ala12
02.11.09,20:09
Som učiteľka s vysokoškolským vzdelaním. Momentálne robím v SKD aj učím. Neviem isto, ale počula som, že po novom musia mať vychovávatelia vysokú školu. Som teraz zaradená do 9 triedy. Nemali by ma zaradiť do 10? Ďakujem
Sabadka
03.11.09,10:24
Som učiteľka s vysokoškolským vzdelaním. Momentálne robím v SKD aj učím. Neviem isto, ale počula som, že po novom musia mať vychovávatelia vysokú školu. Som teraz zaradená do 9 triedy. Nemali by ma zaradiť do 10? Ďakujem

Tabuľky pre zaradenie pedagogických zamestnancov nájdeš na stránke www.minedu.sk na pravej strane a aj vyhlášku 437/2009, ktorou sa určujú požiadavky kvalifikovanosti pedagogických zamestnancov.
ala12
04.11.09,08:26
Ďakujem za info. Pozerala som to, ale aj tak, asi som zaradená ako nekvalifikovaná. Ale ako môže byť niekto kvalifikovaný ako vychovávateľ keď má vysokú školu? Veď taká vysoká na vychovávateľstvo nie je. Alebo to platí pre tých, ktorý majú strednú školu-vychovávateľ a potom si urobia vysoku?
Sabadka
04.11.09,08:52
Ďakujem za info. Pozerala som to, ale aj tak, asi som zaradená ako nekvalifikovaná. Ale ako môže byť niekto kvalifikovaný ako vychovávateľ keď má vysokú školu? Veď taká vysoká na vychovávateľstvo nie je. Alebo to platí pre tých, ktorý majú strednú školu-vychovávateľ a potom si urobia vysoku?

Aké vysokoškolské vzdelanie máš? Smer a stupeň ?
ala12
05.11.09,08:30
Vysokoškolské 2st. Zem-Eko. Rada by som sa z toho vymotala, lebo nechcem sa ísť pýtať za riad., keď to neviem presne a potom vyzerala ako idiotl .Lebo tak by sa na mna pozerala, že čo chcem. Teraz som v iných príspevkoch čítala, že to má byť zaradené podľa dosiahnutého vzdelania a nekvalfikovaný znamená, že môže mať vysokú, ale nie učiteľskéskéh smeru. Ak by to tak bolo, tak si myslím, že podľa dosiahnutého vzdelania by som mala byť v 10. Ďakujem
Sabadka
05.11.09,09:09
Vysokoškolské 2st. Zem-Eko. Rada by som sa z toho vymotala, lebo nechcem sa ísť pýtať za riad., keď to neviem presne a potom vyzerala ako idiotl .Lebo tak by sa na mna pozerala, že čo chcem. Teraz som v iných príspevkoch čítala, že to má byť zaradené podľa dosiahnutého vzdelania a nekvalfikovaný znamená, že môže mať vysokú, ale nie učiteľskéskéh smeru. Ak by to tak bolo, tak si myslím, že podľa dosiahnutého vzdelania by som mala byť v 10. Ďakujem

Vychovávateľka s VŠ II stupňa - kariérny stupeň samostaný výchovávateľ pl. trieda 10 a nakoľko máš VŠ II. stupňa, môžeš si úväzok vychovávateľa dopĺňať učením. Záleží aj od toho koľko máš započítanú prax, ak menej ako 1 rok a nastúpila si teraz od septembra tak si zaradená len ako začínajúca v 9 platovej triede.
ala12
05.11.09,10:26
Ďakujem, a kde by som to presne našla v zákone, aby som sa mala o čo oprieť, keď si pôjdem žiadať 10 triedu? Nie som začínajúci učiteľ, ale mám krátený úväzok. Mení sa tým niečo? Myslím, že by sa nemalo, iba sa to prepočíta.
Sabadka
05.11.09,10:29
Ďakujem, a kde by som to presne našla v zákone, aby som sa mala o čo oprieť, keď si pôjdem žiadať 10 triedu? Nie som začínajúci učiteľ, ale mám krátený úväzok. Mení sa tým niečo? Myslím, že by sa nemalo, iba sa to prepočíta.

Čo myslíš tým krátený úväzok?

Všetko čo sa zaraďovania týka nájdeš na stránke www.minedu.sk v pravej lište, tam máš tabuľky, 317/2009 aj všetky vyhlášky k zákonu.
ala12
05.11.09,10:30
Ešte sa chcem spýtať, a kto by bol teda nekvalifikovaný s VŠ 2st.?
ala12
05.11.09,10:31
Že pracujem na 80%
Sabadka
05.11.09,10:32
Ešte sa chcem spýtať, a kto by bol teda nekvalifikovaný s VŠ 2st.?

Napríklad ten čo má skončenú VŠ elektrotechnickú a nemá DPŠ, proste niekto kto má VŠ vzdelanie II. stupňa ale nie učiteľského smeru. ;)
Sabadka
05.11.09,10:34
Že pracujem na 80%

tak tam sa to len prepočíta tarifný plat x0,80= plat za daný úväzok.
ala12
05.11.09,10:35
Ďakujem, idem na to, dnes alebo zajtra. Držte mi palce:-)
Sabadka
05.11.09,10:44
Ďakujem, idem na to, dnes alebo zajtra. Držte mi palce:-)

Držíme, daj vedieť ako si dopadla.
ala12
05.11.09,14:34
Ževraj to má na starosti PaM-ka. Tak som zvedavá na budúci mesiac. Potom sa ozvem:-)
lubinami
08.11.09,16:38
Napríklad ten čo má skončenú VŠ elektrotechnickú a nemá DPŠ, proste niekto kto má VŠ vzdelanie II. stupňa ale nie učiteľského smeru. ;)

No a ten má mať akú triedu podla nového zákona , keď je vychovávateľ v ŠKD ?
Sabadka
08.11.09,16:45
No a ten má mať akú triedu podla nového zákona , keď je vychovávateľ v ŠKD ?

VŠ vzdelanie II. stupňa - nekvalifikovaný - 9PT + podmienka doplniť si pedagogickú spôsobilosť do 31.12.2013 a ak je to ŠKD pri špeciálnej škole tak do 31.12.2015.