warrior
02.11.09,09:49
Ahojte, chcel by som sa Vás opýtať , ak by som mal záujem otvoriť čajovňu, kde by sa popri pití bafkala aj vodná fajka....bol by to problém? Berie sa to za klasické fajčenie? Musel by som mať extra priestor pre fajčiarov aj nefajčiarov? Alkohol by sa nepredával, tak dúfam, že s tou vodnou fajkou nie je žiadna povinnosť - ohlasovať niekde na colnicu alebo ja neviem. Musím mať zabezpečené aj vetranie? kde prídem k týmto info....hygiena? zodpovedný vedúci musí byť vyučený v odbore ,,čašník?,,ďakujem za radu
Stanislav 1975
02.11.09,08:51
Ahojte, chcel by som sa Vás opýtať , ak by som mal záujem otvoriť čajovňu, kde by sa popri pití bafkala aj vodná fajka....bol by to problém? Berie sa to za klasické fajčenie? Musel by som mať extra priestor pre fajčiarov aj nefajčiarov? Alkohol by sa nepredával, tak dúfam, že s tou vodnou fajkou nie je žiadna povinnosť - ohlasovať niekde na colnicu alebo ja neviem. Musím mať zabezpečené aj vetranie? kde prídem k týmto info....hygiena? zodpovedný vedúci musí byť vyučený v odbore ,,čašník?,,ďakujem za radu

samozrejme,že sa to berie ako fajčenie-aj s vodnej fajky vypúšťaš dym...:cool::cool::cool:
belo72
02.11.09,09:35
Len pri jednom fajceni sa nevypusta dym ale aj pri tom by mali byt odelene priestory :)
warrior
02.11.09,12:55
hehe.....čiže musia byť aj priestory pre nefajčiarov? a nemôže to byť tak, že tam bude upozornenie, že v objekte sa fajčí a čo ja viem, že je to na vlastnú zodpovednosť....resp. upozornim navštevnikov, že v objekte sa fajčí.....hmm?
warrior
04.11.09,15:13
prosím o informácie:)
ekopo
04.11.09,15:23
warrior
04.11.09,17:56
ale ja nebudem reštika ! ale len čajovňa, ako je možné že v Ke v čajovni sa srká čaj a popri tom bafká vodná fajka??? a tak je to vo všetkých Ke čajovniach
warrior
04.11.09,18:00
tam ide v podstate o to, aby si prišiel zabafkať a vypiť čaj, či musí byť aj fajčiarska, aj nefajčiarska časť?
ekopo
06.11.09,12:51
skúsil si si prečítať zákon?

Možno by si sa dočítal:

..podľa zákona je povinnosť stavebne oddeliť fajčiarske časti v zariadeniach spoločného stravovania, kde sa pripravuje a podáva jedlo...
warrior
07.11.09,00:50
ja žiadne jedlo ponúkať nebudem!
wanrouter
12.11.09,11:07
ja žiadne jedlo ponúkať nebudem!

no tak nemusis !!! nic oddelovat
warrior
14.11.09,12:36
No, toto som chcel počuť. Mám ale jednu otázku, pokiaľ by som chcel tam tú vodnú fajku ponúkať......je z hľadiska neviem..hygieny podstatné, aby tam bol nejaký vetrací systém?...alebo by aj stačilo pootvoriť okno?....Ak budem predávať alkohol...tak nejaké vinko a tak..kde to musím všetko hlásiť? Colný úrad a mesto?...myslím že spotrebná daň z vína sa platí mestu, že?...ďakujem
Excise Duty
16.11.09,06:13
No, toto som chcel počuť. Mám ale jednu otázku, pokiaľ by som chcel tam tú vodnú fajku ponúkať......je z hľadiska neviem..hygieny podstatné, aby tam bol nejaký vetrací systém?...alebo by aj stačilo pootvoriť okno?....Ak budem predávať alkohol...tak nejaké vinko a tak..kde to musím všetko hlásiť? Colný úrad a mesto?...myslím že spotrebná daň z vína sa platí mestu, že?...ďakujem
Ak budeš predávať iba víno, tak netreba nikomu nič nahlasovať a mestu nebudeš platiť nijakú spotrebnú daň. Spotrebné dane sa platia štátu ale ty už budeš predávať zdanené víno.
warrior
21.11.09,12:12
ok. dík
inak, nevieš o niekom, kto by mal záujem o kúpu tovaru z môjho obchodu ---buď aby to niekto vzal k seebe do obchodu alebo do vianočných stánkov, hračky, naramky, bižutka, svietiace hračky- rožky, krídla, meče také.., vianočné ozdoby.....nový tovar, ale ruším predajňu a dávam za nákupné ceny....ak by niečo 0915 909 994, naj by bolo východné slovensko