Katarína Hanková
03.11.09,08:20
Ahojte, som tu opäť s rovnakou otázkou, len tentokrát sa veci trochu posunuli a mám viac info. Moja otázka znela: Vydali sme so spevokolom cd, autorom piesní som ja. Teraz mi v SOZA registrujú piesne a cd. Mňa zaevidujú ako výrobcu cd-ja ako fyzická osoba bez IČO, aj keď mám živnosť na účtovníctvo. Ako výrobca cd rozhodujem o tom, či niekto môže tie piesne použiť... Ja ako výrobca by som teda asi mala predávať cd. Mohol by to byť príležitostný príjem zpredaja hnuteľných vecí, alebo to budem musieť uviesť ako ostatné príjmy v daňovom priznaní? Dosť cd plánujeme darovať, časť cd budeme predávať popri koncertoch.
A ešte jedna otázka: Musíme pri predaji cd na koncertoch vystavovať nejaké doklady?
Ďakujem vopred nejakej dobrej duši, ktorá mi pomôže zorientovať sa v tejto téme.:)
betka
03.11.09,18:58
(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)
Katarína Hanková
03.11.09,20:09
Ďakujem, toto ma predtým vôbec nenapadlo.