delina15
03.11.09,14:07
Ahojte,
chcem sa len uistiť, ak sme nakupili softvér v hodnote 277euro, mám to dat len na 518ku???! dakujem ....
a_je_to
03.11.09,18:21
Ahojte,
chcem sa len uistiť, ak sme nakupili softvér v hodnote 277euro, mám to dat len na 518ku???! dakujem ....
Jasnéééé, veď to zďaleka nedosahuje povinnú hranicu 2400 Eur pre zaradenie a odpisovanie. Ale ak chceš....môžeš ho aj odpisovať, záleží od Tvojho rozhodnutia.
Rozalka
03.11.09,18:28
Záleží od toho, čo je to za softvér, napr. operačný systém sa pripočítava k cene PC (bez neho si totiž ten počítač ani "neškrtne").
Stefan2005
03.11.09,18:43
Záleží od toho, čo je to za softvér, napr. operačný systém sa pripočítava k cene PC (bez neho si totiž ten počítač ani "neškrtne").

... s uvedeným súhlasím v prípade (ak máme na mysli Okná) tzv. OEM operačného systému, ktorý je viazaný na daný počítač. No v prípade zakúpenia "krabicovej" verzie, ktorá je prenosná na ďalší počítač, by som to evidoval zvlášť...

P.S. ani auto si bez PHL neškrtne :).
delina15
04.11.09,06:18
ide o účtovnícky softvér...zabudla som napísať...a bez neho PC bude teda fungovať podla mna, takže na 518 to dám, hej?
Tweety
04.11.09,06:32
ide o účtovnícky softvér...zabudla som napísať...a bez neho PC bude teda fungovať podla mna, takže na 518 to dám, hej?
AK ho nie je potrebné zaradiť, pretože nesplňa hodnotu na NHM, podľa postupov účtovania ho zaúčtujeme na služby 518AE.
delina15
04.11.09,09:23
no stál len 277 euro takže nedosahuje danú hranicu na zaradenie do DNM, tak dakujem za radu, ...a chcela som sa ešte opýtať prišla k tomu ešte predfaktúra, stačí ju len k tomu priložiť? či sa musí aj nejako účtovať? moj názor je že stačí založiť, no nemám s tým skusenosti-čo sa týka predfaktur!

ďakujem
Oriona
12.11.09,16:52
Predfaktura sa neuctuje, uctuje sa uhrada. Uctuje sa dosla ostra vyuctovacia faktura, ktora sa uz neuhradza.
Lianka
12.11.09,17:11
Mam otazku, poprosim o vase stanovisko:
Evidujete takyto nehmotny majetok do 2 400 EUR v evidencii kratkodobeho majetku?

Mam taky pripad, a je to niekolko pripadov a sumy tesne pod 2 400 EUR - sofver, prototyp, modul a pod. Firma ho pouziva pre dalsiu cinnost, ktoru dalej fakturuje ako sluzbu.
Oriona
25.11.09,19:12
Mam otazku, poprosim o vase stanovisko:
Evidujete takyto nehmotny majetok do 2 400 EUR v evidencii kratkodobeho majetku?

Mam taky pripad, a je to niekolko pripadov a sumy tesne pod 2 400 EUR - sofver, prototyp, modul a pod. Firma ho pouziva pre dalsiu cinnost, ktoru dalej fakturuje ako sluzbu.

Myslim, ze vsetko do 2400 € sa uctuje ako 518 ak su to rozne softvery, pokial nema organizacia v smernici, ze aj drobny majetok (hmotny, nehmotny) od urcitej sumy zaradi ako dlhodoby a bude ho odpisovat.
Stefan2005
25.11.09,19:23
Aj keď sa softvér do limitu účtuje na 518, takisto ako u drobného hmotného majetku do limitu sa vedie evidencia, tak sa doporučuje viesť i u nehmotného majetku. Kým u hmotného sa vedie evidencia podľa miesta uloženia a pridelenia pracovníkovi, u nehmotného rozhodujúcim znakom by malo byť priradenie k danému PC....