elkibo
03.11.09,13:42
Idem kupovat notebook a neviem co si mam vsimat pri kupe, ktoru znacku mam uprednostnit, na co si mam davat pozor, co si mam extra vsimat, ktore znacky uprednostnit, ake zvyknu mavat chyby. Poradte kazdy kto mam nejaky notebook, nech to posluzi viacerim. Dakujem.
Zoltán Kovács
03.11.09,12:44
Acer určite nie.... vlastná skúsenosť.
Lenka*1
03.11.09,13:01
Veru, Acer asi nie... velmi mi ho odporucal dokonca ITckar, no po par mesiacoch zacal blbnut a teraz uz nefici vobec... Ja by som asi isla do HP...
Martin Mocko
03.11.09,13:09
Ak tam chceš mať účto..prípadne nejaké dôležité veci..tak uprednostni HP, Toshiba. Ak máš viac peňazí, tak zainvestuj do Dell, Lenovo alebo IBM.
Ak to chceš deťom na hranie, tak aj Acer alebo Asus stačí..a modli sa, aby odišiel do 2 rokov, aby sa dal ešte reklamovať ;)
matus-x1
03.11.09,13:26
Tak ten ,,ITčkar" asi vedel o čom hovorí. Ja mám Acer a nemenil by som ho! Za rok a pól som s ním nemal žiadny problém a som nadmieru spokojný.

Vždy záleží v akej cenovej hladine kupuješ notebook, od toho závisí kvalita.

U NB hlavne pozeraj na výdrž batérie.
Kvalitu konštrukcie (šasi), u vybratých notebookov si skús nájsť na internete recenzie, tam býva popísaná kvalita alebo navštív nejaké notebook fórum.
Ak kupuješ osobne. Vyskúšaj si klávesnicu a skús si podržať NB v rukách a počúvať či nejako nepraská (o kvalite assusov by sa dali písať slohy). Pozri si kvalitu displeja a rozloženie portov po stranách NB.

Každý výrobca má svoje šroty ale aj vlajkové lode. Treba porovnávať, hľadať recenzie a pýtať sa (hlavne tých čo mali možnosť porovnať už viacero NB).
matus-x1
03.11.09,13:32
Ak tam chceš mať účto..prípadne nejaké dôležité veci..tak uprednostni HP, Toshiba. Ak máš viac peňazí, tak zainvestuj do Dell, Lenovo alebo IBM.
Ak to chceš deťom na hranie, tak aj Acer alebo Asus stačí..a modli sa, aby odišiel do 2 rokov, aby sa dal ešte reklamovať ;)

Je dosť povrchné písať, že tá značka je pre kanceláriu druhá je pre majetnejiších a ďaľšie sú šroty. :D

Tie popredné značky sa snažia pokryť všetky NB segmenty na trhu.
maurer2
03.11.09,13:43
Mam tiez Acer zatial pohoda kamaratka si kupola MSI a plasty su uz popukane klavesnica tiez nic moc no a NB na velmi viac ako 2 roky .. no neviem je to elektronika a tiez nevydrzi vecne aj ked dufam ze ano :) Otazka pre Lenka 1 co sa ti snim stalo preco uz nejde ?? soft chyba ci hardwar ???
Martin Mocko
03.11.09,13:51
Je dosť povrchné písať, že tá značka je pre kanceláriu druhá je pre majetnejiších a ďaľšie sú šroty. :D

Tie popredné značky sa snažia pokryť všetky NB segmenty na trhu.

Je mi jasné, že tu sa hodí veta z Armagedonu "Ruské súčiatky, americké súčiastky..všetko sa vyrába na Taiwane..." Ale ako sa vyrábajú NB, tak sa vyrábajú i autá, vrtačky, práčky, chladničky..proste všetko. Porovnal som NB laikovi tak isto, ako by niekto porovnal autá (napr. Dacia vs. Audi). Nevravím, že i Asus alebo Acer sem-tam nevyrobí NB, ktorý vydrží. Ale bohužiaľ recenzie nepustia - a určite je viac tých, ktorý majú s týmito značkami zlé skúsenosti - hlavne pri NB.
Ja osobne mám HP..raz som ho bez obalu nechal položený na posteli...a zrazu som z kuchyne počul, ako moja 2,5 ročná 15kg dcéra z izby kričí "skákam..skákam"..idem pozrieť na ňu a ona skákala celou svojou váhou po laptope. Na vrchnom kryte zostala taká jemnulinká prasklina ale displej i všetko ostatné fachčí ako predtým. Dones Acer a vyskúšame to :D
Lenka*1
03.11.09,13:53
Mam tiez Acer zatial pohoda kamaratka si kupola MSI a plasty su uz popukane klavesnica tiez nic moc no a NB na velmi viac ako 2 roky .. no neviem je to elektronika a tiez nevydrzi vecne aj ked dufam ze ano :) Otazka pre Lenka 1 co sa ti snim stalo preco uz nejde ?? soft chyba ci hardwar ???

no ktoho vie, co s nim je :D neviem, ci odisiel display, alebo cosi na doske... a myslim, ze ani zapnut nejde.
Zoltán Kovács
03.11.09,13:59
Tak ten ,,ITčkar" asi vedel o čom hovorí. Ja mám Acer a nemenil by som ho! Za rok a pól som s ním nemal žiadny problém a som nadmieru spokojný.

Vždy záleží v akej cenovej hladine kupuješ notebook, od toho závisí kvalita.

U NB hlavne pozeraj na výdrž batérie.
Kvalitu konštrukcie (šasi), u vybratých notebookov si skús nájsť na internete recenzie, tam býva popísaná kvalita alebo navštív nejaké notebook fórum.
Ak kupuješ osobne. Vyskúšaj si klávesnicu a skús si podržať NB v rukách a počúvať či nejako nepraská (o kvalite assusov by sa dali písať slohy). Pozri si kvalitu displeja a rozloženie portov po stranách NB.

Každý výrobca má svoje šroty ale aj vlajkové lode. Treba porovnávať, hľadať recenzie a pýtať sa (hlavne tých čo mali možnosť porovnať už viacero NB).

Na toto tvrdenie (čo som označil modrou farbou) by som sa vrátil tesne po skončení záruky. ;)
Moja acerka nebola z tých najlacnejších (48 tisíc v starej mene). Presne po skončení záruky rad radom odišli všetky USB porty. Touchpad začal blbnúť..... atď..... atď.
s.r.o.
03.11.09,15:27
odporucam HP jeden mam doma a je super vobec sa mi este zatial nepokazil pri com je uz davno po zaruke lietal mi sem tam aj po aute a nic sa mu zatial nestalo !!!!!
Charon
03.11.09,15:33
Ja iba z vlastnej skúsenosti.
Známy si kúpil pred časom NB od HP. Bol relatívne dosť drahý (80 000 Sk - vtedy boli ešte Sk). Dva mesiace pred skončením záručnej doby odišiel displej. HP sa zachoval tak, že dostal s ospravedlnením nový NB o hodnote 2800 €. Čo si myslím, že je slušná referencia.
Ja osobne sa prikláňam za HP alebo Toshibu. Ja si všímam aj takéto referencie k výrobcom.

(Obdobnú skúsenosť som mal s fotoaparátom Canon. Tam mne rok po záruke vymenili fotoaparát za fotoaparát v tej cene, za ktorú som ho kúpil. (Kúpený 14 000 Sk, po troch rokoch nový, za 14 000 Sk)
Andy Kralik
03.11.09,17:26
Vyber si notebook podla toho na co ho budes pouzivat.

Potrebujes bluetooth? wifi? cim lahsi tym lepsie. aku obrazovku chces? leskla lepsie vyzera ale hlavne sa leskne ak nemas dobre svetlo. Aky velky HD? Je v cene aj system? Aky? kolko vydrzi bateria. je dobre ak mas k dispozicii card-reader.

Vyberaj si ho aj podla dlzky zaruky ktoru poskytuju.To je pri notebookoch dobra vec.

A hlavne nepocuvaj rady na konkretne znacky. To su individualne skusenosti ludi, ktore su sice isto pravdive, ale stale len individualne. A aj dobra znacna ma zle kusy a "lowend" znacka super kusy.

Mame dva HP, z toho jeden funguje bez problemov, druhy sa pokazil hned po skonceni zarucnej doby. Identicke typy. Jeden je vyborny, s druhym su len problemy. A nalepsie mi slape 6 rokov stary Acer... hmmm... Znacky v sucasnej dobe nie su az tak urcujuce :)
nadinka207
03.11.09,17:34
no ono vobec nejde o znacku....ide o to, ze kazda znacka ma radu svojich notebookov..niektore sa podaria a niektore nie.....cize Aj asus,acer apoodbne mozu mat super radu....HP tiez,ale tiez sa mozu riadne dokazit (moja kamaratka sikupila tri po sebe a ani jeden jej nevydrzal viac ako rok)....takze ide o radu....ja som si kupovala notebook tento rok..v septembri...Mam Lenovo a je uplne perfetkny...samozrejme osm si nechala poradit od kamarata, ktory studuje a pracuje s pocitacmi....Dell by som si nekupovala...su to zbytocnepredrazene notebooky...aj ked ano su dobre...ale za taku cenu si mozete kupit este lepsi....ak narazite a dobru radu....takze na vasom mieste by osm sa urcite poradila sniekym kto sa pocitacom rozumie...ja som si hlavne vsimala ramku(4GB), procesor-mam dual core...disk (320GB), grafiku a podobne....lenovo si neviem vynachvalit....a pocula som,ze FUJTI siemens ci ako sa to pise vydal super radu...tiez pozerajte recenzie v zahranici ake maju notebooky :)) prajem vela zdarov pri kupe :)
Andy Kralik
03.11.09,17:55
Suhlas s predchadzajucim prispevkom.

Samozrejme RAM-ka (minimalne 2GB) a suhlasim Dual core je fajn. A s cim maximalne suhlasim, hladajte recenzie na konkretny typ co ste si vybrali. Uz len preto aby vas neprekvapila napr. vypadavajuca krytka, alebo zasekavajuca sa klavesnica :)))
Jang111111
03.11.09,19:36
Mal som pred pár rokmi HP vydržal niečo cez dva roky a potom úplne odišiel, viac by som HP nekupoval a ani som nekúpil. V tomto čase mám Toshibu a zatiaľ som spokojný.
Betina2
27.08.12,12:39
Potrebujem kúpiť notebook na účtovníctvo, ale samozrejme potrebujem tam aj dáku rezervu na pozretie filmu alebo na hru či internet alebo spracovanie fotiek. Mám bohužial horný limit na investíciu 589 evri vrátane DPH. Vytipovala som si tieto, ak Vás napadá nejaký iný , alebo sa viete k nim vyjadriť, budem velmi rada.
http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge-e535-cerny-3260-6tg-d344689.htm
http://www.alza.sk/lenovo-ideapad-z580-bily-d328877.htm
http://www.alza.sk/hp-probook-4530s-d302756.htm
Potrebujem, aby bol rýchly, spoľahlivý, málo hlučný, aby nemrzol a aby bol aj pomerne odolný proti poškodeniu, samozrejme budem používať tašku, ale budem s ním pracovať na dennej báze niekolko hodín v teréne, občas sa pripojím na net a odošlem súbory, vypálim nejaké CD alebo DVD a aby sa dal prípadne napojiť na klasický monitor...proste aby podla možnosti vydržal viac ako 2 ročnú záruku a bol spoľahlivý. V prípade problémov ma samozrejme zaujíma aj kvalita a rýchlosť záruky.
Vdaka za každú radu a tip.
mecky
27.08.12,13:35
z tychto HP probook
Betina2
27.08.12,15:12
trošku mám z HP čiek obavy, hodne sa mi požičaný prehrieval a aj čo čítam na nete tak s tých chladením je to u nich slabšie....v podstate sa prikláňam k Lenovo thingpad ale ak viete o nejakých jeho nedostatkoch alebo prednostiach.....
Gapo
27.08.12,15:28
Na toto tvrdenie (čo som označil modrou farbou) by som sa vrátil tesne po skončení záruky. ;)
Moja acerka nebola z tých najlacnejších (48 tisíc v starej mene). Presne po skončení záruky rad radom odišli všetky USB porty. Touchpad začal blbnúť..... atď..... atď.

Mne tak odišiel po dvoch rokoch a dvoch mesiacoch za starú menu 40000Sk, ASUS ( čítaj aušus) a nie je to tak dávno.
Aj Mercedesy sa dnes kazia.
HP-čko mám teraz a v horúčavách bol s ním problém, kúri fakt dosť.
KoxXxo
27.08.12,18:04
MilanH
28.08.12,14:10
Z vlastnej skusenosti MSI. mal som Asus aj ACER a oba do dvoch rokov posli. MSI mam uz 5. rok a stale slape ako hodinky. Iked patri k tym drahsim.
Paťulo Hrvol
28.08.12,17:22
Ja osobne by som navrhoval ASUS a pri kúpe treba dávať pozor na tie "pánty", ktoré spájajú obrazovku notebooku s notebookom...nesmú byť moc úzke a najlepšie by bolo, keby je ten "pánt" na obrazovke notebooku a nie na samotnom notebooku :)
Aspoň také sú moje skúsenosti :)
pedritho
30.08.12,11:01
6 rokov pracujem v IT, odporucam HP, Lenovo,
osobna skusenost s Asusmi, iba drahsie modely
Betina2
04.09.12,06:26
Dík za postrehy....medzičasom som našla takúto ponuku:
Lenovo ThinkPad E525 s parametrami
Procesor: AMD A8 3500M (4 x 1.50GHz / 2,40GHz Turbo, 4MB Cache);
Displej: 15.6" (1366x768) HD; matný, LED podsvietenie;
Pamäť: 8GB DDR3 1333MHz;
Pevný disk: 750 GB SATA 5400rpm;
Grafika: AMD Radeon HD 6620G;
Optická mechanika: DVD/RW SuperMulti Double layer;
Ďalšie parametre: Wifi: 802.11b/g/n; 4 x USB; čítačka kariet: 4in1; HDMI™; VGA; kamera; E-SATA; ExpressCARD; Bluetooth; LAN: Gigabit;
Operačný systém: Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit
Klávesnica: slovenská numerická

čo si o tom myslíte?

v podstate riešim už iba tento model + možno to isté, ale iba s 4 GB RAM, resp. s procesorom Intel Core i3 dvojjardovým a turbo boost (neviem či som toto správne napísala...mám na mysli to zášenie frekvencie procesora pri zaťažení)
a dilema bola aj nad
http://www.alza.sk/hp-probook-4530s-d302756.htm#popis
ale určite to Lenovo má lepšie poriešené chladenie a je tichšie aspoň podla názorov v diskusiách, cena oboch vybraných je v podstate rovnaká (obe akcia), takže ?
Dík za názor.
misoft
04.09.12,15:50
Móže byt!