v_minarik
02.11.09,17:33
Zdravím komunitu
Potrebujem poradiť s problémom:
Zdedil som polovicu rod.domu s pozemkami spolu so svojim bratom.Nakoľko žijem 300km od zdedenej nehnutelnosti a brat s rodinou v dome,chcem aby ho odo mňa odkúpil čo on odmieta s tým,že nemá dostatok peňazí a ak tak len za polku znaleckého posudku,ktorý bol na 20 000.-€ t.j. 10 000.-€ s čím nemôžem súhlasiť,nakoľko má podstatne väčšiu trhovú cenu.Ináč za tú cenu by som ho odkúpil aj ja.
Ako ďalej???
Mária27
02.11.09,17:11
Ak sa nedohodnete, musíte sa súdiť.
Flinstone
02.11.09,17:16
a čo mu povedať, že sa chystáte svoju polovicu prenajať prípadne predať počerným tiežobčanom... možno by ho to trochu rozhýbalo k ochote na niečom sa dohodnúť.
Chobot
02.11.09,18:57
Zdravím komunitu
Potrebujem poradiť s problémom:
Zdedil som polovicu rod.domu s pozemkami spolu so svojim bratom.Nakoľko žijem 300km od zdedenej nehnutelnosti a brat s rodinou v dome,chcem aby ho odo mňa odkúpil čo on odmieta s tým,že nemá dostatok peňazí a ak tak len za polku znaleckého posudku,ktorý bol na 20 000.-€ t.j. 10 000.-€ s čím nemôžem súhlasiť,nakoľko má podstatne väčšiu trhovú cenu.Ináč za tú cenu by som ho odkúpil aj ja.
Ako ďalej???

Tak to od neho kúp za tú cenu, ktorú ti ponúka on za tvoju polovicu.

Ale to sa mu asi bude máliť, že? :rolleyes:
andreakk
03.11.09,08:33
..opytam sa takto..Vy tie peniaze z predaja nevyhnutne potrebujete??
..osobne si myslim, ze v ramci bratskej lasky by ste sa mohli s bratom dohodnut..najprv na cene a potom na splatkych alebo na tom, ze Vam tu polovicu domu splati postupne..
..vzite sa aj do jeho situacie..sice nepoznam ani vasu ani jeho financnu situaciu, ale predstavte si, ze byvate v rodicovskom dome, rodic, zomrie a Vas vlastny brat od Vas ziada majetkove vyrovnanie! sice opravnene, ale tiez by tomu neuskodil ludskejsi pristup..mozno by pak prekonal aj svoju tvrdohlavost..
PS: to je len konstatovanie, viem, ze rodiny sa zvacsa rozpadavaju na sporoch o rodinny majetok..:(