patricia31
28.08.05,19:06
Pekný deň chcela by som sa informovať ako postupovať pri nevyplatení miezd za mesiace február, marec, apríl 2005 ak už nepracujem vo firme, ktorá mi tieto peniaze dlží dala som výpoveď podľa paragrafu 69 písmeno b) Zákonníka práce Ďakujem
Maňaska
29.08.05,15:57
Už to malo byť na súde.
durisovad
29.08.05,20:10
Preco nebola mzda vyplatena? Firma je v konkurze? A co ostatni zamestnanci, ti mzdu dostali?
patricia31
30.08.05,08:49
nie nedostali ale len jedna kolegyňa chce podniknúť nejaké kroky a ostatným je dobre
firma nie je v konkurze len má iný nelegálny účet kde chodia nejaké peniaze za ktoré prežívajú
Germany
30.08.05,09:12
Co najskôr íst za právnikom, vec dat na súd a kým je firme co vziat, tak na exekúciu. Môze sa totiz stat, ze nic nedostanete, ak firma plánuje cinnost ukoncit (v konkurznom konaní by ste boli síce uspokojovaní ako prví, ale je to na dlhé lakte a ktovie, ci by Vás bolo vôbec z coho vyplatit). Viem to, lebo som nejaký cas pracovala u exekútora.
Naile
30.08.05,10:05
Najprv treba skúsiť Inšpektorat práce. Súd je zdlhavá záležitosť.
Germany
30.08.05,10:13
Je to síce pravda, ale z vlastnej skúsenosti viem, že nezaškodí poslať aspoň výzvu na úhradu, čo je vlastne prvý krok k vydaniu platobného rozkazu - ten súd (v prípade že podáte návrh) vydá do 2 týždňov, no a potom je už len otázkou, či sa druhá strana odvolá alebo nie. Išpektorát práce firmu aspoň "postraší".
Paťa1
02.09.05,08:19
Neviem či Vám to ešte pomôže ale len dnes som si prečítala Váš problém. Kedže Ste dala výpoveď §69 ods.1 písm. b, podľa mňa ste mohla žiadať na základe §69 ods4 ZP náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.