Tianka
03.11.09,08:28
Potrebujem poradit, je jedna firma s.r.o. vo vypise ma :Písomnosti zakladajúce práva a povinnosti spoločníkov podpisujú konatelia, každý samostatne a to tak, že k písanému alebo k tlačenému menu spoločnosti pripoja svoje vlastnoručné podpisy , otazka znie ak by chceli prijat noveho spolocnika staci ze ho prijme iba jeden konatel a ten ktory nesuhlasi sa s tym musi zmierit? Dakujem za pomoc
andreaS
03.11.09,07:37
o prijati noveho spolocnika nerozhoduju konatelia ale spolocnici sro prostrednictvom valneho zhromazdenia... kazdy spolocnik (konatel nemusi byt zaroven spolocnik a naopak) ma podla vysky vkladu pocet hlasov, kt. hlasuje na valnej hromade...

zaroven by tuto problematiku mala riesit spolocenska zmluva (alebo zakladatelska listina podla poctu spolocnikov)
Tianka
03.11.09,07:46
su to dvaja konatelia zaroven spolocnici, neviem o ziadnej spolocenskej zmluve, je mozne ze tam sa pise ze by o tom rozhodol aj jeden spolocnik?
andreaS
03.11.09,07:51
este zavisi ako maju vklady... ak su rovnake maju rovnaky pocet hlasov, ale aj na toto sa ma mysliet pri spolocenskej zmluve... tam to musi byt uvedene...

a spolocensku zmluvu musia mat, inak by tato sro nemohla vzniknut ;)
Tianka
03.11.09,08:01
jasnee maju len som ju ja nevidela ako to je napisane, ale asi ju budem musiet prestudovat a zistit si to co a ako dakujem