slabikar
03.11.09,08:09
ako sukromna osoba som firme pozical na zaklade riadne zmluvy o pozicke a overenych podpisoch konatela peniaze. no ta firma stale meska so splatkami. dakedy zaplati o tyzden neskor, niekedy mesiac a ked ju na to upozornim, stale sa mi smeje, ze co ja mozem, ze keby chcela firma, tak mi nemusi platit.
ako mam postupovat?
ako donutit, aby platil nacas?
na koho sa mam obratit?
Dáša_
03.11.09,08:26
je to sro alebo fyzická osoba?
slabikar
03.11.09,08:41
sro
wratko
06.11.09,06:10
Časť svojej pohľadávky postúp tretej osobe, počkaj 90 dní a podaj návrh na vyhlásenie konkurzu. Chlapci budú potom pučiť oči.
Ak budú chcieť, aby bolo konkurzné konanie zastavené, budú musieť súdu preukázať, že Ti ako navrhovateľovi zaplatili celú pohľadávku. Budú mať na to cca 1-2 týždne. Ver tomu, že zrazu tie peniaze nájdu. Aj ochotu platiť.
Dáša_
06.11.09,06:20
Časť svojej pohľadávky postúp tretej osobe, počkaj 90 dní a podaj návrh na vyhlásenie konkurzu. Chlapci budú potom pučiť oči.
Ak budú chcieť, aby bolo konkurzné konanie zastavené, budú musieť súdu preukázať, že Ti ako navrhovateľovi zaplatili celú pohľadávku. Budú mať na to cca 1-2 týždne. Ver tomu, že zrazu tie peniaze nájdu. Aj ochotu platiť.

A ak je firma náhodou momentálne v problémoch, je možné, že naozaj pôjde do konkurzu a tuším najlepšie dopadnutý konkurz si pamätám 40% uspokojenie pohľadáviek - a to teda bola výnimka. Inak je bežné 5-10%
slabikar
06.11.09,07:19
vratili 60% ale tiez len ked ich vyzvem na zaplatenie tak zaplatia splatku, inac sa smeju ze mozu hocikedy platit ked chcu. mozem aj spatne pytat uroky?
Dantess
06.11.09,07:46
vratili 60% ale tiez len ked ich vyzvem na zaplatenie tak zaplatia splatku, inac sa smeju ze mozu hocikedy platit ked chcu. mozem aj spatne pytat uroky?
do SS som ti písal ako postupovať, tak neviem prečo to nerobíš. Zhromaždi všetko a choď k právnikovi on sa o to postará.
Dáša_
06.11.09,07:56
vratili 60% ale tiez len ked ich vyzvem na zaplatenie tak zaplatia splatku, inac sa smeju ze mozu hocikedy platit ked chcu. mozem aj spatne pytat uroky?

v podstate môžeš úroky pýtať aj spätne, len treba dať pozor, do 3 rokov po splatnosti konkretnej splátky sa pohľadávka premlčuje.