Provenzzano
03.11.09,07:38
Pekný deň prajem,
Viete mi poradiť, ako je to so zárukou na zakúpený tovar?
Konkrétne sa mi jedná o to, že ak kúpim niečo a mechanický to upravím, platí na zakúpený tovar záruka.

Konkrétne:
Som zástupcom futbalového klubu, ktorý plánuje nákup futbalových dresov. Bežne sa dresy predávajú bez potlače, bez nášivky a podobne.

Ak si na dresy dáme inou firmou vytlačiť čísla na zadnú časť dresu (čo je bežný postup každého futbalového klubu, keďže výrobca dresov tlač nezabezpečuje) a vyšiť logo na prednú časť dresu a dres sa poškodí, napríklad, po dvoch mesiacoch používania, ako je to so zárukou?
Vzťahuje sa na výrobok záruka, ak bol vlastne mechanický upravený?

Ďakujem za odpoveď
kaco11
03.11.09,11:14
vzťahuje nevzťahuje. Skúsim to inác podať. kúpiš tričká, dáš na ne natlačiť logo. Po dvoch mesiacoch používania sa tričko začne párať alebo rozpadávať. Keď to budeš chcieť ísť reklamovať tak ti povedia, že je to spôsobené tým, že napríklad pri nažehlovaní alebo aplikovaní nejakého gumeného loga to poškodili oni alebo je to spôsobné ich zásahom. Už tam bol robený zásah. Keď mi zíde farba z trička a je na nom napísané prať na 40 a ja perem na 80 tak mi na to výrobca nepríde pokiaľ sa nepriznám. Ale v takomto prípade ti to neuzná. Môj názor. I napriek tomu, že zásah by nemal ovplyvniť kvalitu trička.