kaco11
03.11.09,13:45
Ahojte. Na auto bolo uzatvorene PZP v koop... Platenie polrocne. Po 2 rokoch majitel auta uzavrel nove PZP v tej istej poistovni ale platby rocne. Nepamata si ci podpisoval vypoved starej zmluvy. Dnes vsak polrocne chodia upomienky. Stara zmluva je vedena v systeme poistovne ako neaktivna. Co s tym. Vypoved majitel v ruke nema.
Chobot
03.11.09,13:25
Ahojte. Na auto bolo uzatvorene PZP v koop... Platenie polrocne. Po 2 rokoch majitel auta uzavrel nove PZP v tej istej poistovni ale platby rocne. Nepamata si ci podpisoval vypoved starej zmluvy. Dnes vsak polrocne chodia upomienky. Stara zmluva je vedena v systeme poistovne ako neaktivna. Co s tym. Vypoved majitel v ruke nema.

MY to nevyriešime. Musí to riešiť s poisťovňou, lebo nevieme, aké upomeinky mu chodia. Neviem, čo to znamená, že je zmluva neaktívna. Je zrušená? Ak áno, nové poistné by sa nemalo vyrubovať.

Podľa mňa najpravdepodobnejší scenár bude ten, že zmluva bola poisťovňou zrušená z dôvodu neplatenia poistného, ale kým ju zrušili, tak vznikol nejaký dlh na poistnom a ten od klienta vymáhajú. Takže najskôr pôjde o nejaký starý dlh na poistnom.

Ale môže sa stať, že poistka (tá stará) stále trvá a jemu nabieha dlžné poistné už niekoľko poistných období, takže jeho dlh sa stále zväčšuje.

Je v jeho záujme spojiť sa s poisťovňou a zabezpečiť, aby stará zmluva bola zrušená a potom vyrovnať prípadný dlh na poistnom.

Mne sa napr. pred 3 rokmi stalo, že som vypovedal PZP. Potom som si to ale zvážil a chcel som ho ponechať. Poradca tvrdil, že sa to nedá, že poistka je už zrušená a spísal so mnou novú zmluvu PZP. Pár dní na to mi prišiel šek na starú zmluvu. Keď som to preveroval, tak som zistil, že moju výpoveď poisťovňa vôbec nedostala a preto som mal v tej istej poisťovni 2 aktívne zmluvy, ani jedna ešte nebola uhradená. Z toho vyplynulo, že poradca evidentne klamal, keď mi tvrdil, že pôvodná poistka je zrušená a veľmi sa začal angažovať, aby mi na základe kópie výpovede zrušili starú zmluvu (a aby z novej mohol dostať províziu :rolleyes::rolleyes::rolleyes:).

Tak som ho obišiel a priamo s poisťovňou som sa dohodol, že mi zrušia novú zmluvu a ponechám si tú pôvodnú. Nebol v tom žiadny problém, vybavilo sa to prostredníctvom pár telefonátov. Bola to síce iná poisťovňa, ale najlepšie bude, ak sa kamarát dohodne s poisťovňou priamo.
kaco11
03.11.09,13:31
Chobot ďakujem ti veľmi pekne. Ono by to bolo všetko pekné a krásne, keby on mal výpoveď. On ju nemá. Bolo tam v podstate ten istý scenár ako u teba akurát s tým, že tá nová zmluva bola cez známeho a tam bolo povedané, že nie je problém so starou zmluvou, bude zrušená. A čo sa týka tej starej zmluvy a upomienok proste príde šek, že máte zaplatit poistku. Ale pride len jeden a nic viac. Ospravedlňujem sa za zlé vyjadrenie. /bolo mi to tak reprodukované/. Ja viem, že to musím len cez poistovnu len som myslela, že by sa tu niekde mohol nachádzať nejaký poisťovák, ktorý by mi to mohol lepšie vysvetliť. Resp.či je vobec mozne mať dve PZP na jedno auto. Čo sa týka poistovní, poistenia a všetkého okolo nich som z toho uuuuplne mimo:)
Chobot
03.11.09,14:00
Chobot ďakujem ti veľmi pekne. Ono by to bolo všetko pekné a krásne, keby on mal výpoveď. On ju nemá. Bolo tam v podstate ten istý scenár ako u teba akurát s tým, že tá nová zmluva bola cez známeho a tam bolo povedané, že nie je problém so starou zmluvou, bude zrušená. A čo sa týka tej starej zmluvy a upomienok proste príde šek, že máte zaplatit poistku. Ale pride len jeden a nic viac. Ospravedlňujem sa za zlé vyjadrenie. /bolo mi to tak reprodukované/. Ja viem, že to musím len cez poistovnu len som myslela, že by sa tu niekde mohol nachádzať nejaký poisťovák, ktorý by mi to mohol lepšie vysvetliť. Resp.či je vobec mozne mať dve PZP na jedno auto. Čo sa týka poistovní, poistenia a všetkého okolo nich som z toho uuuuplne mimo:)

Keby som nemal tú vlastnú skúsenosť, tak by som povedal, že je nemožné, aby jedna poisťovňa urobila dve PZP na jedno auto. Ale ako vidím, všetko je možné a poisťovni to zjavne nevadí.

Vysvetliť viem všeobecne, ale takéto konkrétnosti neviem vyriešiť, lebo nevidím do databázy tej poisťovne.
misoft
03.11.09,14:26
Nie je možné mať na 1 vozidlo dve PZP (Povinné Zákonné Poistenie). Veď ak samotný názov poistky to hovorí - zákonné. V prípade, ak vedie poisťovňa 2 PZP na 1 vozidlo, tak porušila zákon. Nie je predsa možné zákonne vyberať od niekoho 2 poplatky za 1 službu. To to je potrebné oznámiť Slovenskej asociácii poisťovní http://www.slaspo.sk/ s popisom udalosti, alebo problému. Ak by toto Koo... fakt urobila, mohol by to byť aj dôvod na odobratie licencie (nezákonné obohacovanie).
Chobot
03.11.09,14:35
Nie je možné mať na 1 vozidlo dve PZP (Povinné Zákonné Poistenie). Veď ak samotný názov poistky to hovorí - zákonné. V prípade, ak vedie poisťovňa 2 PZP na 1 vozidlo, tak porušila zákon. Nie je predsa možné zákonne vyberať od niekoho 2 poplatky za 1 službu. To to je potrebné oznámiť Slovenskej asociácii poisťovní http://www.slaspo.sk/ s popisom udalosti, alebo problému. Ak by toto Koo... fakt urobila, mohol by to byť aj dôvod na odobratie licencie (nezákonné obohacovanie).

Väčšinou sa to deje chybou v databáze, alebo sa na chybu vyhovoria (aj môj prípad, v tom čase sa zlučovali s inou poisťovňou a vraj mali duplicitné databázy klientov). Ale takéto duplicity sa dajú ľahko vyriešiť, treba sa len poisťovni ozvať. Pri takom množstve zmlúv PZP sa môže stať chyba.

SLASPO s tým nemá nič spoločné, tí nápravu neurobia. A za takú chybu sa licencia neodoberá....
kaco11
03.11.09,15:27
Páni veľmi pekne Vám ďakujem. Dúfam, že si mi to aj vďaka Vašej pomoci podarí doriešiť k spokojnosti minimálne tej trubky čo podpísala novú zmluvu a k starej žiadnu výpoveď:) Pekný večer prajem.