simonka1
03.11.09,10:08
Prosím o radu, naša s.r.o.-čka poskytuje pravidelne firemné večere pre zamestnancov. Večere sa hradia z pokladne v hotovosti. Účtujem to ako nedaňový náklad. Len teraz mám problém, či uvedené večere náhodou netreba zdaniť tým zamestnancom, ktorý sa na nej zúčastnili ako nepeňažný príjem. Lenže ďalší problém by bol, čo ak nemám súpis ľudí, ktorí tam boli? Mám iba počet a nemám konkrétne mená. A nemám ani podpísanú prezenčku, že tam skutočne boli. Vie mi niekto poradiť???
Tweety
03.11.09,09:25
Prosím o radu, naša s.r.o.-čka poskytuje pravidelne firemné večere pre zamestnancov. Večere sa hradia z pokladne v hotovosti. Účtujem to ako nedaňový náklad. Len teraz mám problém, či uvedené večere náhodou netreba zdaniť tým zamestnancom, ktorý sa na nej zúčastnili ako nepeňažný príjem. Lenže ďalší problém by bol, čo ak nemám súpis ľudí, ktorí tam boli? Mám iba počet a nemám konkrétne mená. A nemám ani podpísanú prezenčku, že tam skutočne boli. Vie mi niekto poradiť???
Áno,je to nedaňový náklad firmy a nepeňažný príjem zamestnanca. Veď ak sa večere zúčasťňujú zamestnanci, nie je problém, že nie je prezenčka. Veď, ak sú na večeri všetci, všetci majú príjem.
simonka1
03.11.09,10:15
Práve to je problém, že to chodia podľa smien a na smene je napr. 25 ľudí, ale ja neviem kolko ich bolo na večeri. Nemuseli byť všetci a ešte aj to, že musela by som to dať mzdárke dodaniť spätne za celý rok. neviem ako to teraz doriešiť....
Tweety
03.11.09,10:44
Práve to je problém, že to chodia podľa smien a na smene je napr. 25 ľudí, ale ja neviem kolko ich bolo na večeri. Nemuseli byť všetci a ešte aj to, že musela by som to dať mzdárke dodaniť spätne za celý rok. neviem ako to teraz doriešiť....
Veď na doklade z ERP je uvedený počet jedál nie? Pover niekoho zo zmeny (vedúceho)nech zamestnancov eviduje, a máš to.
simonka1
03.11.09,10:54
Ano to by sa snáď dalo, len mňa trápi, čo s tými čo už boli od začiatku roku.
Tweety
03.11.09,10:56
Ano to by sa snáď dalo, len mňa trápi, čo s tými čo už boli od začiatku roku.
Nevadí, koniec roka ešte len bude, ešte sa to môže dodaniť.
simonka1
03.11.09,11:15
No to viem, že sa to môže, ale ako? To budem behať za všetkými zamestnancami a vypytovať sa ich či boli vtedy a vtedy na večeri? Aj tak si to nikto pamätať nebude. Alebo si to tento rok proste nebudem všímať a začnem až od budúceho zdaňovať?
Tweety
03.11.09,11:21
No to viem, že sa to môže, ale ako? To budem behať za všetkými zamestnancami a vypytovať sa ich či boli vtedy a vtedy na večeri? Aj tak si to nikto pamätať nebude. Alebo si to tento rok proste nebudem všímať a začnem až od budúceho zdaňovať?
Toto si bolo potrebné ošetriť hneď, nie až teraz skoro na konci roka.
janaGT
03.11.09,11:30
a nemôžeš to viesť ako večeru s obchodnými partnermi?
Veď kto ti dokáže resp. zakáže organizovať takého večere. Musíš priznať že to boli zamestnanci?
simonka1
03.11.09,11:31
No, to mi je jasné, ale takýchto podobných a neporiešených vecí tu máme plné táčky, tak aspoň niečo by som chcela doriešiť...Je to podobné ako to, že zamestnancom poskytujeme dopravu do práce zdarma a tiež ju nemajú zdanenú ako nepeňažný príjem nakoľko tiež sa nedá určiť kedy a kto presne išiel autobusom. To by sa tiež museli v autobuse zapisovať!!!
simonka1
03.11.09,11:32
Janka aj mne to napadlo, že asi to preučtujem na repre.
IvoM
03.11.09,11:35
Čo je to pravidelná firemná večera ? Ak je to večera pre ľudí čo sú na poobednajšej smene ktorým hradí firma celú stravu tak to nepeňažný príjem nie je. Takisto si nemyslím že je nepeňažným príjmom, ak firma raz začas zaplatí večeru za zamestnancov v rámci firemných aktivít /teambuilding, krátke školenie, jubileá, a pod./ kde navyše môže vyžadovať účast zamestnancov
simonka1
03.11.09,11:47
V podstate ide o firemnú akciu, pravidelne organizovanú každý mesiac, ale bez nejakej príčiny ( žiadne školenie ani nič podobné), proste len tak, mali by ísť akože všetci, ale nejdú, ide iba ten komu sa chce. Myslíš, že to neni nepeňažný príjem? A potom tá doprava je čo? Tiež pravidelne chodí autobus, ale povinne nemusí ísť každý, ale iba ten čo chce.
Danila
03.11.09,12:25
a nemôžeš to viesť ako večeru s obchodnými partnermi?
Veď kto ti dokáže resp. zakáže organizovať takého večere. Musíš priznať že to boli zamestnanci?Kedysi v čomsi som čítala, že účtovníctvo poskytuje verný obraz čohosi. Pamätám si to len tak matne, ale už fakt si nepamätám, kto a v čom to napísal.:);)
simonka1
03.11.09,12:49
Je to fakt, že by účto malo odzrkadlovať verný obraz, ale čo keď už je po funuse a nejak sa to upratať musí.
Myslím, že Janka mi chcela iba pomôcť vyhrabať sa z mojej šľamastiky a oceňujem, keď chce niekto pomôcť aj za cenu malej lži. Poučky a múdrosti sú na to aby sa porušovali..........
Danila
03.11.09,13:00
Je to fakt, že by účto malo odzrkadlovať verný obraz, ale čo keď už je po funuse a nejak sa to upratať musí.
Myslím, že Janka mi chcela iba pomôcť vyhrabať sa z mojej šľamastiky a oceňujem, keď chce niekto pomôcť aj za cenu malej lži. Poučky a múdrosti sú na to aby sa porušovali..........Na to po funuse je recept, a volá sa chyby minulých účovných období. Predpisuje ho pán doktor zákon. Poučky a zákony sú na to, aby sa dodržiavali. Potom môžeš očakávať úspech v múdrostiach.:) Od malej lži k veľkej je len na skok.;)
simonka1
03.11.09,13:11
To je síce pekné, takéto múdrosti, ale stále to nerieši môj problém, neviem teda či si vôbec pozerala o čo ide........
Takže skôr by som uvítala radu k tomu čo ma trápi a čo potrebujem vyriešiť a nie odvolávky na zákony. Ja viem, čo znamená slovo zákon, nepotrebujem výklad tohto slova, ale potrebovala som poradiť, takže privítam konkrétny nápad, ako a nie poučky. Díky.
ZEvina
03.11.09,13:12
Mňa by zaujímalo, ako vy riešite zdaňovanie nepeňažného príjmu pri takýchto celopodnikových akciách? Suma/počet prítomných zamestnancov? /Ťažko usledovať, kto za koľko vypil, alebo zjedol!/ Ale čo ak sa tam stretne "gurmán" ktorý poje za 5-tich dietárov?
simonka1
03.11.09,13:16
Presne to riešim práve aj ja. Nemám zoznam, nemám súpis kto koľko zjedol a vypil, takže asi sa to ani nedá zdaňovať ako nepeňažný príjem.....
Danila
03.11.09,14:08
To je síce pekné, takéto múdrosti, ale stále to nerieši môj problém, neviem teda či si vôbec pozerala o čo ide........
Takže skôr by som uvítala radu k tomu čo ma trápi a čo potrebujem vyriešiť a nie odvolávky na zákony. Ja viem, čo znamená slovo zákon, nepotrebujem výklad tohto slova, ale potrebovala som poradiť, takže privítam konkrétny nápad, ako a nie poučky. Díky.Vieš v čom je Tvoj problém? Odvíja sa od neporiadku vo firme. Prezenčné listiny, príslušné doklady... a veľa iných maličkostí. Takže sa pozri, čo hovoria interné smernice, organizačný poriadok, ak nejaký máte. A ak dovolíš, nepohoršuj sa nad mojimi príspevkami v tejto téme. A to z toho dôvodu, že príliš častým konštatovaním býva tá skutočnosť, že Porada je predovšetkým portál účtovníkov. V poriadku, súhlasím. Avšak neustále sa poukazuje na Etiketu. A tá obsahuje bod, podľa ktorého je proti Etikete aj rada v rozpore so zákonom. A pre účtovníkov je Zákon o účtovníctve a príslušné iné zákony alfou a omegou. Aj keď neporadím, ctím si Etiku najmä v oblasti kvality poradenstva v účtovných témach.:rolleyes:
simonka1
03.11.09,14:34
Jasné danila, to je tvoj názor, ale skutočne by som sa rada pozrela na organizačný poriadok, na smernice, na interné predpisy. To by bolo fakt veľmi jednoduché a pohodlné, keby sa dalo na tieto veci pozrieť. Ja by som vedela tiež takto účtovať, keby som mala všetky tieto veci k dispozícii a nemusela by som sama riešiť všetky problémy. A možno by ani žiadne neboli, ale vo firme kde neexistuje holé nič a nemáš sa ani na čo odvolať a čoho chytiť sa robí o dosť ťažšie. Neviem či si mala možnosť vyskúšať si v takej spoločnosti robiť. Preto sa obraciam na šikovných ľudí na porade, snáď niekto má podobné problémy a možno už časť z nich vyriešil a má s tým skúsenosti. Ctiť si etiku je jedna vec a dávať do poriadku účto a ešte aj po niekom druhom je druhá vec. To že vo firme je neporiadok, ba priam bordel moja, to ja veľmi dobre viem, ale nikto ho za mňa neuprace, tak začínam upratovať ja a k tomu som tú pomoc od podobných zavalených ľuďoch potrebovala. Ak si vieš predstaviť ten neporiadok, kde nič a nikto nefunguje, tak sa radšej zamysli a poraď niečo ako sa z toho neporiadku vyhrabať. Díky za pochopenie.
Danila
03.11.09,14:46
Jasné danila, to je tvoj názor, ale skutočne by som sa rada pozrela na organizačný poriadok, na smernice, na interné predpisy. To by bolo fakt veľmi jednoduché a pohodlné, keby sa dalo na tieto veci pozrieť. Ja by som vedela tiež takto účtovať, keby som mala všetky tieto veci k dispozícii a nemusela by som sama riešiť všetky problémy. A možno by ani žiadne neboli, ale vo firme kde neexistuje holé nič a nemáš sa ani na čo odvolať a čoho chytiť sa robí o dosť ťažšie. Neviem či si mala možnosť vyskúšať si v takej spoločnosti robiť. Preto sa obraciam na šikovných ľudí na porade, snáď niekto má podobné problémy a možno už časť z nich vyriešil a má s tým skúsenosti. Ctiť si etiku je jedna vec a dávať do poriadku účto a ešte aj po niekom druhom je druhá vec. To že vo firme je neporiadok, ba priam bordel moja, to ja veľmi dobre viem, ale nikto ho za mňa neuprace, tak začínam upratovať ja a k tomu som tú pomoc od podobných zavalených ľuďoch potrebovala. Ak si vieš predstaviť ten neporiadok, kde nič a nikto nefunguje, tak sa radšej zamysli a poraď niečo ako sa z toho neporiadku vyhrabať. Díky za pochopenie.Ja Ťa chápem, ja také firmy, aj pseudopodnikateľov veľmi dobre poznám. Predostri Tvojmu veľaváženému štatutárovi, ktorý za správnosť účtovníctva zodpovedá daný problém a zisti, kto za doloženosť dokladov k hospodárskej operácii nesie kožu na trh. Zaúčtuješ to všetko ako nedaňový náklad samozrejme, pokiaľ nebudú k dispozícii potrebné hodnoverné podpisy z prezenčnej listiny. Vyčísliš škodu organizácie, ktorá pozostáva z navyše odvedenej dane a prostredníctvom šéfika zosobníš tomu, kto za škodu niesol zodpovednosť. Z táčkov máš jeden problém dole. Pozdrav odo mňa štatutára.;)
simonka1
03.11.09,15:41
No Danila, som rada, že sme sa dopracovali k nejakému záveru, ďalší problém je ten, že štatutár je cudzinec, ktorý nemá ani páru o našich zákonoch, takže jemu asi nevysvetlím nič a jeho slovenský zástupca tiež nerozumie účtovným veciam. Takže zostane otázka, kto je za to zodpovedný. Takže nakoniec to dopadne tak, že všetka vina zostane na mne. Už počujem tie reči, že prečo som nepýtala tie prezenčky a podobne. Bohužial ja až teraz upratujem, tak pre to som riešila tú vec s tým preúčtovaním na repre. Vidí sa mi to ako jednoduchšia vec a vlk bude sýty a aj ovca celá. Čo ty na to?
Danila
03.11.09,16:47
No Danila, som rada, že sme sa dopracovali k nejakému záveru, ďalší problém je ten, že štatutár je cudzinec, ktorý nemá ani páru o našich zákonoch, takže jemu asi nevysvetlím nič a jeho slovenský zástupca tiež nerozumie účtovným veciam. Takže zostane otázka, kto je za to zodpovedný. Takže nakoniec to dopadne tak, že všetka vina zostane na mne. Už počujem tie reči, že prečo som nepýtala tie prezenčky a podobne. Bohužial ja až teraz upratujem, tak pre to som riešila tú vec s tým preúčtovaním na repre. Vidí sa mi to ako jednoduchšia vec a vlk bude sýty a aj ovca celá. Čo ty na to?Ja na to, že v pohode. Repre. Ty sa máš. S takými by som aj ja účtovala.:);)
simonka1
04.11.09,06:05
No ja sa fakt mám, až na to , že mi tu ide mozog prasknúť zo všetkých nakopených problémov a môžem si ich riešiť sama a nemám sa ani o čo oprieť na rozdiel od takých firiem ako ty hovoríš, kde je všetko čierne na bielom a všetci majú nalinajkovanú čiaru po ktorej môžu ísť. Ale je to výzva a drží ma pri tom jeden fakt, že mňa to baví a porvem sa s tým.........
Danila
04.11.09,08:16
No ja sa fakt mám, až na to , že mi tu ide mozog prasknúť zo všetkých nakopených problémov a môžem si ich riešiť sama a nemám sa ani o čo oprieť na rozdiel od takých firiem ako ty hovoríš, kde je všetko čierne na bielom a všetci majú nalinajkovanú čiaru po ktorej môžu ísť. Ale je to výzva a drží ma pri tom jeden fakt, že mňa to baví a porvem sa s tým.........Keďže ma neustále provokuješ,;) ja Ti poviem z čoho Ti môže prasknúť mozog.Účtovníctvo je profesia, ktorá si vyžaduje presnosť, logiku a znalosť v čítaní zákonov a v rozbore jednotlivých paragrafov. Je tam občas aj niečo pod čiarou. Že na to nepotrebujú doklad o vzdelaní úradníci na živnostenkom nech Ťa nemýli. A Ty asi ani pozorne nečítala, lebo mňa si skôr pozvú na kávu práve do takých firiem, ktoré opisuješ, a ani nepredostrela k riešeniu nič závažné a zložité. Z uvedeného usudzujem, že dôvodov na prasknutie mozgu asi bude viac. Musíme vždy zvážiť, aké sú naše schopnosti, prípadne možnosti. A to sa účtovníkovi občas nepodarí.:)
truch
04.11.09,11:40
Nerob si problémy, náklady spojené s večerou daj na 513 a čo sa týka dopravy zdarma, je otázka čo vlastne a akou formou zamestnancom preplácaš. Dá sa to riešiť v pracovnej zmluve, ak je miesto výkonu práce odlišné od miesta práce uvedenej v pracovnej zmluve. Napr. sídlo firmy je v Bratislave Rači a prevádzka je v Petržalke, môžeš preplatiť cestu z Rače do Petržalky, klasický cesťák, robím ho 1x mesačne.Dúfam, že som ti pomohla:)
Danila
05.11.09,06:29
Nerob si problémy, náklady spojené s večerou daj na 513 a čo sa týka dopravy zdarma, je otázka čo vlastne a akou formou zamestnancom preplácaš. Dá sa to riešiť v pracovnej zmluve, ak je miesto výkonu práce odlišné od miesta práce uvedenej v pracovnej zmluve. Napr. sídlo firmy je v Bratislave Rači a prevádzka je v Petržalke, môžeš preplatiť cestu z Rače do Petržalky, klasický cesťák, robím ho 1x mesačne.Dúfam, že som ti pomohla:)Neuveriteľné. Účtovníctvo začína byť fakt jednoduché. To asi preto babenky na živnostenskom už ani doklad o vzdelaní nepotrebujú. Vraj stačí absolvovať základne vzdelanie.:confused: Práve zisťujem, že asi áno, asi celkom určite. Tak hovoríš, že preprava hromadná pre pracovníkov zdarma, versus cesťák. Táto téma je skutočne veľmi podnetná, ako by účtovník nemal skĺznuť do pozície tiežučtovníka. To by som sa ale opakovala, nebudem si teda drať jazyk.:);)Zákon o účtovníctve ale fakt nie je pre srandu králikov.:D A toto tu budem opakovať až do skonania sveta.:mee:
gbkksnr
06.11.09,09:35
ano, musi byt rozpis zamestnancov, ktori autobusom cestuju....
simonka1
06.11.09,14:17
Danila, neviem z čoho pramení tvoja arogancia, možno z toho chodenia na kávu, ako sama píšeš, ale obyčajný účtovník, ktorý je zavalený robotou a kopcom papierov myslím, že nemá čas chodiť si po kávičkách, ale potrebuje svoje pracovné problémy promtne riešiť. Síce sa pri tejto téme povyšuješ nad všetkých, ktorý sa aspoň snažia nájsť nejaké možné riešenie, myslím, že nemáš páru o bežných problémoch obyčajného účtovníka. Ten pracovné úlohy nerieši na kávičke ako ty. Ja osobne si 100x viac vážim človiečika, ktorý sa zamyslí a hľadá riešenie ako toho kto iba mudruje a konkrétnu pomoc neposkytne. Takže bez urážky, ale myslím že tvoje reakcie sem na poradu nepatria, to by sa táto stránka musela volať napr. mudrcovňa, alebo tak nejak podobne. Omielaš stále dookola iba to, že treba dodržiavať zákon. verím, že každý kto túto profesiu robí určite ten zákon čítal a nie jedenkrát. Tak sa skús nad tým zamyslieť a nie iba povrchne kývnuť rukou. ( uhádla som?).........
simonka1
06.11.09,14:22
Nerob si problémy, náklady spojené s večerou daj na 513 a čo sa týka dopravy zdarma, je otázka čo vlastne a akou formou zamestnancom preplácaš. Dá sa to riešiť v pracovnej zmluve, ak je miesto výkonu práce odlišné od miesta práce uvedenej v pracovnej zmluve. Napr. sídlo firmy je v Bratislave Rači a prevádzka je v Petržalke, môžeš preplatiť cestu z Rače do Petržalky, klasický cesťák, robím ho 1x mesačne.Dúfam, že som ti pomohla:)
Truch, tie večere som sa rozhodla dať aj ja na 513, ale tá doprava nebude len tak jednoducho riešiteľná, pretože o dopĺňaní pracovnej zmluvy nemôže byť ani reči. A zasa ide o to, že pri riešení dopravy zamestnancov boli prítomní ľudia, ktorí nemajú ani páru o nejakých daňových a nedaňových nákladoch a dopade na účtovníctvo a ostatné veci s tým spojené.
truch
10.11.09,07:23
Ahoj Simonka, keď to chceš urobiť správne, v zmysle zákona, tak ti nezávidím. Ako to máš vlastne evidované, lístky z autobusu, alebo faktúru za prepravu? Možno by sa dalo niečo vymyslieť, aby sa to ako tak dalo zdôvodniť.
simonka1
10.11.09,08:39
No mám vždy mesačne faktúru od dodávateľa, kde je uvedený dátum a počet kilonetrov na príslušný deň, ale počet ľudí tam neni. Potom je tam nejaký súpis, že km spolu á suma a cena za celý mesiac. Je to slušná suma peňazí a ak by sa to dalo dostať do nákladov tak by to bolo super, pretože iná možnosť ako dopraviť ľudí do práce neni.
truch
10.11.09,10:31
nie je vo faktúre napísané, že sa jedná o prepravu ľudí? Máte podpísanú nejakú zmluvu?
Danila
10.11.09,10:41
No mám vždy mesačne faktúru od dodávateľa, kde je uvedený dátum a počet kilonetrov na príslušný deň, ale počet ľudí tam neni. Potom je tam nejaký súpis, že km spolu á suma a cena za celý mesiac. Je to slušná suma peňazí a ak by sa to dalo dostať do nákladov tak by to bolo super, pretože iná možnosť ako dopraviť ľudí do práce neni.Preštuduj si mnou priložený link. To sú podľa môjho názoru oprávnené náklady na prepravu zamestnancov, a občas je potrebné preštudovať aj legislatívu rôznych inštiúcií participujúcich na trhu práce.
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-21695322
Danila
10.11.09,11:35
Danila, neviem z čoho pramení tvoja arogancia, možno z toho chodenia na kávu, ako sama píšeš, ale obyčajný účtovník, ktorý je zavalený robotou a kopcom papierov myslím, že nemá čas chodiť si po kávičkách, ale potrebuje svoje pracovné problémy promtne riešiť. Síce sa pri tejto téme povyšuješ nad všetkých, ktorý sa aspoň snažia nájsť nejaké možné riešenie, myslím, že nemáš páru o bežných problémoch obyčajného účtovníka. Ten pracovné úlohy nerieši na kávičke ako ty. Ja osobne si 100x viac vážim človiečika, ktorý sa zamyslí a hľadá riešenie ako toho kto iba mudruje a konkrétnu pomoc neposkytne. Takže bez urážky, ale myslím že tvoje reakcie sem na poradu nepatria, to by sa táto stránka musela volať napr. mudrcovňa, alebo tak nejak podobne. Omielaš stále dookola iba to, že treba dodržiavať zákon. verím, že každý kto túto profesiu robí určite ten zákon čítal a nie jedenkrát. Tak sa skús nad tým zamyslieť a nie iba povrchne kývnuť rukou. ( uhádla som?).........Ešte že Ťa mám.;)Upozornila som Ťa, že ma provokuješ. Provokovať ma môže len moja vnučka, tá to má vždy odpustené a na Porade tiežúčtovník. Takže:
Od začiatku Ťa upozorňujem, že kráčaš na tenkom ľade, že bordel vo firme nemôžeš ošetriť účtovníctvom. Moja stará mam tomu hovorila: Urob psovi dobre,..... Ti plot.:) Ja už som si na kávičku dávno zarobila, pri nej si v pohode môžem dať cigaretku, mám už na to vek aj právo. Ale posúdiť môžem Tvoju využiteľnosť pracovného času a problém, ktorý riešiš, a ako ho riešiš. Navyše som si toto tu prečítala veľmi neskoro, ale napriek Tvojmu ďakovnému listu k mojim názorom som Ti pricapila link, aby si mala viac času na mlátenie prázdnej slamy. Takže som Ti problém nevyriešila, ale napomohla, kde chodiť po rady, ak niečo, prípadne nič neviem. :)
:D
simonka1
10.11.09,12:40
Takže ešte späť Danila, nejde o provokáciu z mojej strany, aj keď niekedy je aj tá dobrá, ale ide a chcem aby išlo hlavne o konštruktívnu debatu. Neviem aké sú Vaše rodinné pomery, ako píšeš, že iba vnučka môže čo chce, ja vnúčence zatial nemám, tak neviem to posúdiť, ale skús počúvať aj názory iných občas. No a čo sa týka kávičky, tak na tú snáď zarobil už každý, myslím že to nie je iba tvoja výsada. A myslím, že využitím môjho pracovného času sa moja vôbec nezaťažuj, zbytočne by ti to zaberalo čas, ktorý môžeš stráviť napr. na tej kávičke a cigaretke, ja si ho už postrážim kľudne sama. No a bordel že vo firme je, tak to je teda 100% fakt, ale účtovať musím aj v takom bordeli, nemám páky na to ho upratať.
takže mrknem sa na ten tvoj link, díky za tvoj čas. A dúfam, že ti ho zostalo ešte aj na kávičku a cígo. A že nič nevieš som nepovedala, iba to že radšej mám radu, ako mudrovanie a to je fakt, ktorý zostáva aj naďalej. :D
simonka1
10.11.09,12:42
Ale ano truch, na faktúre je napísané, že sa jedná o prepravu ľudí do zamestnania za obdobie od-do.
simonka1
10.11.09,12:46
Preštuduj si mnou priložený link. To sú podľa môjho názoru oprávnené náklady na prepravu zamestnancov, a občas je potrebné preštudovať aj legislatívu rôznych inštiúcií participujúcich na trhu práce.
http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-21695322
SUPER LINK
kukučka
10.11.09,13:32
mimotemy a čo tak bodík? ;):---
janot
10.11.09,13:58
"Mňa by zaujímalo, ako vy riešite zdaňovanie nepeňažného príjmu pri takýchto celopodnikových akciách? Suma/počet prítomných zamestnancov? /Ťažko usledovať, kto za koľko vypil, alebo zjedol!/ Ale čo ak sa tam stretne "gurmán" ktorý poje za 5-tich dietárov?"

Ja žasnem nad tým, že som nečítal ešte ani jeden príspevok, ktorý by považoval naše zákony (ak ich vysvetľujete správne) za totálne nezmyselné (podľa hesla čím zložitejšie a nezmyselnejšie tým lepšie).
Predsa na tej večeri by musel niekto sledovať a počítať kto koľko čoho vypije a zje a toto presne vyúčtovať. Pevne dúfam, že vykladači zákonov v tomto vlákne to nemyslia naozaj. Alebo predsa?
Danila
10.11.09,14:02
Takže ešte späť Danila, nejde o provokáciu z mojej strany, aj keď niekedy je aj tá dobrá, ale ide a chcem aby išlo hlavne o konštruktívnu debatu. Neviem aké sú Vaše rodinné pomery, ako píšeš, že iba vnučka môže čo chce, ja vnúčence zatial nemám, tak neviem to posúdiť, ale skús počúvať aj názory iných občas. No a čo sa týka kávičky, tak na tú snáď zarobil už každý, myslím že to nie je iba tvoja výsada. A myslím, že využitím môjho pracovného času sa moja vôbec nezaťažuj, zbytočne by ti to zaberalo čas, ktorý môžeš stráviť napr. na tej kávičke a cigaretke, ja si ho už postrážim kľudne sama. No a bordel že vo firme je, tak to je teda 100% fakt, ale účtovať musím aj v takom bordeli, nemám páky na to ho upratať.
takže mrknem sa na ten tvoj link, díky za tvoj čas. A dúfam, že ti ho zostalo ešte aj na kávičku a cígo. A že nič nevieš som nepovedala, iba to že radšej mám radu, ako mudrovanie a to je fakt, ktorý zostáva aj naďalej. :DRady som Ti dala nad plán. Pomery v mojej rodine sú optimálne, ja už som na výsluhovom, aj vo veku, keď počúvajú skôr moje názory ako sa nechajú počuť. Dievčence ako Ty pri mne viac pracovali ako mudrovali. A mrkni sa na môj link, máš to grátis, ako pozornosť podniku.:rolleyes:
Vieš čo nás učili, keď sme boli mladí?
Mladší, uvoľnite prosím, miesto starším.
No a dnes je to naopak.
Nielen v autobusoch vymizli štítky.:confused:
simonka1
10.11.09,14:04
No práve, že nezdaňujeme tento nepeňažný príjem, ale zrejme by sme mali. Takže pre firmu vznikajú zatial iba nedaňové náklady, keďže sú takí dobrodinci.
Danila
10.11.09,14:06
mimotemy a čo tak bodík? ;):---Kukulienka, ja som skôr na chlapcov, ako na bodíky. Aj keď priznávam, že každý jedinký mám v úcte. V úcte najväčšej prvý od Maríny.:D Ale dodatočne všetko naj k narodkám.:)
simonka1
10.11.09,14:10
Rady som Ti dala nad plán. Pomery v mojej rodine sú optimálne, ja už som na výsluhovom, aj vo veku, keď počúvajú skôr moje názory ako sa nechajú počuť. Dievčence ako Ty pri mne viac pracovali ako mudrovali. A mrkni sa na môj link, máš to grátis, ako pozornosť podniku.:rolleyes:
Vieš čo nás učili, keď sme boli mladí?
Mladší, uvoľnite prosím, miesto starším.
No a dnes je to naopak.
Nielen v autobusoch vymizli štítky.:confused:
No čo už, doba je zlá, že? Ale ja tiež už nie som dievčina, ktorá má len makať a nemudrovať. Nejaké tie múdrosti som sa aj ja už naučila a ešte sa snáď aj naučím. Tak vďaka za rady nad plán a veľa zdravíčka prajem a ešte veľa radosti s vnúčatami. Dúfam, že si ešte niekedy pokecáme, bolo to inšpirujúce.
kukučka
10.11.09,19:10
nerada poslúchaš, čo? ;) prepáč, že som ti rozkazovala :D
Keď nie ty Danile, tak dám bodík ja tebe. Lebo postaviť sa našej Danile - nato veru treba guráž.
Danila ďakujem, prepáčte mi mrníkovanie, dnes mám nárok :D
Danila
10.11.09,20:07
nerada poslúchaš, čo? ;) prepáč, že som ti rozkazovala :D
Keď nie ty Danile, tak dám bodík ja tebe. Lebo postaviť sa našej Danile - nato veru treba guráž.
Danila ďakujem, prepáčte mi mrníkovanie, dnes mám nárok :DJa z toľkej úctivosti asi ani nezaspím. Kukulienka pekne si to vyriešila. Tuším tie staré matere vedeli o čom hovoria.
Nedáš, dostaneš.

Ale ja som so simonkou rada podiskutovala. Ona je moja krv. A ani sme sa nepobili. Dobrá správa pre Poradu.:)
simonka1
11.11.09,06:34
Díky baby, ste zlaté, ja sa rada trošku ponaťahujem.......neublížili sme si a to je fajn.....tak zas niekedy......
truch
11.11.09,07:13
zdravím vospolok, vidím že Danila ti priložila link, ktorý ti pomôže, takže toto celé bolo na niečo dobré a to je hlavné. Ja mám tiež vnučku a úplne chápem Danilu, že urobí čo jej na očkách vidí. Si na tom asi ako ja Danila, mládi v prd... a do dôchodku ďaleko /ktovie do kedy budeme robiť:-)))/, takže kávička, cigaretka a radosť z vnučky a na oddych sudoku, alebo srabble, čo už viac potrebujem k šťastiu??
simonka1
11.11.09,09:00
zdravím vospolok, vidím že Danila ti priložila link, ktorý ti pomôže, takže toto celé bolo na niečo dobré a to je hlavné. Ja mám tiež vnučku a úplne chápem Danilu, že urobí čo jej na očkách vidí. Si na tom asi ako ja Danila, mládi v prd... a do dôchodku ďaleko /ktovie do kedy budeme robiť:-)))/, takže kávička, cigaretka a radosť z vnučky a na oddych sudoku, alebo srabble, čo už viac potrebujem k šťastiu??
No keď takto spokojne vyzerá babičkovský život, tak to sa pomaličky začnem na neho tešiť, ide z teba truch pokoj a pohoda......veľa šťastia.....
truch
11.11.09,12:07
Ja som zatiaľ spokojná, manžel poslúcha, deti sa osamostatnili /akurát mladšiemu robím kompletný servis/,vnučka je fantastická, dokonca aj nevestu mám "normálnu", rodičia sa zatiaľ držia, robotu mám dobrú, len aby mi to takto vydržalo:-)))))
simonka1
11.11.09,13:02
Ja som zatiaľ spokojná, manžel poslúcha, deti sa osamostatnili /akurát mladšiemu robím kompletný servis/,vnučka je fantastická, dokonca aj nevestu mám "normálnu", rodičia sa zatiaľ držia, robotu mám dobrú, len aby mi to takto vydržalo:-)))))
Tak držím palce nech sa darí.............
Kazu
11.11.09,16:32
zdravím vospolok, vidím že Danila ti priložila link, ktorý ti pomôže, takže toto celé bolo na niečo dobré a to je hlavné. Ja mám tiež vnučku a úplne chápem Danilu, že urobí čo jej na očkách vidí. Si na tom asi ako ja Danila, mládi v prd... a do dôchodku ďaleko /ktovie do kedy budeme robiť:-)))/, takže kávička, cigaretka a radosť z vnučky a na oddych sudoku, alebo srabble, čo už viac potrebujem k šťastiu??

:D:D:D:D:D Mne teda srable k oddychu nechýbajú :D:D:D:D:D
simonka1
11.11.09,16:44
:D:D:D:D:D Mne teda srable k oddychu nechýbajú :D:D:D:D:D
noooooooooooooooooo, zas nebuď taký detailista:::::::::::---
truch
12.11.09,07:09
Kazu, ty si presne ako môj manžel, ten tiež nevie pochopiť, že ma baví hrať scrabble, vidí v tom len zabíjanie času. Ja si ale fakt oddýchnem pri počítači, keď hrám s príjemným partnerom, pokecám a ešte keď vyhrám je to paráda. Človek si musí spríjemniť život a robiť aj to čo ho baví, veď roboty , ktorú musíš urobiť je dosť
truch
12.11.09,07:13
Simonka, ale sme odbočili od tvojej témy, ale myslím že s pomocou Danila sa to už doriešilo, prajem ti hodne trpezlivosti, aby ti firma klapala jedna radosť, pááá
Danila
12.11.09,07:31
Kazu, ty si presne ako môj manžel, ten tiež nevie pochopiť, že ma baví hrať scrabble, vidí v tom len zabíjanie času. Ja si ale fakt oddýchnem pri počítači, keď hrám s príjemným partnerom, pokecám a ešte keď vyhrám je to paráda. Človek si musí spríjemniť život a robiť aj to čo ho baví, veď roboty , ktorú musíš urobiť je dosťNie sú srable, ako scrabble, si myslí Kazu, a nerob zo mňa chlapa:)..... cítim sa v tejto téme vcelku fajn, sťa na firemnej večeri.;):D
Kazu
12.11.09,07:34
Kazu, ty si presne ako môj manžel, ten tiež nevie pochopiť, že ma baví hrať scrabble, vidí v tom len zabíjanie času. Ja si ale fakt oddýchnem pri počítači, keď hrám s príjemným partnerom, pokecám a ešte keď vyhrám je to paráda. Človek si musí spríjemniť život a robiť aj to čo ho baví, veď roboty , ktorú musíš urobiť je dosť

Vôbec nie mojka, ja napr. scrabble nehrám ale lúštim krížovky a to zase nevie pochopiť môj manžel :--- Mňa len rozosmiali tie srabble. U nás tak nazývame kopu nepríjemností a bolo mi to hrozne smiešne, že ty chceš pri nich oddychovať :D
truch
12.11.09,10:58
Trable by boli horšie ako scrabble, to máš úplnu pravdu. Ja chodím na hernu net a tam je liga scrabblistov, by si sa čudovala koľko " závislých" tam hrá. Keď lúštiš krížovky určite by ťa to bavilo, skús sa pozrieť ako hosť, ako sa hrá a s mnohými je tam dobrý pokec, získaš hodne priateľov, dokonca organizujú aj stretnutia.