ikovacikova
02.11.09,09:32
Ahojte poraďáci, už som sa raz pýtala, aké bankové poplatky si môžem uplatňovať do výdavkov, pokiaľ sa jedná o podnikateľský účet. Ale aj tak ma ešte zaujíma. Teraz je veľmi moderné, že Vám banka umožní prečerpanie účtu. Čo samozrejme každý veľmi rád privíta. Lenže, keď čerpáme takéto financie, to znamená, že sme viac menej stále v mínuse. A poplatky za tieto prečerpania a úroky môžem takisto účtovať do zdaniteľných nákladov?
ďakujem Iveta
Zdenka 0705
02.11.09,08:44
Ahojte poraďáci, už som sa raz pýtala, aké bankové poplatky si môžem uplatňovať do výdavkov, pokiaľ sa jedná o podnikateľský účet. Ale aj tak ma ešte zaujíma. Teraz je veľmi moderné, že Vám banka umožní prečerpanie účtu. Čo samozrejme každý veľmi rád privíta. Lenže, keď čerpáme takéto financie, to znamená, že sme viac menej stále v mínuse. A poplatky za tieto prečerpania a úroky môžem takisto účtovať do zdaniteľných nákladov?
ďakujem Iveta
Ak máš podnikateľský účet, tak všetky poplatky účtuj do nákladov. Aj úroky z prečerpania.
ikovacikova
02.11.09,08:48
Ďakujem
ivustek
02.11.09,12:12
Ak sa na podnikanie používa osobný účet/nie podnikateľský/, ktorý je oznámený aj na DÚ a sú tu platby výlučne iba z podnikania - poplatky banke sú VOZD alebo VNZD: Ďakujem.
Zdenka 0705
02.11.09,12:15
Poplatky banke sú aj v tomto prípade, ako ho používaš na podnikateľské účely, VODZ. Len si treba dať pozor pri kreditných úrokoch, lebo tam Ti banka sama stiahne daň, tj. poníži ich výšku.
ivustek
02.11.09,12:18
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
ikovacikova
03.11.09,10:03
Ešte raz poprosím, pretože už skutočne neviem, ktoré bankové poplatky sa účtujú ako VOZD a ktoré ako VNZD. Poraďte prosím. Iveta
grammatika
03.11.09,10:08
Ešte raz poprosím, pretože už skutočne neviem, ktoré bankové poplatky sa účtujú ako VOZD a ktoré ako VNZD. Poraďte prosím. Iveta

všetky bankové poplatky a úroky, ak vyplývajú z podnikateľskej činnosti, tak sú VOZD.

jedine, žeby si uskutočnila nejaké súkromné platby z podnikateľského účtu a k tomu by prislúchali bankové poplatky, tak by to bolo VNZD.
ikovacikova
03.11.09,10:10
Ďakujem
SERVIS
04.03.10,08:32
mám zohladniť ak si po celý rok platil z podnikateľského účtu súkromné stavebné sporenie? proste mám tam podľa správnosti odúčtovať dajakýc mizivých 0,03 euro ako poplatok banky za prevod... dakujem