slvk
03.11.09,07:32
Zaujíma ma, či firma na základe mnou podpísaného výkazu vykonaných prác môže vystaviť faktúru a vyžadovať odo mňa jej zaplatenie, pokiaľ som dohodu o fakturácii prác odmietla podpísať.
Mária27
03.11.09,07:50
To chceš platiť v hotovosti?
Vykonanie prác si uznala, aj keď si si ich písomne neobjednala. Zaplatiť ich musíš, lebo by si sa bezdôvodne obohatila.
veronikasad
03.11.09,07:52
Zaujíma ma, či firma na základe mnou podpísaného výkazu vykonaných prác môže vystaviť faktúru a vyžadovať odo mňa jej zaplatenie, pokiaľ som dohodu o fakturácii prác odmietla podpísať.
Čo rozumieš pod "dohodou o fakturácii" ? - dohodnutý termín splatnosti faktúry ?
slvk
03.11.09,08:39
V dohode o fakturácii sa hovorilo o tom, že som oboznámená s Cenníkov výkonov a služieb a že na základe výkazu prác súhlasím s fakturáciou vykonaných prác. Keďže som nebola s cenníkom oboznámená a nesúhlasila som s fakturáciou, odmietla som dohodu podpísať. Napriek tomu mi poštou prišla vystavená faktúra.
veronikasad
03.11.09,08:40
Vo výkaze vykonaných prác, ktorý si podpísala, bola uvedená aj cena ?
slvk
03.11.09,08:51
Cena vo výkaze uvedená nebola,bolo tam len moje meno, účel vykonania práce, výkon práce v minútach, meno zamestnanca, jeho funkcia, popis vykonanej práce, dátum, podpis zamestanca a môj.
andreaS
03.11.09,08:58
chyba nastala na obidvoch stranach...

oni vystavili vykaz prac bez cien, bez prilozeneho cennika a ty si podpisala tento cisty vykaz...
slvk
03.11.09,09:00
Takže mám smolu a zaplatiť to musím?
slvk
03.11.09,09:02
Aj keď dohodu o fakturácii som nepodpísala?
veronikasad
03.11.09,09:37
Takže mám smolu a zaplatiť to musím?
Skús faktúru vrátiť doporučeným listom, že nesúhlasíš s fakturovanou cenou. Ak ste sa na nejakej cene pred výkonom práce ústne dohodli, uveď túto cenu (fa spolu s ostatnými dokladmi si pred vrátením prefoť)
slvk
03.11.09,10:08
Tak to asi nepojde, ja som tu fakturu nezaplatila, prisla mi uz upomienka s tym, ze ak do nezaplatim do desat dni, budu si to vymahat sudnou cestou. Islo tam vlastne o to, ze SEVAK preberal od mesta vodu, ktora bola dovtedy v sprave mesta a na tom vykaze prac bolo prebratie kanalizacnej pripojky.Ten zamestnanec fyzicky ziadnu pracu neodviedol, ja som si nikoho neobjednala, brala som to ako formalitu spojenu s prebratim pripojky, tak som to podpísala
veronikasad
03.11.09,10:11
Tak to asi nepojde, ja som tu fakturu nezaplatila, prisla mi uz upomienka s tym, ze ak do nezaplatim do desat dni, budu si to vymahat sudnou cestou. Islo tam vlastne o to, ze SEVAK preberal od mesta vodu, ktora bola dovtedy v sprave mesta a na tom vykaze prac bolo prebratie kanalizacnej pripojky.Ten zamestnanec fyzicky ziadnu pracu neodviedol, ja som si nikoho neobjednala, brala som to ako formalitu spojenu s prebratim pripojky, tak som to podpísala
Tak to tam všetko napíš a vráť faktúru späť aj spolu s upomienkou. Za pokus to stojí, k listu sa musia vyjadriť. (ak už neuplynulo 10 dní od doručenia upomienky a medzitým nepostúpili vymáhanie pohladávky súdu)
Mária27
03.11.09,11:36
Ak práca nebola vykonaná, nemáš za čo platiť. Čo vlastne faktúrujú? Nech prácu preukážu. Inak je to uvedenie do omylu.
slvk
03.11.09,11:53
Zatiaľ neuplynulo, mám ešte dva dni na zaplatenie v termíne. Ale keď im teraz pošlem list,do dvoch dní nestihnem aj poslať aj obdržať odpoveď, tak neviem, ako sa to bude brať, či to medzitým nemôžu postúpiť súdu.
veronikasad
03.11.09,11:56
Zatiaľ neuplynulo, mám ešte dva dni na zaplatenie v termíne. Ale keď im teraz pošlem list,do dvoch dní nestihnem aj poslať aj obdržať odpoveď, tak neviem, ako sa to bude brať, či to medzitým nemôžu postúpiť súdu.
Zatial neplať, pošli to dnes prvou triedou doporučene
kaco11
03.11.09,12:32
Pockat. Nieco co bolo v sprave mesta prebrala firma. Ty si prebrala pripojku a mas za to platit? Bola tam ta pripojka aj predtym? Tomuto nerozumiem. Kto tam tu pripojku namontoval?
slvk
03.11.09,13:09
Kanalizačná prípojka tam bola už x rokov,platenie vody spadalo roky pod mesto, teraz prešlo pod správu SEVAK-u.Takže SEVAK si ju akože prebral pod seba, zamestnanec mi dal podpísať jej prebratie a na základe toho mi SEVAK vyfakturoval práce spojené s kontrolou kan. prípojky na mojej parcele, pričom fyzicky žiadna práca vykonaná nebola.
kaco11
03.11.09,13:25
V tom prípade by som sa spojila so susedmi. Pokiaľ Vás bude viac tak by to malo byť jednoduchšie. Urobili toto aj iným?
slvk
03.11.09,13:32
Na to už nie je čas, mám dva dni na zaplatenie, ináč to chcú vymáhať súdnou cestou.