Vlastak
02.11.09,12:01
Ahoj poraďací,
chcem radu aký obklad za kuchynskú linku, tuším sa teraz dávajú nejaké obklady zo skla. Ak máte niečo na inšpiráciu budem vďačná.
m.hladka
02.11.09,14:45
Pre inšpiráciu:
Ja som si po 15 rokoch teraz dala prerobiť svoju bielu kuchyňu takto.
Rozhodla som sa pre žlto - zelenú kombináciu. Teraz je veľmi peklný výber všetkého. Korpusy boli dobre, tak som dala meniť len dvierka na linke a obklad: kachličky so sklenenou mozaikou (a tu bol problém, pretože sa tam musí dávať biele lepidlo, aby to pekne vyniklo). Dvojdres s odkvapovačom mi montovali neskôr, lebo s ním meškali, ale len jeden týždeň.
josiph68
02.11.09,15:05
klasické sklo,z jednej strany nastriekané a nalepené silikonom.farbu si vyberieš,akú chceš.ak sa mi podarilo vložiť obrázok,tak sme lepili čierne a biele sklo.
Candy
02.11.09,15:29
klasické sklo,z jednej strany nastriekané a nalepené silikonom.farbu si vyberieš,akú chceš.ak sa mi podarilo vložiť obrázok,tak sme lepili čierne a biele sklo.

Ako ste riešili prechod medzi stenou a pracovnou doskou?
220870
02.11.09,16:10
Stefan2005
02.11.09,16:24
Ahoj poraďací,
chcem radu aký obklad za kuchynskú linku, tuším sa teraz dávajú nejaké obklady zo skla. Ak máte niečo na inšpiráciu budem vďačná.

A už máš kuchynskú linku? Lebo o tom nepíšeš, ani že akú... Obklad by mal s ňou harmonizovať. Priateľ si teraz dáva mramorovú pracovnú dosku a obklad z rovnakého materiálu....
josiph68
02.11.09,17:33
sklo položíš-postavíš priamo na pracovnú dosku a použiješ vodnu lištu.proste všetko sa dá spraviť.
Dizajna
03.11.09,07:39
Odporúčam prečítať si článok o kladení sklenenej zásteny, nájdeš tu aj mnoho iných praktických rád ohľadom zariaďovania.
Nemôžem poslať priamy link, lebo mám málo príspevkov, tak aspoň takto (pridaj si "www" a si tam):
dobremag.net/kuchynska-zastena-zo-skla/
Vlastak
03.11.09,11:03
Ďakujem všetkým až teraz som sa dostala k PC , kuchynskú linku ešte nemám vyberám a vyberám a neviem ???? Ešte otázka k tomu sklu aká hrúbka môže byť ?
Dizajna
03.11.09,14:12
V múdrych knihách píšu, že 4 - 6 mm, asi je vhodnejšie 6 mm, malo by byť odolnejšie proti teplu a úderom. Najvhodnejšie je ovšem skočiť do sklenárstva alebo kuchynského štúdia, kde ti lepšie poradia, ale na to teraz zjavne nemáš čas :)
josiph68
07.11.09,15:17
nepotrebuješ poradiť od kuchynského štúdia,4-6mm.-súhlas,problém bude asi ,kto ti ho nastrieka.ja som lepil 4mm.
Vlastak
11.11.09,12:00
nepotrebuješ poradiť od kuchynského štúdia,4-6mm.-súhlas,problém bude asi ,kto ti ho nastrieka.ja som lepil 4mm.
Josiph 68 môžem sa opýtať čím si ho nastriekal a lepil. Stačí iba nalepiť alebo musí byť v nejakej lište ?
sybila3
18.11.10,11:03
nemôže to sklo prasknúť, kde sa dá zohnať, tiež uvažujem, že by som chcela vymeniť obkladačky za sklo.
zk24
18.11.10,11:12
Vola sa to tusim Lakobel:

http://www.inwood.sk/lang/sk/pg/vstavane_skrine_material_lakobel/

Tiez to budem davat, paci sa mi to.. je to take veselsie a lahsie na udrzbu... Teraz mam kachlicky, a uz ich nechcem, spini sa nielen sparovacka, ale ak je kachlicka nejako povrchovo upravena, tazko sa potom tazko cisti...
sybila3
18.11.10,11:45
veď práve, mne sa už tiež zunovali obkladačky, tak špekulujem. musí to namontovať nejaký odborník, alebo aj sami, kde sa to dá kúpiť, len sa bojím, keď ťuknem s niečím aby to neprasklo.
zk24
18.11.10,11:53
veď práve, mne sa už tiež zunovali obkladačky, tak špekulujem. musí to namontovať nejaký odborník, alebo aj sami, kde sa to dá kúpiť, len sa bojím, keď ťuknem s niečím aby to neprasklo.


nemyslim si ze to praskne, ono to neni prave sklo, je to nieco medzi plexisklom a sklom...
sybila3
18.11.10,19:24
aha, dá sa to prilepiť aj na obkladačky? ešte by ma zaujímalo, kde to zoženiem? dík
jjakr
18.11.10,19:30
pod sklo si môžeš dať tapetu, napríklad v takom vzore aké máš stoličky...alebo aká sa Ti páči
zk24
19.11.10,06:16
aha, dá sa to prilepiť aj na obkladačky? ešte by ma zaujímalo, kde to zoženiem? dík


Take ciste to sklo zozenies aj v tom www.inwood.sk (http://www.inwood.sk) (maju aj kamenny obchod) a vzorkovane zasteny som nasla aj v IKEA.. vola sa to nastenny panel, maju rozne vzory:

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/departments/kitchen/19121/

V Ikea to ma ale rozmer cca 50*60cm a musis ich lepit viac vedla seba, ja osobne by som bola za jeden velky kus, aby sa do medzier nemohla dostavat spina...

A v nejakom programe co chodi na ČT, kde prerabaju byty a domy som videla raz ze to nelepili na stenu, ale uz na nejaky existujuci obklad, takze asi je vsetko mozne...
adelakle
19.11.10,07:15
Nemate niekto skusenosti s lepenim laminatovej dosky miesto kachliciek, vo vzore ako je pracovna doska. Neviem kde to mozem zohnat, aby to bolo tenke, nie ako doska.
evaj63
19.11.10,17:09
Nemate niekto skusenosti s lepenim laminatovej dosky miesto kachliciek, vo vzore ako je pracovna doska. Neviem kde to mozem zohnat, aby to bolo tenke, nie ako doska.

My máme zástenu vo vzore pracovnej dosky, je prišrobovaná a nie lepená. Šroby nie je vobec vidiet'.
ajacik
19.11.10,17:25
Ja mám za šporákom červené sklo - krásne ale dosť zlé na údržbu podľa mňa. Za linkou mám hliníkovú dosku. Úplne perfektné. Je to pekné a dobre sa to udržiava.
A neviem už kto to písal, sklo máme nalepené silikonom.
sybila3
22.11.10,11:23
a kde sa dá zohnať hliníková doska? dík
lujza.j
24.02.12,20:50
jaká nenápadná reklama...v nie prvom príspevku
Klarka 27
04.10.12,12:28
Prosim poradte mi niekto ake obkladacky by sa hodili k bielej kuchyni dakujem
osky
04.10.12,19:00
no ved k bielej sa hodia vsetky-podla ostatnych doplnkov si zlad i toto.aku faru mas rada,aka ude dlazka....dnes mas uzasny vyber,daj si nato cas a pobehaj obchody-aj ja beham a sa mi oci prevracaju,neviem si vybrat...
lujza.j
04.10.12,19:24