amilly
02.11.09,21:11
Dobry vecer.
Rada by som sa opytala niekoho, kto ma skusenosti s...
mojej mame / uz dochodkyni, po 6 mes vysetreni diagnostikovali RAKOVINU lymfatickych uzin. Otazka??ma ako poistenec narok po chemoterapiach, zakrokoch, ziadat zdrav. poistovnu napr. o financovanie pravidelnych odvozov?? sanitkou??, pripadne ma narok na nejaky financny prispevok na odvoz ??bydlisko je vzdialene cca 35 km. alebo, o co ma vlastne narok ziadat? mozno snad o ,,invalidny dochodok,,?? alebo ako vlastne?
Prosim poradte. Vopred dakujem za odpovede.
JarkaL
02.11.09,20:20
Na odvoz sanitkou má nárok zadarmo, ale musí čakať na ostatných pacientov, kým budú všetci hotoví. Je to unavujúce. Ak je starobná dôchodkyňa, inv.dôchodok je zbytočné vybavovať.
arizona
02.11.09,20:21
Prečo sa nespýtaš lekára, alebo vo svojej poisťovni na všetky možnosti, na ktoré má matka nárok?
... Moja susedka je podobný pacient, liečila sa veľmi dlho, často cestovala na vyšetrenia vyše 100km. Vždy pre ňu chodila sanitka, dokonca aj jej manžel chodil ako doprovod ( zdá sa mi ale, že on niečo doplácal)...
buchač
02.11.09,20:22
Dobry vecer.
Rada by som sa opytala niekoho, kto ma skusenosti s...
mojej mame / uz dochodkyni, po 6 mes vysetreni diagnostikovali RAKOVINU lymfatickych uzin. Otazka??ma ako poistenec narok po chemoterapiach, zakrokoch, ziadat zdrav. poistovnu napr. o financovanie pravidelnych odvozov?? sanitkou??, pripadne ma narok na nejaky financny prispevok na odvoz ??bydlisko je vzdialene cca 35 km. alebo, o co ma vlastne narok ziadat? mozno snad o ,,invalidny dochodok,,?? alebo ako vlastne?
Prosim poradte. Vopred dakujem za odpovede.

Na sanitku je nárok bezplatne, akurát je potrebné sa preukázať rozhodnutím o odkázanosti na individuálnu prepravu a samozrejme ak príkaz na prepravu vypíše lekár , na kilometroch nezáleží ...
No v poslednej dobe to trochu pritvrdili , nakoľko sa to zneužívalo ...

Invalidný dôchodok ? A prečo , keď už je dôchodkyňa ???

Skôr by bolo dobré vybaviť si preukaz TZP ..
amilly
02.11.09,20:52
Dakujem za odpovede.
jej diagnozu sme sa dozvedeli dnes. ja som na materskej, preto vyuzivam takuto formu informacii. hned ako to bude mozne, pojdem na poistovnu a popytam sa.
DAKUJEM.
Gabhus
03.11.09,04:28
Určite jej vybavte preukaz ZŤP - informácie podajú na príslušnom Obvodnom úrade, tam to posúdia a poradia, na čo všetko by bol nárok Je dobré, ak by jej lekár popísal čo najviac diagnóz - napr. diabetik ktorý si pichá 4xdenne inzulín má nároky na ďalšie príplatky, ak by tak bola nejaká ortopedická diagnóza tak je to zase iné, ale podľa mňa to stojí za vybavovanie. Veď len ak by mala zľavu na cestovnom... A pýtať sa a pýtať. Inak držím palce, je nás dosť čo sme akosi prežli, tak nech sa drží.
buchač
03.11.09,07:15
Určite jej vybavte preukaz ZŤP - informácie podajú na príslušnom Obvodnom úrade, tam to posúdia a poradia, na čo všetko by bol nárok Je dobré, ak by jej lekár popísal čo najviac diagnóz - napr. diabetik ktorý si pichá 4xdenne inzulín má nároky na ďalšie príplatky
Môj prípad , ale mám TRT a veľký .....
, ak by tak bola nejaká ortopedická diagnóza tak je to zase iné, ale podľa mňa to stojí za vybavovanie
Jednoznačne ...
. Veď len ak by mala zľavu na cestovnom
To je fakt ..
... A pýtať sa a pýtať. Inak držím palce, je nás dosť čo sme akosi prežli, tak nech sa drží.

Čo sa týka preukazu TZP , veľa tiež záleží OD PRÍJMU , od jeho výšky ....

A je pritom jedno , či je to normál výplata , alebo dôchodok / suma sa zmenila ??? neviem , pre mňa neineresantné ..../

Komu sa neposkytuje príspevok?
􀂃 občanovi s ŤZP, ktorého príjem presiahol dvojnásobok sumy životného minima pre plnoletú fyzickú osobu, t.j. v súčasnosti 9 460,-Sk

Vydanie preukazu ZŤP
Všetky náležitosti a podmienky ...
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=/Main/TArticles.ascx&phContent=/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=4115&LngID=0

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny
Slovenskej republiky
Občan v sociálnej politike
Pomoc občanom s ťažkým zdravotným postihnutím
„peňažné príspevky na kompenzáciu“
manuál pre verejnosť
Bratislava
Xanti
03.11.09,07:20
Čo sa týka preukazu TZP , veľa tiež záleží OD PRÍJMU , od jeho výšky ....

A je pritom jedno , či je to normál výplata , alebo dôchodok / suma sa zmenila ??? neviem , pre mňa neineresantné ..../


Vydanie preukazu ZŤP
Všetky náležitosti a podmienky ...
http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=/Main/TArticles.ascx&phContent=/Main/ArticleShow.ascx&ArtID=4115&LngID=0

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny
Slovenskej republiky
Občan v sociálnej politike
Pomoc občanom s ťažkým zdravotným postihnutím
„peňažné príspevky na kompenzáciu“
manuál pre verejnosť
BratislavaVýška na príspevky je 3 násobok ( a nie 2 násobok ) životného minima, už som raz o tom písala na porade. Máš staré info... :D
buchač
03.11.09,08:23
Výška na príspevky je 3 násobok ( a nie 2 násobok ) životného minima, už som raz o tom písala na porade. Máš staré info... :D

Sa nehádam , preto aj tá zátvorka ....:rolleyes:



/ suma sa zmenila ??? neviem , pre mňa neineresantné ..../

To znamená , že ....;)

Ale inak info v poriadku ????
beatam
03.11.09,11:44
Dobry vecer.
Rada by som sa opytala niekoho, kto ma skusenosti s...
mojej mame / uz dochodkyni, po 6 mes vysetreni diagnostikovali RAKOVINU lymfatickych uzin. Otazka??ma ako poistenec narok po chemoterapiach, zakrokoch, ziadat zdrav. poistovnu napr. o financovanie pravidelnych odvozov?? sanitkou??, pripadne ma narok na nejaky financny prispevok na odvoz ??bydlisko je vzdialene cca 35 km. alebo, o co ma vlastne narok ziadat? mozno snad o ,,invalidny dochodok,,?? alebo ako vlastne?
Prosim poradte. Vopred dakujem za odpovede.

Pozri: http://www.lymfom.sk/

A držím palce :)
amilly
04.11.09,11:01
Dakujem VSETKYM za odpovede. nastudujem prilozene linky....
prajem VELA ZDRAVIA.