viktoria
22.07.04,08:55
Pítam účtovníkov živnostníkov, ako riešiť nasledovnú situáciu? Preberám JÚ od 1.6.2004. Predchádzajúca účtovníčka mala iný SW ako ja. Ako najlepšie urobiť prevod údajov k 1.7.2004. Stačí previesť začiatočné stavy v peňažnom denníku a zadať neuhradené faktúry, alebo je lepšie preúčtovať celý rok. Podotýkam že sa jedná o maloobchod a nie je tam veľa položiek.
ekin
22.07.04,10:38
urcite by som zacala uctovat od 1.1.2004-uz aj preto, aby som verila udajom mojej predchodkyne. Treba zvazit, ci zmena programu je nutna-ak by preuctovanie bolo velmi prácne. Ale neviem si predstavit, zeby som mala udaje z dvoch programov, pretoze v zavere roka by som nebola spokojna s výstupmi,prehladmi a podobne, ak by neboli kompletne, t.j. za cely rok.
Otazkou je, ci za preuctovanie ti niekto zaplati alebo nie.. čo sa stane, ak objavis chybu, nezrovnalost a podobne. Kazdy veri tomu programu, v ktorom sa uz vyzna, pretoze vie aj logicky objavit chybu..
Pozor na číslovanie dokumentov, ak uz dochadza k zmene SW
bea
22.07.04,11:24
Ja si tiež myslím, že je lepšie preúčtovať všetko na novom SW. Ja som v PÚ musela urobiť to isté u dvoch firiem, síce len od 1.4., ale dalo to zabrať. Nič som navyše nedostala, lebo to dostali zaplatené tí, ktorí účtovali do 31.3. Ale, čo už?
Beata
25.07.04,20:52
Absolútne súhlasím s ekin. Aj ja by som účtovala od 01.01.2004, ad 1 kvôli sebe, aby som mala istotu, že je všetko košér, ad 2 neviem ako by sa tváril DÚ, asi by bol problém.
Zuzka
25.07.04,21:07
Nie je nad čím rozmýšľať. Ak sa mení účtovníčka a ešte aj software, treba začať od januára 2004.
Heni
25.07.04,21:17
juuuj, z toho mi plynie ponaucenie, ze netreba menit SW (alebo teda zamestnanie spolu so SW) ku koncu roka... a este to "vzruso", ak nieco bolo zauctovane inac... a potom, bude za ten zaciatok roka zodpovedny ten, kto spravil aj rocnu uzavierku+DP, ci ten povodny uctovnik (ktory este vo firme pracuje, len na inej pozicii)?
aj tu to moze byt niekedy dobre zamotane :)
Luckasari
25.07.04,21:18
plne suhlasim s Bea, Zuzka, Ekin
urcite hlane kvoli sebe a potom ako by som tlacila prehlady, skumala, co kolko sa kde zauctovalo, keby bola agenda rozdelena ...