jezevcik88
02.11.09,15:04
Chcel by som spravit jednoduchy podhlad a rozmyslal som nad rieseniami.Najjednoduchsie asi na rovny strop pripevnit hranoly v hrubke izolacie a zabuchat tatranskym profilom.Medzi tatr. profilom a izolaciou by mala byt nepriepustna folia, ako sa potom by sa riesilo ked sa profil sroubuje do hranolov tym sa teda porusi ta folia na miestach kde sa prevrta sroubom. A potom ako sa napaja ta folia na steny na krajoch aby bola paronepriedusna aby nesli pary hore a prach z izolacie dole?
jojkoz
03.11.09,06:51
Na spoj stena-parozabrana sa pouziva specialna obojstarnna paska - pripadne lepidlo na parozabrany ( v tube ako napr. akryl - je to zelenej farby).

Pod skrutky sa bud nedava nic ( ono ak je to len ta dierka tak po pritiahnuti by to malo vcelku dobre tesnit - alebo niekto tam dava este tmel.
alltracboy
03.11.09,07:10
ja som od obkladu drevom upustil lebo drevo je tmave a izba bude posobit ponurym dojmom. Aj viac lamp budes asi potrebovat, lebo to nebude tak dobre odrazat svetlo ako biely strop.
aviator
03.11.09,11:08
Rodičia majú stropy na poschodí obložené drevom a je to krásne. Asi tiež pôjdem touto cestou, keď postavíme dom.