M.LV
01.11.09,19:48
Dobrý večer potreboval by som poradit v tejto veci, z družkov sme zili u mojej mami asi rok, potom sme sa prestahovali do rodinneho domu, mojej mame sa chcela odvdacit tak ze jej previedla na ucet 80 tisic sk . Ale teraz ked sme sa rozišli tak tvrdi že tie peniaze len pozicala že ma dôkaz o prevode v banke a ziada ich spet .
kaco11
01.11.09,21:08
rodinný dom, do ktorého ste sa presťahovali patril komu? mame? alebo ho na vás prepísala? má ex družka zmluvu? Daloby sa operovať tým a vlastne to aj bol dar. a dar sa dá vziať späť na základe podmienok, ktoré sú stanovené v občianskom zákonníku ako napríklad obdarovaný sa k darcovi správa v rozpore s dobrými mravmi atď. V prípade ak tvrdí, že ich mame požičala tak by to bolo platné ak ako ústna dohoda v prípade, že by mala na to svedkov. Zatiaľ je to len tvrdenie proti tvrdeniu. To že má doklad o prevode to neznamená nič. Je to len doklad o prevode.
M.LV
02.11.09,12:51
rodinný dom, do ktorého ste sa presťahovali patril komu? mame? alebo ho na vás prepísala? má ex družka zmluvu? Daloby sa operovať tým a vlastne to aj bol dar. a dar sa dá vziať späť na základe podmienok, ktoré sú stanovené v občianskom zákonníku ako napríklad obdarovaný sa k darcovi správa v rozpore s dobrými mravmi atď. V prípade ak tvrdí, že ich mame požičala tak by to bolo platné ak ako ústna dohoda v prípade, že by mala na to svedkov. Zatiaľ je to len tvrdenie proti tvrdeniu. To že má doklad o prevode to neznamená nič. Je to len doklad o prevode.

Asi som to zle napísal, skrátim to, z mojov ex sme žili u mojej mami, moja ex dala mojej mame 80 tisíc sk za to že nás nehala u seba bývat, ale teraz ked sme sa rozišli žiada tie peniaze od mojej mami spat a tvrdí že ich len požičala a nie darovala .

A dnes prišiel mame papier zo súdu že ma vrátit mojej ex 80 tisic sk a tiež zaplatit súdne trovy 159 eur, ako môže súd rozhodnút bez vypočutia druhej strany, vôbec sme nevedely že sa konal nejaký súd tak prečo by mala moja mama zaplatit súdne trovy, ja a moja sestra sme svedkovia že tie peniaze mojej mame darovala a nie požičala.
Mária27
02.11.09,15:09
Asi ste dostali platobný rozkaz podľa § 172 občianskeho súdneho poriadku, ktorý sa môže vydať aj bez vypočutia odporcu. Podajte odpor napr. s tým, že išlo o nájomné.
luigi72
02.11.09,20:07
Tazko poradit, ak nepozname vsetky skutocnosti, pravdu alebo celu pravdu.
Ak tvrdite, ze peniaze boli ako dar, tak dar sa moze vziat spat.
Ak tie peniaze boli pozicane, maju sa vratit.
Ak druzka platila akoze najomne (hoci aj jednorazovo), tak z tych 80 000 Sk Vasa mama mala odviest dan (prijem z prenajmu - prevysuje sumu 50 000 24 900 Sk).
Mária27
03.11.09,10:04
Jednoducho sú to výdavky na domácnosť a za starostlivosť. Pôžičku by musela dokázať. Odpor treba podať, inak rozkaz nadobudne právoplatnosť.
jana987
04.11.09,12:01
suhlasim s mariou,treba dat odpor a ak sa na to necitite tak si najat pravnika.v kolonke k prevodu,by malo byt napisane k comu su peniaze urcene.ak tam nic nieje,v podstate by ste mali vyhrane.ale je to vysoka suma,za pravnikom by ste mali zajst.ked nie nato aby vas zastupoval,tak aspon po radu.