bengy
03.11.09,11:47
Ahojte,

mám problémik:

kúpil som si od T-Com Magio + Internet na optike.
Dodali mi ktomu router :
Belkin N+ Wifi
Všetko beží OK až na to Wifi:
router mám umiestnený na jednej strane domu, kde má stolné PC pripojené drôtom. To beží OK (i rýchlosť výborná).
Ak však chcem pracovať s notebookom na druhej strane domu, tak kvalita pripojenia je slabá a rýchlosťou sa dostanem niekde okolo 145 kb/s.

Viete mi niekto poradiť ako by sa dal zvýšiť výkon toho WiFi, aby sa to zlepšilo ?

Díky
Orim
03.11.09,12:23
Ako si už napísal zlepši kvalitu pripojenia WiFi, zlepší sa ti rýchlosť pripojenia.
Toho Belkina daj na tú stranu domu kde používaš Wifi a drôtové pripojenie natiahni k PC. Alebo to daj do stredu domu a pripojenie by sa malo zlepšiť.
Poznáš to aj podľa toho ak s tou Wifinou prídeš k Belkinovi zlepší sa ti rýchlosť pretože sa zlepší spojenie.

V podstate som ti neporadil. Ako sa zvyšuje výkom Belkina neviem niektoré routre to síce umožňujú ale o Belkinovi to neviem.
bengy
03.11.09,13:29
Nad touto možnosťou som uvažoval, je realizovateľná, i keď trochu komplikovanejšia, vzhľadom na káblovanie.
Vo WiFi sa moc nevyznám, nevieš náhodou aký má vyžarovací diagram ten router (možno by stačilo ho nejako vhodnejšie v tej izbe umiestniť, prípadne nasmerovať anténky).

Díky
Fero11
03.11.09,15:51
skus si doniest NB blizko k belkinu a skus to potom
bengy
04.11.09,09:06
No tam to samozrejme ide bez problémov.
Ja nejakým spôsobom potrebujem zvýšiť rýchlosť komunikácie router-NB.
Okrem súčasného umiestnenia routra (v pracovni) mi pripadajú do úvahy nasledovné:
0. súčasné umiestnenie v pracovni, kde mám pevný PC, takže by tam mala byť káblové pripojenie na PC.
1. garáž (tam mám ONT od huaweiu), v tomto prípade by bol problém, že nemám natiahnutý do bytu USB kábel a chcem súčasne využiť i USB vstup na routri na pripojenie externého HDD ako sieťového.
2. spálňa, s čím nesúhlasím manželka s dôvodu vyžarovania (neviem, ako to v skutočnosti je, ale i keby som urobil vypínanie na noc, nepomôže, lebo väčšinou robím v neskorých večerných hodinách, keď už ona spí)
3. obývačka, čo by bolo ideálne riešenie, ale tam mám iba dve zásuvky a v jednej je TV, takže nemám možnosť to previesť cez router a naspäť do dátovej skrine druhou zásuvkou a odtiaľ do pracovne.

Keď už sa rozpisujem, tak napíšem, ako to mám v baráku urobené s kabelážou:
a) optický kábel ide do garáže, kde je T-Com krabička + ONT zariadenie.
b) Z garáže do dátovej rozvodnej skrine vedú dva FTP káble, oba ukončené na oboch stranách Ethernetovými zásuvkami.
c) V rozvodnej skrini mám patch panel na jednotlivé dátové zásuvky do jednotlivých izieb: pracovňa (2ks), spálňa (2ks), detská (2ks), obývčka (2ks)

PLS, poraďte neexistuje niečo, čo by zvýšilo WiFi toho routra (hoci i externé) a dalo sa zapojiť do niektorého z 3 voľných konektorov na routri ?
Prípadne mohlo by mi pomôcť, keby som na NB kúpil nejakú silnú anténu ?
Prípadne som niekde vygoogli, že pomohlo dať za router odraznú plochu (plechoku ..). Máte niekto nejakú skúsenosť ?

Díky za každú dobrú radu.
Orim
04.11.09,22:30
Však už si si odpoveď napísal sám. :)

U nás v baráku to máme takto: Belkin ten istý ako máš ty. Z jedného výstupu kábel do 5 portového switcha, z tadial to napája ďalšíe 2 switche 8 portové plus káble do bytov. Z tých druhých switchov to ide do ďalšieho ( 8 a 16 portový) a do jednotlivých bytov. Doma to niektorí majú urobené tak, že táto pevná linka ide do domáceho routra (switcha) ktorý má povedzme 4 výstupné porty plus wifi. Káblom je pripojený stolový PC a cez wifi notebook, a ide im to po celom byte. Máme na tom okolo 25 PC (pripojení). Na tom Belkinovi sa dajú využiť všetky porty úplne v pohode.
Kúp si jeden takýto router s Wifi (taký malý AP) a daj si ho do ktorej izby budeš chcieť, veď máš všade zásuvky. U niektorých sa dá nastavovať aj sila signálu ktorý vyžaruje. Budeš si ho môcť v prípade potreby presunúť kam budeš chcieť. Keď ho nebudete potrebovať tak ho vypnete.
MPbepo
05.03.10,16:37
Mam tiez od toho isteho operatora Magio s comfort3 internetom... a dnes som sa dozvedel, ze to s rychlostami (tyka sa hlavne wifi) nieje tak jednoduche. Merat rychlost doporucuju na speedmeter.sk....
T-com deklarovanu rychlost zabezpecuje iba na koncovom zariadeni teda na ONT, kedze router uz nieje ich ako to bolo u predchadzajucej generacie internetu , ale vlastnikom je zakaznik... nezodpovedaju za jeho nastavenie ani za spravnu funkciu.... takto elegantne sa t-com zbavil zodpovednosti za routre a tym aj za riesenie problemov s rýchlostou ... teda operator vam pripoji ONT zariadenie na ktorom by vam mal zabezpecit deklarovanu rychlost... to ako si vy s vyuzitim rychlosti doma poradite je na vas....
Kedze na rychlost pri pouziti wifi, vplývajú faktory ako rusenie signalu, vyher kanalu a kopec dalsich je málo pravdepodobné ze pri pouziti standardnych zariadeni dosiahnete rychlost pripojenia zodpovedajucu tomu co deklaruje operator.
Na zvysenie vykonu siete, skuste v nastaveniach routra : Bezdrôtová sieť > Kanál a SSID ... sirka pasma 20/40MHz, standardne tam byva nastavene 20MHz. To ale asi nebude riesit problem s rychlostou .... mala by sa ale upravit sila wifi.
arizona
05.03.10,17:13
a nepomohlo by dokúpenie nejakého zosilovača, či väčšej anténky?
michalxnet
05.03.10,19:45
Skus si spravit nieco taketo ako je v prilohe staci vytlacit na tvrdsi papier a poskadat, mam nieco podobne doma a signal mam skoro plny (2x stena, ~12 m, router mam arilive)
aramiss22
05.07.10,09:06
Caute, potrebujem radu..
kúpil som si od T-Com Magio + Internet na optike.
Dodali mi ktomu router :
Belkin N+ Wifi
Všetko beží OK až na to Wifi: vsteko mam nastavene ako pred tym. Wifi normalne fungovalo asi 2 tyzdne. Mam plny signal ale nevie nacitat adresu. Uz som si myslel ze chybaje je notebooku ale bol som na hotely a vsetko klapalo. Netusim kde moze byt problem. Vie mi niekto poradit v nastaveni routra.. Dakujem.
Vlado40
05.07.10,09:18
Najprv si pozri či nemáš novší firmware k routru :

http://en-us-support.belkin.com/app/product/list/q/routers/

Pozri sa či máš DHCP server na ON
aramiss22
05.07.10,16:53
DHCP mam na ON a firmware som aktualizoval, no negunguje to.
Vlado40
05.07.10,17:01
Wireless mód máš na b,g,n , security WPA-PSK.Vypni si security a skús či sa napojíš.Alebo si stiahni TeamViewer a pozriem sa čo tam máš nastavené.
aramiss22
05.07.10,17:51
nastavene na bgn, WPA-PSK mal som aj vypnute security a stale nic.
Vlado40
05.07.10,17:54
Skúšal si urobiť reset a nastaviť ešte raz.Posledný firmware mám 1.01.28 .
aramiss22
05.07.10,18:03
ja mam verziu 2.01.08
Vlado40
05.07.10,18:07
Ja mám security na WPA2-PSK.Aký máš windows.V ponuke DHCP Client list vidíš PC.Ak áno ,tak si daj rezervovať IP pre daný PC.
aramiss22
07.07.10,14:21
zabespecenie mam take iste., windows mam xp profesional sp2 ked pripojim kabel funguje to aj aj vidim client list nazov pc v ponuke DHCP uz som spravil asi vsetko no nefunguje to...
Vlado40
07.07.10,20:38
Ak máš XP ,tak naozaj môže byť chyba v notebooku.Treba skúsiť nastaviť IP adresu manuálne ,nie nechať na auto.Skús si aktualizovať wifi kartu v notebooku.
aramiss22
08.07.10,09:00
V notebooku nie je chyba.. s nim sa prihlasim hocikde u rodicove je tiez wifi a ziaden problem, takisto aj ked som na sluzobkach nemam ziadny problem sa s nim prihlasit cez wifi. Uz som rozmyslal ze moze byt vadny router. Jednoducho nechapem tomu.
Vlado40
08.07.10,09:25
Daj reset routra a skús nastavenie odznova alebo si zmeň adresu z 2.1 na 1.1 , ale v tom by nemal byť problém ,ale skúsiť môžeš.Zmeň si firmware v routri.Zapni si hosťovský mód či sa nenapojíš na ten Guest Access.
aramiss22
14.07.10,09:35
Nefunguje to. Urobil som vsetko manualne, nacitalo aj siet ale nevedel som sa pripojit na net. Server nenalezen. asi bude vadny router. Este skusim zavolat do t comu nech mi poradia. Mam este jeden wifi router d link 524 skusim ho spojazdnit a uvidim ci to bude fungovat.
aramiss22
14.07.10,18:43
zaujimave je ze ked to spojim s kablom tak sa to potom spoji aj s wifi, ale ako nahle odpojim kabel tak sa neviem pripojit.
Vlado40
14.07.10,18:57
Aj ja som mal prvykrát problém nastaviť router ,ale nakoniec som mu prišiel na chuť a chyba bola v nastavení.Už som skoro ľutoval ,že som vymenil ZyXEL za Belkin ,pretože ZyXEL mal odnímateľné antény a Belkin má antény na pevno.
aramiss22
15.07.10,13:35
Napojil som wifi router d link 524 vsetko som spojazdnil a fici mi aj wifi na notebooku. Ten Belkin N+ ma totalne nastval. mozno bude vadny ten router. Pojdem ho reklamovat.. Dakujem za podporu.
Vlado40
15.07.10,13:58
Ja by som zmenil firmware.


ja mam verziu 2.01.08

T-Com ponúka firmware 1.01.26

http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=2609

Ja mám 1.01.28

Možno ,že máš novšiu radu.
aramiss22
15.07.10,18:01
teraz na to nebudem mat cas, idem na dovolenku.. ked sa vratim skusim to s tym firmwarom a ked to nepojde ani potom tak to pojdem reklamovat..
aramiss22
20.07.10,08:21
Dnes som ho bol reklamovat.. Dam vediet ako som dopadol.
aramiss22
05.08.10,13:27
Vratili mi ho asi po tyzdni no aj tak nefunguje.. som z toho zufaly..
salvosko
06.08.10,11:36
Niekedy treba dat posledny ovladac na WiFi klienta, hlavne WPA2 sifrovanie nie vzdy funguje ale zatial som to vzdy vyriesil bud upfate FW na routery alebo posledny ovladac na WiFi na NB.
Skus ci ti to funguje bez sifrovania.
miky64
07.08.10,18:07
Ahojte,

mám problémik:

kúpil som si od T-Com Magio + Internet na optike.
Dodali mi ktomu router :
Belkin N+ Wifi
Všetko beží OK až na to Wifi:
router mám umiestnený na jednej strane domu, kde má stolné PC pripojené drôtom. To beží OK (i rýchlosť výborná).
Ak však chcem pracovať s notebookom na druhej strane domu, tak kvalita pripojenia je slabá a rýchlosťou sa dostanem niekde okolo 145 kb/s.

Viete mi niekto poradiť ako by sa dal zvýšiť výkon toho WiFi, aby sa to zlepšilo ?

Díky

ja som to riešil rozvodom cez el.sieť nie su problemy z kablovačkou a rychlosť je tiež slušna:)
Vlado40
07.08.10,18:22
ja som to riešil rozvodom cez el.sieť nie su problemy z kablovačkou a rychlosť je tiež slušna:)

Tak som ešte internet nezapájal , ale keď sa sidnál šíri po fáze 220V ,čo si myslím ,že tak je,tak je to smola ,ak na druhej strane domu bude ta fáza iná.Väčšinou je napr. v dome 3-fázový rozvod 220V.
aramiss22
28.08.10,19:18
nejde ani bez sifrovania.- uz som ho reklamoval dva krat a stale mi ho vratia z rovnakou odpovedou... TEST OK. asi tam pojdem treti krat a naposledy.. mal som doma tri notebooky a ani z jedneho som sa nepripojil na net.. skusali sme rozne nastavenie..stalie nacitava sietovu adresu...
salvosko
29.08.10,05:50
Skus pozriet vo WiFI nastaveniach:
- ak máš zapnutý 20 + 40 MHz šírku pásma tak to vypni a nechaj 20 only.
- skús dať fixný kanál a nie auto
- daj 802.11g only
Včera som tak riešil jeden Belkin s rovnakými príznakmi.
Deiky
29.08.10,14:41
Asi ti notebooky podporuju staru normu skontroluj na ktorej norbe bezis B,g, N alebo G a N ... N a N+ su najnovsie normy starsimi kartami sa nane nepripojis...