treba volit uzlovaciu hmozdinku. Takze vela dier bez vysypaneho perlitu. :D
alltracboy
02.11.09,20:38
nedas tam tu hmozdinku aj keby bol neviem ako sypky ten perlit, lebo ten tlak sa bude sirit vsetkymi smermi, a aj ked hore by si mohol teoreticky natlacit ten perlit nazad dohora lebo tam bude dutina tak dolu s nim nepohnes. A ja som vobec nepisal o tom ze ked do steny vyvrtas dieru tak sa to bude sypat, ale ze ked tam chces dat hmozdinku tak to musis odsat. Na co ine by sme pravda vrtali dieru do steny. Aj ked vrtas do klasickej steny a neodsajes ten bordel, tak sa ti moze stat ze ti ostane trcat centimeter hmozdinky mimo stenu a uz s nou dovnutra dalej nepohnes. Snad ti nemusim vysvetlovat preco.