silviaz
03.11.09,09:52
No nevedela som kam temu zaradit tak to davam sem.
Bezne sa mi tu v rakusku stava ze ma zastavia policajti za uplnu blbost. Raz sa mi stalo ze som isla po dialnici 135 km/h predbiehala ma viedenska audina asi 160 kou a policajti zastavili mna a dali mi pokutu za tych 5 km nad. Casto mi ludia vraveli ze rakusania su voci nam zaujati ja som si myslela ze su to len reci ale bohuzial sa mi potvrdilo ze nie.
Tot moj posledny zazitok :
Asi pred troma mesiacmi som bola na jednani v jednej spolocnosti nedaleko Viedne. Bol tam taky divny chlap medzi zastupcami firmy. No uz na prvy pohlad bolo vidno ze nie je psychicky uplne ok. Robila som im ponuku a tak som tam nechala aj svoje firemne udaje. Asi tyzden na to mi fesak zacal volavat a vypisovat sms znenia akoze on sa do mna zalubil nemoze bezo mna zit a pod. Ja som tomu neprikladala dolezitost a ani som na to nereagovala. Az kym nezacal pisat ze sa zabije ked sa neozvem. Volala som teda priamo do ich firmi nech si s nim narobia poriadky. Omluvili sa a povedali ze to budu riesit / mimochodom mi ich sekretarka povedala ze nieso prvy pripad co sa na neho stazuje/. Neprestalo to. Nakoniec sa moj muz nasral a napisal mu ze ked neprestane tak ho udam. Fesaka to nastartovalo a zacal vypisovat ze on so mnou spava a pod. A ze on si zozenie moju adresu a pride a take sprostosti. A tak som sa rozhodla ze sa pojdem poradit na policiu co sa s tym da robit
No najprv sa ma zacali pytat ze co som mala oblecene na sebe a ci som si ista ze som ho neprovokovala, neskor sa ma pan policajt spytal ci som si ista ze som s nim nespala. Uplne to zabil vetou ze vela dievcat z vychodnej europi si tu zaraa na ulici tak je mozne ze preto si trufa. To uz som sa skoro rozplakala. Zdvihla som sa spytala som sa na meno policajta a tresla dverami. Ked som bola vonku tak som pocula ako sa pani bavia ze no pockaj teraz teba uda za obtazovanie ked ma tvoje meno.

No povedzte co vy na to ?
ludmilla
03.11.09,08:56
Rakuska policia
Stanislav 1975
03.11.09,08:59
No nevedela som kam temu zaradit tak to davam sem.
Bezne sa mi tu v rakusku stava ze ma zastavia policajti za uplnu blbost. Raz sa mi stalo ze som isla po dialnici 135 km/h predbiehala ma viedenska audina asi 160 kou a policajti zastavili mna a dali mi pokutu za tych 5 km nad. Casto mi ludia vraveli ze rakusania su voci nam zaujati ja som si myslela ze su to len reci ale bohuzial sa mi potvrdilo ze nie.
Tot moj posledny zazitok :
Asi pred troma mesiacmi som bola na jednani v jednej spolocnosti nedaleko Viedne. Bol tam taky divny chlap medzi zastupcami firmy. No uz na prvy pohlad bolo vidno ze nie je psychicky uplne ok. Robila som im ponuku a tak som tam nechala aj svoje firemne udaje. Asi tyzden na to mi fesak zacal volavat a vypisovat sms znenia akoze on sa do mna zalubil nemoze bezo mna zit a pod. Ja som tomu neprikladala dolezitost a ani som na to nereagovala. Az kym nezacal pisat ze sa zabije ked sa neozvem. Volala som teda priamo do ich firmi nech si s nim narobia poriadky. Omluvili sa a povedali ze to budu riesit. Neprestalo to. Nakoniec sa moj muz nasral a napisal mu ze ked neprestane tak ho udam. Fesaka to nastartovalo a zacal vypisovat ze on so mnou spava a pod. A ze on si zozenie moju adresu a pride a take sprostosti. A tak som sa rozhodla ze sa pojdem poradit na policiu co sa s tym da robit
No najprv sa ma zacali pytat ze co som mala oblecene na sebe a ci som si ista ze som ho neprovokovala, neskor sa ma pan policajt spytal ci som si ista ze som s nim nespala. Uplne to zabil vetou ze vela dievcat z vychodnej europi si tu zaraa na ulici tak je mozne ze preto si trufa. To uz som sa skoro rozplakala. Zdvihla som sa spytala som sa na meno policajta a tresla dverami. Ked som bola vonku tak som pocula ako sa pani bavia ze no pockaj teraz teba uda za obtazovanie ked ma tvoje meno.

No povedzte co vy na to ?
Silvinka,tvoj zážitok nemožem hodnotiť,lebo som tam nebol,ale čo sa týka témy-práveže ja rakúskych policajtov považujem za lepších,priateľskejších a najma doveryhodnejších ako našich a nemyslím si,že by boli proti nám zameraní-ja si naopak myslím,že naši vodiči sú oveľa horší a najma agresívnejší ako rakúšania- len si porovnaj,ako sa jazdí vo Viedni a ako v Bratislave- je to pekný rozdiel...
hanelie
03.11.09,11:19
A tak som sa rozhodla ze sa pojdem poradit na policiu co sa s tym da robit
nie poradiť sa , ale rovno podať trestné oznámenie vo veci obťažovania a ohrozovania
/btw. čím viac človek začne vysvetľovať a zaťahovať do toho emócie, tým menej sa dosiahne žiadaný efekt -
elkibo
03.11.09,13:50
Nedavno sa takato vec prihodila i nam. Manzelka sa zamestnala v cateringovej firme kde samozrejme nechala vsetky udaje vratane mojho tel. cisla. Zacalo sa to tym ze jej kolega v case ked sme boli v chorvatsku na dovolenke jej pisal ze sa chce stretnut. Vtedy sme nevedeli o co ide. Neskor zacal vypisovat ze ju lubi,... nestacilo mu ze som mu vzdy odpisal ze to pise mne a nie jej a ze je moja manzelka. Neskor ma to dozralo a pokusal som sa mu dovolat ale nezdvihal ani po 50 volaniach co mu uz zjavne liezlo na nervy kedze ma zacal bombardovat smskami ze kto som a co chcem. Tak som mu odpovedal smskou ze ked sa chce stretnut tak moze so mnou niekde mimo viedne na opustenom parkovisku :) Odvtedy si dal pokoj. Ako mi rozpravala kamoska co tu zije uz 14 rokov tak toto je ich bezni sposob balenia, kedze na viac nemaju. Takze nic si z toho nerob nie si jedina. A ked mu to chces oplatit daj detom jeho tel cislo a nech ho aspon tyzden prezvanaju z CLIRom.
wegamizi
03.11.09,17:47
Je to velmi smutne a zarazajuce a verim ti, ze si v tom nevinne. Viem si zivo predstavit tu tvoju zensku bezmocnost a ich aroganciu.
To, co by som urobila ja byt na tvojom mieste, nie je na zverejnenie. Tak skus silno rozmyslat v zmysle " Najlepsia obrana je utok"
silviaz
03.11.09,18:07
Je to velmi smutne a zarazajuce a verim ti, ze si v tom nevinne. Viem si zivo predstavit tu tvoju zensku bezmocnost a ich aroganciu.
To, co by som urobila ja byt na tvojom mieste, nie je na zverejnenie. Tak skus silno rozmyslat v zmysle " Najlepsia obrana je utok"

dakujem :---
No citila som sa ako keby som ja spravila nieco zle. Zabudla som napisat ze pan policajt bol sice rakusan, ale podla zjavu a mena by som tipla ze bol turek. No nechcem sa dotknut nijakeho naroda, ale mozno aj to ho ovplyvnilo v pristupe ku mne, kedze pre nich slovo zeny nema az taku hodnotu ,aj ked v takejto praci by to asi nemalo byť podstatne. Ale fakt to nemyslim rasisticky, a možno bol len blby od prirody a s narodnostou to nic nemalo :rolleyes:.
Ja tu mam znameho jedneho pravnika, sice robi obchodne pravo, ale to nikto nemusi vediet nie ? No a som mu volala, že co sa mi stalo tak on povedal ,že tam pojde so mnou aby sme tomu dali važnosť. Isli sme, ale inde a tam už sa so mnou možno aj jeho pričinenim bavili inak. Tento druhy policajt my povedal, ze ked chcem mozem sa na toho polisa stazovat ,ale že pokiaľ nemám svedka tak je to slovo proti slovu a kedže sme ani zapisnicu nespisovali tak si asi narobim len problemy a nič nedosiahnem. A čo sa tyka mojho obťažovateľa som sa dozvedela, že pokiaľ ma nenapadne alebo fyzicky neobťažuje tak som na tom dosť zle, ale že ked k tomu pride tak mam prisť ho udať. Jedine čo mi poradil bolo, aby som udala danú spoločnosť kde som nechala svoje udaje a to za zneužitie osobných údajov.
No ja viem, že všade sú zákony ktorých sa treba držať, ale vôbec sa nedivím, že je toľko nasilia ked aj sama policia mi povie, že pokial mi nic nespravi tak nemožu nejak veľmi zasahovať. Tak dufam že to fešaka prejde a že si čoskoro najde ine koničky.