wlado58
03.11.09,11:12
caute,, chcel by som sa spytat zopar otazok:

1. potrebujem zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok s malym ziskom, lebo co viem v Cesku do urciteho mesacneho zisku nemusis mat zivnost.

2. ked mam Maloobchodnú živnosť v rozsahu voľnej živnosti - mozem vyrabat a predavat športove pomocky?

3. ak nie tak aku musim mat zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok?


dakujem za odpovede
j.sch
04.11.09,03:26
caute,, chcel by som sa spytat zopar otazok:

1. potrebujem zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok s malym ziskom, lebo co viem v Cesku do urciteho mesacneho zisku nemusis mat zivnost.

2. ked mam Maloobchodnú živnosť v rozsahu voľnej živnosti - mozem vyrabat a predavat športove pomocky?

3. ak nie tak aku musim mat zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok?


dakujem za odpovede


nakup a predaj tovaru.
v prípade opráv si daj nejakú službu.....
na špecialne činnosti podla zákona môžeš potrebovať koncesiu a podobne...... doporučujem volne živnosti a pri športových potrebách nešpekulovať ako so "športovými zbraňami - tam je to na tenkom lade.
wlado58
04.11.09,11:30
takze co potrebujem ???? ja ich chcem vyrabat a nie nakupovat a predavat!
Kazu
04.11.09,12:03
caute,, chcel by som sa spytat zopar otazok:

1. potrebujem zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok s malym ziskom, lebo co viem v Cesku do urciteho mesacneho zisku nemusis mat zivnost.

Na výrobu potrebuješ povolenie zvlášť, nedá sa vyrábať na maloobchodnú živnosť. Neviem o aké pomôcky sa jedná ale je celkom možné, že budeš na ne potrebovať aj certifikát zo štátnej skúšobne. To si treba zistiť. Neviem či to čo platí v Česku platí aj u nás. S takýmto niečim som sa nestretla, možno ti niekto ešte odpovie.

2. ked mam Maloobchodnú živnosť v rozsahu voľnej živnosti - mozem vyrabat a predavat športove pomocky?

Nie. V rámci maloobchodnej živnosti môžeš prenajímať, robiť drobné zmeny na výrobku, môžeš robiť montáž tovaru, výmenu vadných súčastí, servis a pod. Je to rozpísané v paragrafe 33 Živnostenského zákona.

3. ak nie tak aku musim mat zivnost na vyrobu a predaj sportovych pomocok?

Na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať pretože neviem aké športové pomôcky chceš vyrábať. Na toto ti najlepšie odpovedia na Živnostenskom úrade, zvyčajne sú tam ochotné pracovníčky /aspoň u nás určite/.

dakujem za odpovede



Odpovede v texte
seda
20.11.10,16:54
Dobrý večer, chcela by som sa poradiť. Máme malú predajňu potravín, a chceli by sme tam teraz predávať vianočné aranžmá, ktoré si my vyrobíme z nakúpených ozdôb. Stačí nám na to táto živnosť:
Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností? Myslíte, že by malo to aranžmá malo mať nejaký štítok, že kto to vyrobil a z čoho je to vyrobené? Ďakujem.
tetrisss
20.11.10,17:24
Myslim, ze to netreba tak extra nazyvat, pokial je to darcekove balenie, je to sucast sluzieb obchodu a nic na to ine nepotrebujes, iba fantaziu, sikovne ruky a kopu nepotrebnych malickosti.:---
seda
20.11.10,17:43
Ďakujem pekne za názor.