etelka
02.11.09,09:16
prosim o radu...

po skončení rodičovskej dovolenky, som nenastúpila do zamestnania z dôvodu, ze miesto bolo zrusene. Pracovny pomer bol ukonceny a mala som vyplatene troj-mesacne odstupne. Myslim, ze ho vsak nemam spravne vypocitane. Zamestnavatel pouzil na vypocet pravdepodobny mesacny zarabok. Znama mzdarka mi tvrdi, ze mal byt pouzity moj priemerny mesacny zarobok, ktory som mala v obdobi nastupu na MD - teda pred tromi rokmi? Je to tak?
Tweety
02.11.09,08:18
prosim o radu...

po skončení rodičovskej dovolenky, som nenastúpila do zamestnania z dôvodu, ze miesto bolo zrusene. Pracovny pomer bol ukonceny a mala som vyplatene troj-mesacne odstupne. Myslim, ze ho vsak nemam spravne vypocitane. Zamestnavatel pouzil na vypocet pravdepodobny mesacny zarabok. Znama mzdarka mi tvrdi, ze mal byt pouzity moj priemerny mesacny zarobok, ktory som mala v obdobi nastupu na MD - teda pred tromi rokmi? Je to tak?
Nie, nie je to tak, odstupné si mala vypočítané správne z pravdepodobného zárobku.
§ 134ZP
(3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.
etelka
02.11.09,08:22
Mohla by som poprosit o nazor aj RNDr. Mihala?

Velmi pekne dakujem
veronikasad
02.11.09,08:29
prosim o radu...

po skončení rodičovskej dovolenky, som nenastúpila do zamestnania z dôvodu, ze miesto bolo zrusene. Pracovny pomer bol ukonceny a mala som vyplatene troj-mesacne odstupne. Myslim, ze ho vsak nemam spravne vypocitane. Zamestnavatel pouzil na vypocet pravdepodobny mesacny zarabok. Znama mzdarka mi tvrdi, ze mal byt pouzity moj priemerny mesacny zarobok, ktory som mala v obdobi nastupu na MD - teda pred tromi rokmi? Je to tak?
Čo rozumieš pod priemerným mesačným zárobkom - zárobok za aké obdobie ?
etelka
02.11.09,08:36
Priemerny mesacny zarobok na pracovnopravne ucely § 134 ZP