smoky12
02.11.09,07:50
plz help.....uz stvrty krat sa mi pokazil pc rovnako.....hram sa na pc a zrazo mi ho restartne, uz ked mi nacitava windows a malo by ma hodit na prac. plochu tak ma znovu restartne, a takto to sparavi asi 5x zasebou a potom mi naskoci modra obrazovka a napise tam nieco take ze chce kontrolovat hardisk a odpocitava 10sec. ked zacne kotrolovat tak mi tam pise ze delete system32/... proste mi vymaze cely system32 a wyndows mi uz vobec nejde.....ked pc zapne znovu pita to odomna cd od windowsu....stalo sa mi to uz asi 4x krat... uz ma nebavi reinstalovat windows......plz help:(
Fero11
02.11.09,07:12
A to ti robi aj po format c: alebo len po opraveni systemu.
Ak ti to robi aj po formatovani, tak pravdepodobne je chyba hardwarova na HDD a ak po oprave systemu, tak to moze byt napr. virus a mal by si skusit format c:
smoky12
02.11.09,07:23
uz som skusal reinstalovat windows aj s formatovanim hdd a aj bez
Chobot
02.11.09,07:33
plz help.....uz stvrty krat sa mi pokazil pc rovnako.....hram sa na pc a zrazo mi ho restartne, uz ked mi nacitava windows a malo by ma hodit na prac. plochu tak ma znovu restartne, a takto to sparavi asi 5x zasebou a potom mi naskoci modra obrazovka a napise tam nieco take ze chce kontrolovat hardisk a odpocitava 10sec. ked zacne kotrolovat tak mi tam pise ze delete system32/... proste mi vymaze cely system32 a wyndows mi uz vobec nejde.....ked pc zapne znovu pita to odomna cd od windowsu....stalo sa mi to uz asi 4x krat... uz ma nebavi reinstalovat windows......plz help:(

A čo také hráš? Nejakú stiahnutú hru?

Nie je možné, že ten crack hry obsahuje nejaký vírus, ktorý ti pošahá PC vždy, keď tú hru nainštaluješ? Lebo ak máš v poriadku HW, tak nová inštalácia Windowsu nemôže padnúť z ničoho nič. Treba nájsť príčinu. Nainštaluj Win a nechaj len čistú inštaláciu (aj s ovládačmi) bežať pár dní. Ak to bude v poriadku, po jednom inštaluj ostané softy. Tak zistíš, po inštalácii ktorého padne systém.

AK to robí len občas, tak si urob inštaláciu a potom pomocou Acronisu urob obraz disku. Ak ti padne Win, nemusíš reinštalovať, len rozbalíš obraz disku a uložíš ho na C:, je to určite rýchlejšie, ako kompletná inštalácia.
smoky12
02.11.09,08:00
vzdy som si tam nainstaloval WOWko ale to mam na instalovane aj na notebooku a na nom sa mi nic nestalo...to iba na pc toto robi....zda sa mi ze pc restartuje ked viuziva vela z grafiky...mozno ze mam slaby procesor a silnu grafiku....processor AMD Athlon 3000+ 1.8GHz 64 bit socket AM
grafika ATI Radeon HD4650 SUPER PCI-E 512MB DDR2 HDMI DVI
jojom
02.11.09,08:46
Ak máš podozrenie na grafiku, tak skús, ak máš skade, tam hodiť inú.
smoky12
02.11.09,08:52
mam jedine processor, ale je slabsi....ked som tam mal ten slaby tak mi to nerobilo ale ten tam nechcem lebo je taky slabi ze by mi tam isiel warcraft 3 na low grafike....a ajtak my na slabom processore vyhadzovalo chybu s grafikou....na novom mi s grafikou nevyhadzuje ale zase mi robi toieto kktiny s windowsom.....zajtra idem dat pc jednemu opravarovy, tak snad pride na to co je v chybe....:)
PotPalo
03.11.09,22:01
Keď to so slabším procesorom nerobilo, tak by mohol byť slabý (alebo starý/nespoľahlivý) zdroj. Slabší procesor=menšia spotreba, zdroj ešte stačil.
Tiež sa môže prehrievať procesor, skontroluj vetrák a či je medzi procesorom a chladičom termosajrajt...
smoky12
04.11.09,10:00
zdroj mam uplne novy....som ho nedavno kupoval.....ale za par dni mi pride pc z opravovne.....tak uvidim ci to uz bude v pohode
timejka200
04.02.10,13:32
ahoj prosím vas kto mi poradí? dnes som reštartla počítač ale ja som asi vymazala niečo lebo ked som zapla počítač tam mi na čiernej obrazovke vypísalo: že windows nemôže pokračovať lebo chcýba súbro system 32 dll či také ničo....a vôbec ma nepustí dalej? stretol sa niekto s tým? čo mám robiť? mám inštalačné CD-čka windos. Aký je postup musím preinstalovať windows? prosím keto by mi pomohol? dakujem
timejka200
04.02.10,13:33
mám dve CD čka jedno je Windows 7 druhé je také modre na tom je antivir, network..ktoré použíjem pri inštalácie to prvé? prosím pomôže niekto?
salvosko
04.02.10,13:40
mám dve CD čka jedno je Windows 7 druhé je také modre na tom je antivir, network..ktoré použíjem pri inštalácie to prvé? prosím pomôže niekto?
To Windows7 lebo to je operacny system.
timejka200
04.02.10,14:32
aha takže to vložím...

zapnem si počítač vyskočí mi čierna obrazovka a napíše po anglicky že windows couldnt start because the file system 32 dlll is missing or not correct. a nič....a ptom zase čierna obrazovka a dole má na výber 588888
timejka200
04.02.10,15:03
prosím
mecky
04.02.10,15:08
prosím
ehm no kedze neviem co to je za pc tak len vseobecne ze musis nastavit boot primarne z cd/dvd mechaniky

na tvojom mieste by som to ale prenechal niekomu kto ma s reinstalaciu systemu nejaku skusenost, lebo si pokojne si mozes zrusit vsetky data z disku
timejka200
04.02.10,15:19
no ten počítač je nový doniesli ho pred týždnom windows 7 -čka skúsala som vložiť windows 7 cd-čko a dala som že spustiť instalaciu dalej súhlasím s podmienkami...potom mi zobrazilo že disk 1, 2 a tam som si klikla a zobrazili sa mi že vyberte miesto tak som klikla na C-ko a nič nenašli sa ovládače....čo toznamená?
jojom
04.02.10,15:28
no ten počítač je nový doniesli ho pred týždnom windows 7 -čka skúsala som vložiť windows 7 cd-čko a dala som že spustiť instalaciu dalej súhlasím s podmienkami...potom mi zobrazilo že disk 1, 2 a tam som si klikla a zobrazili sa mi že vyberte miesto tak som klikla na C-ko a nič nenašli sa ovládače....čo toznamená?

Načo ovládače tie budú treba až po inštalácii Windowsov. Win sa mal nainštalovať na C. Po to "klikla na C-ko " si šla dobre, ale potom Ti niečo havarovalo, skús zase.
Zoltán Kovács
04.02.10,15:35
Myslím si, že "kliknutie na C" bol nesprávny krok. Podľa popisu situácie usudzujem, že pc chcel adresár, resp. označenie miesta, z ktorého sa má inštalovať system. A to keď je na CD, tak nemôže byť C-čko, nakoľko C väčšinou označuje pevný disk.
timejka200
04.02.10,15:38
hej aj to som skúsila som klikla na CD-čko ktoré som dala dnu do PC windows 7 a nič aj tak vypisovalo že nenaslo sa zariadenie, ovládače také niečo pritom cd-čko bolo dnu.
timejka200
04.02.10,15:39
vypisuje že chýba systém 32 dll po anglicky a že mám reinstalll the copy above file /system 32/ čo to znamená
salvosko
04.02.10,15:50
Nie nie, Win7 potrebuje ovladace na disky pocas instalacie. Ja som takto stahoval od Intelu na RAID, dobre je ze ich dokaze instalator zobrat aj z USB a netreba napalovat.
Pls napis podrobnejsie co robis lebo takto ti je tazko pomoct ked nevieme o co presne ide. Cim viac napises tym viac pochopime.
Robis uplne prvu instalaciu Windows 7 na pocitaci alebo uz ti to na nom fungovalo?
timejka200
04.02.10,16:17
nie nerobím prvú užo som mala všetko nainstalované až dnes som si odinštalovala jeden program /wellphone/ klikala som ok a zrazu sa mi to reštartovalo a potom už lenčierna obrazovka a napísané že windows could not starting the folowing file system 32 dll. is missing or incorrect. potom sa mi restartuje zas a zas a to iste vypisuje dokola potomsa objaví este jedna čierna obrazovka a na spodku je že del menu F10, F8 tak som si vybrala menu ...CD rom a dala som dnu CD windows 7 a taká modrá obrazovka vyskočila dlhšie som čakala vypísalo mi že file is loading.....potom že spustiť instalaci vlastna alebo inovacia. som dala že vlastna zas som dlho čakla potom súhlasím s lic. podmienkami som zaskrtla a potom mi vyhodilo taku tabulku že disk 1, disk 2, som klikla na to som dala že opraviť to mi neslo dalej mi za vyšlo že vybrať si miesto na uloženie som klikla na C-čko potom nič v ypísalo mi že nanašlo sa také zariadenie...skúšala som klikať aj na dalšie, D, E ale stale vypisalo že nič a tak som dala ukončiť intalaciu čo to môže byť?
doktor01
04.02.10,16:19
Tiež som mal tento problém. Bolo to spôsobené vírusom Olmárik- trojský kôň. Pomohlo kompletne zmazanie disku C a následná nová inštalácia Windows.
PS: NOD vedel vírus identifikovať ale nevedel ho odstrániť. :cool:
timejka200
04.02.10,19:08
taký istý problém si mal? a ako si ho vyriešil ako si vymazal c-čko ako sa to robí? a este ak chcem znovu nainštalovať windows tak z toho cd-čkačo mám ku počítaču? windows 7 ? vložím a ked sa ma opýta že vybrať pričinok kde sa má uložiť tak čo si vyberem?
timejka200
04.02.10,19:10
lebo ja sa neviem dostať vôbec do pc len sa začne načítavať windows a hned je čierna obrazovka a vypíše že windows nemôže pokračocať lebo chýba system 32 dll. a nič. a samo vypína zapína tú čiernu obrazovku nič viac a celkom dole mám na výber del , menu, ja som stlačila f12 a ponuklo mi menu a na nom nasledujúce možnosti flopdisk, CD....atď no a ja som klikla na CD začalo načítavať potom modra obrazovka akože sa instalovalo lenže som nenainštalovala lebo ked som chcel uložiť tak mi vypislovalo že hladá a nenašlo.....tak neviem čo s tým dalej...
Vlado40
04.02.10,21:13
Zapni PC .Po načítaní prvej obrazovky stlač parkrát F8.Bude Ti ponúknuté menu.Skús dať prvé Repair computer , alebo skús núdzový režím safe mode či Ti PC nabehne aspoň v tom režime.
salvosko
04.02.10,21:21
Bojim sa ze ked chyba system32.dll tak ani safe mod nepomoze ...
Vlado40
04.02.10,21:37
lebo ja sa neviem dostať vôbec do pc len sa začne načítavať windows a hned je čierna obrazovka a vypíše že windows nemôže pokračocať lebo chýba system 32 dll. a nič. a samo vypína zapína tú čiernu obrazovku nič viac a celkom dole mám na výber del , menu, ja som stlačila f12 a ponuklo mi menu a na nom nasledujúce možnosti flopdisk, CD....atď no a ja som klikla na CD začalo načítavať potom modra obrazovka akože sa instalovalo lenže som nenainštalovala lebo ked som chcel uložiť tak mi vypislovalo že hladá a nenašlo.....tak neviem čo s tým dalej...

Možno sa blbo pýtam , ale bolo v CD mechanike inštalačné CD Windows ?Pri takom postupe by mala nabehnúť nová inštalácia Windows.Vyber disk, a nezabudni dať formátovať tento disk a až potom inštalácia.
salvosko
04.02.10,22:21
Ved to jej nabehla ale nedokazala zinstalovat na existujucu partition ... podla mna to treba bootnut z nejakeho servis CD ako napr. Hiren's Boot CD (http://www.hirensbootcd.net/) ale to nie je pre laikov.
timejka200
05.02.10,04:47
ale ked si pýta vybrať miesto a ked kliknem hocikdfe vypisuje že nie je nájdené
Vlado40
05.02.10,07:52
Klikni na obnoviť ,či Ti náhodou nezmizne celá ponuka diskov .Stáva sa to ,ak Windows nemá ovládače .Skús kliknúť na položku načítať ovládač .Mala by si mať K PC CD k základnej doske a na ňom musíš pohľadať ovládače v zložke driver.