Janiela
03.11.09,07:17
Prosím o radu, ako účtovať platbu stravným lístkom.
UJ - prevádzkovateľ reštauračného zariadenia - účtujúci v PÚ, kupuje materiál do kuchyne, pričom platí stavenkami a dopláca hotovosťou.
Celková platba vrátane DPH je 119 Eur.
ÚJ platí 110 eur stavenkou a 9 hotovosťou.
Neviem ako to účtovať.

Môžem takto?
501/213 - 100 eur
343/213 - 10 eur
343/211 - 9 eur.

Neviem, či DPH môžem platiť ceninou.

Alebo by som mala hneď na začiatku preúčtovať ceniny na hotovosť? Ale problém je aj v tom, že niekedy platia stravenkou a vydávajú im v hotovosti.
Ďakujem za odpoveď.
VERONIKA6
03.11.09,06:46
Prosím o radu, ako účtovať platbu stravným lístkom.
UJ - prevádzkovateľ reštauračného zariadenia - účtujúci v PÚ, kupuje materiál do kuchyne, pričom platí stavenkami a dopláca hotovosťou.
Celková platba vrátane DPH je 119 Eur.
ÚJ platí 110 eur stavenkou a 9 hotovosťou.
Neviem ako to účtovať.

Môžem takto?
501/213 - 100 eur
343/213 - 10 eur
343/211 - 9 eur.

Neviem, či DPH môžem platiť ceninou.
Alebo by som mala hneď na začiatku preúčtovať ceniny na hotovosť? Ale problém je aj v tom, že niekedy platia stravenkou a vydávajú im v hotovosti.
Ďakujem za odpoveď.
Predsa stravné lístky je možné použiť iba na zakúpenie potravín. Alebo sa mýlim?
Janiela
03.11.09,07:14
Mimo témy: Ja by som aj to zakázala. Má to predsa slúžiť len na stravovanie a nie nákupy v potravinách a zásobovať tým domácnosť na úkor obedov.

Ale čo už ja narobím, keď mi to tak klient nosí. Dávala som už otázku aj na DÚ, ale odpovede dodnes som sa nedočkala.
kaupke
03.11.09,07:35
Mimo témy: Ja by som aj to zakázala. Má to predsa slúžiť len na stravovanie a nie nákupy v potravinách a zásobovať tým domácnosť na úkor obedov.

Ale čo už ja narobím, keď mi to tak klient nosí. Dávala som už otázku aj na DÚ, ale odpovede dodnes som sa nedočkala.

mimotemy ja tiež nechápem, čo za módu to vymysleli niektorí tiež podnikatelia. Aj k nám chodí pán podnikateľ ,už vyše roka dlhuje, a navrhol nám splácať dlh stravenkami, že jemu tiež, keď vozí tovar na východ ,platia za tovar iným tovarom, alebo stravenkami, a keď nechce ísť domov bez peňazí -berie ,čo mu dávajú . Čo na to DÚ ? Alebo naši vládni ? :confused::confused:
Paula
03.11.09,07:58
Niečo z archívu:

http://www.porada.sk/t58853-platenie-stravovacim-poukazom.html

Sú tam vložené ďalšie linky.
Janiela
03.11.09,08:30
Niečo z archívu:

http://www.porada.sk/t58853-platenie-stravovacim-poukazom.html

Sú tam vložené ďalšie linky.
Ďakujem Paula, ja som doteraz účtovala ako CHobot, to len minule mi napadlo, či je to v poriadku. Budem pokračovať v debate v archíve. Ešte raz, ďakujem.