avenela
03.11.09,17:32
Mam jeden problemik,vsimla som si,ze tuto temu tu uz pisalo viac ludi.Na notebook-u mam VGA vystup cize aj kabel som si kupila s VGA vystupom pre PC aj pre TV.Tv je Samsung LE52M87BD a notebook fuha viem len ze je to Asus:-) (hned na uvod pre pocitacovych znalcov udavam,ze som v tomto slaba a ziadne znacky mi nic nehovoria tak prosim ak niekto moze poradit,napiste mi to uplne laicky-otvor okruhly, modry atd...:-)nie znackami please):cool:.Dalej som si kupila kabel s dvoma koncovkami na zvuk-cervena a biela a v obchode mi povedali,ze toto mi staci k tomu,aby som spojila TV s PC.Este chcem dodat,ze tento problemik si budem musiet vyriesit sama teda s vasou pomocou,pretoze som v Spanielsku,PC som kupovala na SR a mam to tu po slovensky alebo po anglicky takze neviem ci tu najdem niekoho,kto mi s tym pomoze.Spojila som obidva kable od PC k TV,prepla som TV na externy kanal a pokusila som sa v graf.karte API nastavit to nejak no nejde mi to...na obrazovke v TV sa nic nedeje,je cierna:mad:.Ako prosim vas mam postupovat aby som to nejak zmontovala??

Dakujem vopred za pomoc!!!
Andy Kralik
03.11.09,16:48
Pozri ci na TV okrem "externeho kanala" nemas moznost nastavenia aj "PC" vstupu - kanala. Vacsinou externy neznamena VGA vstup z pc.

Druha vec. Presne opis ako si nastavovala graficku kartu. Hladaj nieco ako dual zobrazenie.. napr.
avenela
04.11.09,08:40
Ano,cez dialkove ovladanie som prepla najskor cez Ext. a potom na PC a tam uz po napojeni kablov mi pisalo "no compatible" a na graf.karte som postupovala takto (zasa to opisem laicky):
na ploche som klikla pravym tlacitkom a potom vlastnosti,dalej nastavenie a spresnit.Naskocilo dalsie okno s vela moznostami v hornej casti okna kde som zvolila Display.(postupovala som podla navodu ktory som nasla na internete,kde po odkliknuti moznosti Display malo nabehnut dalsi okno s obrazkom TV a s obrazkom Monitora) no mne nabehol obrazok Monitora namiesto TV a druhy obrazok laptop (napajam notebook na TV). A dalej som uz nevedela ako pokracovat...:rolleyes:
jojom
04.11.09,09:10
Dalej som si kupila kabel s dvoma koncovkami na zvuk-cervena a biela a v obchode mi povedali,ze toto mi staci k tomu,aby som spojila TV s PC.
Dakujem vopred za pomoc!!!

tie káble máš na obidvoch koncoch červena a biela ( volaju sa cinche)? A v notebooku máš ak správne predpokladám len tzv. jack výstup na zvuk,takže budeš ešte potrebovať také niečo ako na obrázku.
avenela
04.11.09,09:35
Takto,kabel na zvuk ano na jednom konci ma jack kolik a na druhom je cerveny a biely,cize nie na oboch cerveny a biely.
Chobot
04.11.09,09:56
Ano,cez dialkove ovladanie som prepla najskor cez Ext. a potom na PC a tam uz po napojeni kablov mi pisalo "no compatible" a na graf.karte som postupovala takto (zasa to opisem laicky):
na ploche som klikla pravym tlacitkom a potom vlastnosti,dalej nastavenie a spresnit.Naskocilo dalsie okno s vela moznostami v hornej casti okna kde som zvolila Display.(postupovala som podla navodu ktory som nasla na internete,kde po odkliknuti moznosti Display malo nabehnut dalsi okno s obrazkom TV a s obrazkom Monitora) no mne nabehol obrazok Monitora namiesto TV a druhy obrazok laptop (napajam notebook na TV). A dalej som uz nevedela ako pokracovat...:rolleyes:

Najprv skontrolujeme, či máš správne spojené TV s NB. Na TV máš vzadu konektory, pozri priložený obrázok konektory na TV a mala by si mať NB pripojený káblom (ako na druhom obrázku) na konektor č. 8 v TV. Zárúveň by si mala mať zvuk prepojený konektorom jack - jack 3,5 mm (tretí obrázok) z NB na TV vedľa toho videokábla.

AK to máš takto, tak zapojenie je správne a zostáva už len zvoliť na TV správny vstup. Na diaľkovom ovládači stlač SOURCE a vyber PC mode.

Na NB sa potom bude treba uistiť, že máš výstup nielen na monitor, ale aj na VGA konektor (ten, cez ktorý je pripojená TV). Na niektorom tlačítku NB je taká ikonka monitora, vyzerá ako posledný obrázok. Ten skús stlačiť.

Ak to nepomôže, potom budeš musieť na tej záložke Display ručne aktivovať tú voľbu monitora.
avenela
04.11.09,10:55
Vdaka za skvely postup aj s obrazkami,ano presne takto to mam napojene aj na ovladaci som cez SOURCE dala PC mode len mi pisalo stale ze NO COMPATIBLE.A teraz som si vsimla,ze mam na NB tlacitko,neni presne take ako je na obrazku,ale je tam v takom stvorceku napisane LCD a za lomitkom je akoby obrazovka.Tak to vyskusam.Velka vdaka!!!
avenela
04.11.09,11:11
skusila som to tlacitko,ale nic sa na TV nezobrazilo.A ako sa da teda rucne nastavit na Display ten monitor?ked kliknem na display,zobrazi sa Scheme-tam je na vyber:1.Default Single Display a 2.Switch amongst displays (skusila som uz obidve moznosti ale nic sa neudialo) a pod scheme je hotkey a k tomu-nie je.A potom napravo save a delete a pod tym je Monitor a obrazok monitora a vedla Panel a tam obrazok NB.Ked som klikla na Panel tak tam je jedine Attributes a tam len nejaka strucna info a to je vsetko.
Chobot
04.11.09,11:13
skusila som to tlacitko,ale nic sa na TV nezobrazilo.A ako sa da teda rucne nastavit na Display ten monitor?ked kliknem na display,zobrazi sa Scheme-tam je na vyber:1.Default Single Display a 2.Switch amongst displays (skusila som uz obidve moznosti ale nic sa neudialo) a pod scheme je hotkey a k tomu-nie je.A potom napravo save a delete a pod tym je Monitor a obrazok monitora a vedla Panel a tam obrazok NB.Ked som klikla na Panel tak tam je jedine Attributes a tam len nejaka strucna info a to je vsetko.

Takto na diaľku je veľmi ťažké riešiť problémy takého typu.

Skús aspoň sem pripojiť printscreen z tej záložky Display, nech vidím, aké tam máš možnosti...