nevidiaci
02.11.09,10:30
Prosím poraďte mi, pri preplácaní cestovného do zamestnania
zo sociálneho fondu aká je hranica hrubého zárobku - platí ešte dvojnásobok životného minima . Ďakujem
Tweety
02.11.09,09:40
Prosím poraďte mi, pri preplácaní cestovného do zamestnania
zo sociálneho fondu aká je hranica hrubého zárobku - platí ešte dvojnásobok životného minima . Ďakujem
§ 7 Zákon o SF
(5) Ak v kolektívnej zmluve nie je dohodnutý ďalší prídel podľa § 3 ods. 1 písm. b) prvého bodu, zamestnávateľ je povinný poskytnúť príspevok z ďalšieho prídelu do fondu tvoreného najviac vo výške podľa § 3 ods. 1 písm. b) druhého bodu na kompenzáciu výdavkov na dopravu do zamestnania a späť zamestnancovi, ktorý dochádza do zamestnania verejnou dopravou a ktorého priemerný mesačný zárobok9) nepresahuje 50 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok predchádzajúci dva roky kalendárnemu roku, za ktorý sa tvorí fond. U zamestnanca s pracovným pomerom na kratší pracovný čas sa pri výpočte priemerného mesačného zárobku vychádza z ustanoveného týždenného pracovného času na pracovisku zamestnanca. Poskytovanie príspevku podľa prvej vety nevylučuje poskytovanie príspevku na dopravu do zamestnania a späť aj z povinného prídelu do fondu.
Livia2
15.01.10,09:33
Prosím vás,
pod verejnú dopravu spadá aj MHD?
A ten ďalší prídel do soc.fondu mám tvoriť v tej výške, ako ho aj vyplatím zamestnancom? A ak nepracoval celý mesiac, lebo mal napr. PN a teda nedosiahne 50 % mesačnej mzdy, tak má na príspevok nárok? A dokladuje mi to lístkami z MHD? Či ako to riešite v praxi ... mám v tomto poriadny zmätok :-)
Ďakujem za rady