yurii
28.08.05,15:39
Poskytujem službu za ktoru učtujem jednorazovy poplatok a potom mesačny poplatok nie som platca DPH. Chcem za tuto službu sumu 290 SKK ale nie som platca DPH ako mam tuto sumu uviesť s DPH alebo bez DPH? Tak aby si to vedely vyučtovať aj ty moji zakaznici ktory su platcovia DPH ale aj ty ktory nie su platcovia DPH? Aky prijmovy doklad mam ja ako neplatca DPH použiť s DPH alebo bez pri vyberani jednorazoveho poplatku? Prosim poradte

Ďakujem
renocka99
28.08.05,13:44
Ty si zúčtuješ celú sumu 290,-(vrátane DPH)
Čo sa týka Tvojich zákazníkov nemôžu si uplatniť DPH od teba, lebo ju nemáš. Museli by si nájsť na túto službu nejakého platcu.
yurii
28.08.05,13:48
Čiže ja napišem na doklad sumu z DPH aj ked nie som platca DPH a už sa dalej nestaram že ako si to učtuju moji zakaznici?
Ešte prosim jednu otazočku aký prijmovy doklad mam použiť prijmovy doklad na prijem s DPH alebo bez?
Jana Acsová
28.08.05,13:50
V prvom rade by som upozornila na rozdiely v pojmoch "služba" verzus "poplatok". Nedoporučujem používať pojem "poplatok". Ak poskytuješ službu, uvádzaj vo faktúre názov služby.

Ak nie si platiteľ DPH, fakturovaná čiastka je tvoja cena. T.j. na faktúre uveď poznámku, že nie si platiteľom DPH. Je to možné uviesť pri adrese, alebo ako poznámku za textom faktúry. Nie je predpísané, kde má byť táto poznámka uvedená.

V žiadnom prípade neuvádzať sadzbu dane ani výšku dane (niekedy sa to stáva). Jednalo by sa o nesprávne vystavený doklad a ty by si zároveň musel odviesť DPH do štátneho rozpočtu, aj vtedy ak by si bol neplatiteľ. Tvojim zákazníkom by si zas mohol narobiť problémy, ak by si nevšimli, že si neplatiteľ a prípadne daň uplatnili.

Ak nemáš softvér, na ktorom vystavuješ doklady, doporučujem ti tlačivá bežne dostupné na trhu (ŠEVT, Ekonspo, Igaz ...). Dostupné sú všetky druhy tlačív, t.j. faktúry aj pokladničné doklady.

Ak vystavíš faktúru, príjem (tržbu) budeš evidovať na príjmovom pokladničnom doklade. Na žiadnom doklade, t.j. ani faktúre ani príjmovom doklade neuvádzaj DPH.
renocka99
28.08.05,13:51
Vyúčtuješ celých 290,- Sk, bez ohladu či Tvoj zákazník je, alebo nie je platca. Ty nemôžeš účtovať DPH keď nie si plátca. A čo sa týka Tvojich klientov, musia si nájsť na túto službu platcu, ak si chcú uplatniť DPH!
yurii
28.08.05,13:57
Možem ako neplatca uviesť taketo udaje alebo len cenu s DPH?

Názov Jednorazový registračný poplatok v SK Mesačný poplatok v SK
.BIZnis balík Bez DPH s DPH Bez DPH s DPH
251 . 3 ,- 299 ,- 243 . 7 ,- 290 ,-
yurii
28.08.05,14:02
Este jedna vec ktorej stale nerozumiem mam prijmovy pkladnicny doklad bez DPH a prijmovy pokladnicny doklad s DPH. Ktory mam pri prijmani penazi za sluzbu pouzit s DPH alebo ten bez DPH?
liba2
28.08.05,14:03
Možem ako neplatca uviesť taketo udaje alebo len cenu s DPH?

Názov Jednorazový registračný poplatok v SK Mesačný poplatok v SK
.BIZnis balík Bez DPH s DPH Bez DPH s DPH
251 . 3 ,- 299 ,- 243 . 7 ,- 290 ,-Vo svojej faktúre vôbec nepoužívaj písmenká=slovo DPH !!
Napr.: Jednorazový registračný poplatok ....... 290 Sk.

Nie som platiteľ DPH.

To je všetko.
liba2
28.08.05,14:04
Este jedna vec ktorej stale nerozumiem mam prijmovy pkladnicny doklad bez DPH a prijmovy pokladnicny doklad s DPH. Ktory mam pri prijmani penazi za sluzbu pouzit s DPH alebo ten bez DPH?Tebe stačí PPD kde nie je okienko pre DPH. Ty DPH nemáš ani nikde neuvádzaš.