dara
28.08.05,20:56
Ahojte poraďáci, potrebujem poradiť ohľadne úveru na kúpu nehnuteľnosti. Žiadateľom úveru je fyzická osoba - živnostník. Existuje nijaký prieskum alebo osobná skúsenosť, ktorá banka je pri získaní takéhoto typu úveru najviacústretová? Ďakujem vopred za Vaše reakcie.
babenko1
28.08.05,19:15
Ak to chce na podnikateľské účely.. s tým sú problémy, ak to chce pre seba ako občan, treba mať dobre doložený príjem.. a každá banka má približne rovnaký čas na rozhodnutie. Doporučujem tatrabanku, prípadne slovenskú sporiteľňu
KEJKA
29.08.05,18:00
tatrabanku nie, je hrozne konzervatívna a dlho sa čaká. Mne povedali tak 4-5 týždňov tak som to vzdala. Šla som do VÚB a priam sa prdháňajú aby som si to nerozmyslela.
Ale mam potvrdené, že súkromnej osobe dajú lahšie úver ako FO.
Ale nie je to nemožné.
pyton
30.08.05,06:16
pyton
30.08.05,06:28
Germany
30.08.05,08:58
Minulý týždeň bol v PRAVDE v prílohe Financie (aj keď niekedy treba brať túto časť s rezervou) celkom dobrý príspevok ohľadne úverov pre podnikateľov. Banka DEXIA napríklad poskytne úver aj začínajúcemu podnikateľovi, treba mať však dobre vypracovaný podnikateľský projekt. Ja osobne som s nimi spokojná, úvery riešia celkom rýchlo (neviem ako ostatní, aké majú skúsenosti). Skús www.dexia.sk (http://www.dexia.sk)
Zuziana
31.08.05,17:09
Jednoduchšie je vybavovanie úveru v banke, kde ťa poznajú ako dobrého klienta.
babenko1
31.08.05,17:19
Aj to nie je vždy zárukou...
KEJKA
31.08.05,19:59
alebo tam, kde chcú umiestniť peniaze a poskytnú úver, napr. aj aby získali nového klienta. SD úverom treba založiť obvykle aj bežný účet.