mackova
26.08.05,22:42
Automobil, ktory som neamla v obchodnom majetku, ale som ho vyuzivala na pracovne cesty, uplatnovala som si 6,2 Sk a PHL asi 2 roky a potom by som ho chcela predat, musela by som platit dan?
petra:-)
26.08.05,21:29
Ak auto nebolo zaradené v obchodnom majetku, príjem z predaja je oslobodený v zmysle § 9 ods. 1, písm. d).
Jana Acsová
28.08.05,11:51
Ak auto nebolo zaradené v obchodnom majetku, príjem z predaja je oslobodený v zmysle § 9 ods. 1, písm. d).Doplním: Zákona o daniach z príjmov.
heluška
13.09.05,05:59
Ja mám takúto otázočku, osobné auto bolo vyradené z podnikania 04.07.2005 a zároveň na DI prepísané na RČ, môžem ešte v mesiací máj účtovať do nákladov opravu mot. mozidla a tiež nákup napr. mot.oleja? a ešte ďaľší dotaz, v mesiaci júl resp. od 04.07.2005 môžem účtovať paušál 6,20 Sk na km+ spotreba PH? Veľmi pekne ďakujem.
Monika1
13.09.05,07:37
Ak si auto vyradila až v mesiaci 7/05, nie je dôvod, prečo by si nemohla opravu mot. vozidla v máji dať do nákladov. Ak už auto nemáš v podnikaní, môžeš si uplatňovať paušál. Pozor, za čas, ktorý si mala auto ešte v majetku nebudeš môcť uplatniť v tomto roku odpis.
Pepa
13.09.05,13:37
Ak si auto vyradila až v mesiaci 7/05, nie je dôvod, prečo by si nemohla opravu mot. vozidla v máji dať do nákladov. Ak už auto nemáš v podnikaní, môžeš si uplatňovať paušál. Pozor, za čas, ktorý si mala auto ešte v majetku nebudeš môcť uplatniť v tomto roku odpis.
Toto sa mi nezdá. Pokiaľ si dobre pamätám, tak na auto ktoré bolo zaradené v majetku firmy alebo lízované sa nemôže uplatňovať paušálna náhrada.
Ak sa mýlim, prosím opravte ma niekto.
Johanka
13.09.05,13:55
Pozrela som do komentára k § 19 ods.2 písm. e / Zákona o dani z príjmov a je tam presne popísaný príklad na automobil preradený z obchodného majetku na osobné účely, s tým, že na takéto auto sa môžu uplatniť výdavky podľa tohoto ustanovenia . Myslím, že je to dosť zrejmé aj zo znenia - ak daňovník na cestovanie využije vlastné os. MV nezahrnuté do obchodného majetku. Bez akýchkoľvek obmedzení a podmienok.
Pepa
13.09.05,14:44
Áno Johanka, našla som to v komentári: § 19 ods. 2 písm. e/..... umožňuje aj daňovníkovi, ktorý preradil vlastné motorové vozidlo z obchodného majetku na osobné účely, uplatniť v daňových výdavkoch výdavky do výšky náhrady zo spotrebované PHL a základnú náhradu za každý km podľa zákona o cestovných náhradách aj napriek tomu, že toto vlastné osobné motorové vozidlo bolo /už nie je/ zahrnuté v obchodnom majetku.