mackova
26.08.05,23:46
chcela by som sa informovat, ak rok alebo 2 roky nepracuje sro, nie su ziadne

obraty, je pasivna mohli by mi tuto sro zmazat zo zoznamu, ked si kliknem na internet ob. register?
liba2
26.08.05,22:09
chcela by som sa informovat, ak rok alebo 2 roky nepracuje sro, nie su ziadne

obraty, je pasivna mohli by mi tuto sro zmazat zo zoznamu, ked si kliknem na internet ob. register?Predpokladám, že máš na mysli výmaz z Obchodného registra. Nie, nevymažú.
Na Slovensku sú stovky takých nečinných firiem.
evina
26.08.05,22:32
chcela by som sa informovat, ak rok alebo 2 roky nepracuje sro, nie su ziadne

obraty, je pasivna mohli by mi tuto sro zmazat zo zoznamu, ked si kliknem na internet ob. register? Spoločnosť môže byť zrušená v zmysle paragrafu 68 OZ bod 6:
" Súd rozhodne na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodnúť o zrušení spoločnosti, ak a) sa v príslušnom kalendárnom roku nekonalo valné zhromaždenie alebo ak v čase dlhšom ako tri mesiace neboli ustanovené orgány spoločnosti,
b) spoločnosť stratí oprávnenie na podnikanie,
c) zaniknú predpoklady ustanovené zákonom na vznik spoločnosti,
d) spoločnosť poruší povinnosť vytvoriť alebo doplniť rezervný fond podľa tohto zákona,
e) spoločnosť porušuje povinnosť podľa § 56 ods. 3,
f) spoločnosť nesplnila povinnosť uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia.

Okrem toho platí paragraf 33 bod 1 zákona o správe daní a poplatkov: potup pri ukončení činnosti:

" Správca dane pri zistení, že daňový subjekt prestal vykonávať činnosť alebo poberať príjmy podliehajúce dani, urobí opatrenia potrebné na urýchlené určenie dane a na vybranie daňových nedoplatkov na všetkých daniach za celú dobu jeho činnosti, za ktorú plynuli príjmy podliehajúce zdaneniu.

DÚ môže dať návrh na zrušenie spol., ale ja som zatiaľ ešte nepočula, že by to urobili.Jedných známych však po dvoch rokoch nečinnosti na túto možnosť upozornili.