sislo
03.11.09,20:40
Zdravim,
mam v praci internet od T-comu. Napajam sa na wifi, modem a router su vedla v kancli. Modem je klasicky akciovy (AD 2706, 1Sk, moznost pripojenia cez kabel na 1 PC) od T-comu a router som napojil Belkin N router. Momentalne mam nastavenu Wan ako dynamicku. Pripojenie chranene heslom. Internet ide, pripojenie cez wifi funguje taktiez. Problem spociva v tom, ze ma sa asi 4x za mesiac stalo to, ze sa nedalo pripojit na router cez wifi, ukazovalo obmedzene pripojenie po restarte routra a modemu (vytiahnutie zo zasuvky a postupne zapojenie modem-router) internet opat isiel. Viete poradit v com moze byt problem? Mal by som na routri nastavit PPPoE namiesto Dynamic?

Dakujem za rady
camozzi
03.11.09,21:50
Tiez som mal podobny problem s routrom D-Link od Orange. Vymenili mi komplet zariadenia za nove a problem stale pretrvava. Nie je to caste, ale obcas to ide na nervy. Technici sa vyjadrili, ze to moze sposobene tym, ze si router nedokaze nacitat IP adresu, nakolko nemam pevnu IP. Odporucali restart zariadeni. Poradili mi pozriet do Spravcu bezdrotovych sieti a ponechat tam iba iba tu moju siet. Skusil som aj to, ale aj tak obcas net vypadne na par minut.
Fero11
04.11.09,05:13
Zdravim,
mam v praci internet od T-comu. Napajam sa na wifi, modem a router su vedla v kancli. Modem je klasicky akciovy (AD 2706, 1Sk, moznost pripojenia cez kabel na 1 PC) od T-comu a router som napojil Belkin N router. Momentalne mam nastavenu Wan ako dynamicku. Pripojenie chranene heslom. Internet ide, pripojenie cez wifi funguje taktiez. Problem spociva v tom, ze ma sa asi 4x za mesiac stalo to, ze sa nedalo pripojit na router cez wifi, ukazovalo obmedzene pripojenie po restarte routra a modemu (vytiahnutie zo zasuvky a postupne zapojenie modem-router) internet opat isiel. Viete poradit v com moze byt problem? Mal by som na routri nastavit PPPoE namiesto Dynamic?

Dakujem za rady
No PPPoE asi nie, lebo to uz mas nastavene na tom AD2706. Nepoznam ani ten AD2706 a ani belkin, ale isiel by som na to tak.
Ten AD2706 by som nastavil dom modu bridge (cize nic ine tam nenastavujes jedine bridge) a ostatne nastavenia by som robil na tom belkine, cize teraz aj PPPoE, DHCP atd ....
sislo
04.11.09,09:14
Tak skusim zmenit nstavenie modemu na bridge. Napojim ho k PC a naloguje 192.168.2.1 ? a len zmenim nastavenie na bridge? da sa to potom spatne prehodit na "normalne" nastavenie, ak by som bral router prec?
A potom v routri dam PPPoE namiesto dynamic
Fero11
04.11.09,10:02
Ano vstup do web administracie modemu (neviem ci cez 192.168.2.1, vacsinou to je 192.168.1.1 .... to mas v manualy), tam nastavis len bridge. To len spracuje ADSL a mas to namodulovane pre LAN, takze vobec si ten modem uz nemusis vsimat a pracujes uz len s belkinom.
Nastavis WAN ako PPPoE (udaje ktore si dostal od t-comu) a potom nastavis LAN (najjednoduchsie bude asi DHCP) a potom este wifi.
Ak budes brat router prec, tak modem resetnes a nahodis zalohu toho nastavenia kde budes mat PPPoE na modeme.
Takze musis si spravit 2 zalohy, jednu s bridgom a druhu s PPPoE
A sprav si zalohu aj na belkine, urcite ju niekedy vyuzijes ;)
sislo
04.11.09,16:28
a este taky maly problemik. na wifi mam full signal ziadne problemy s pripojenim som nemal s predchadzajucim usb air live adapterom, z Belkinu mi poslali ich usb adapter tak som ich vymenil. Tento novy adapter mi robi teraz to, ze ma pri full signale odpoji od webu, pricom siet tam stale je, z mobilu surfujem normalne, ale na ten kluc sa prihlasit do webu neda, az po par minuta ci desiatkach sekund ma opat pripoji. Nevie kde moze byt problem s tymto?
Dakujem
Fero11
04.11.09,16:30
skus updatnut firmware
sislo
04.11.09,17:14
hladam firmware na ten usb kluc F5d8053, versia 4000 ale nic neviem najst
alebo si mal namysli firmware routra?
Fero11
04.11.09,17:52
MYslel som router
Ale tu mas pre usb, sice na offic. webe http://www.belkin.com/ca/support/article/?lid=enc&pid=F5D8053&aid=14099&scid=0 je len pre 3xxx, prip. pohladaj
a na router mas priamo na t-come http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1830
sislo
04.11.09,18:14
to co si dal na usb je asi iba driver? ja mam verziu 4000
nasiel som driver na v. 4000 skusim to zajtra preinstalovat s tymto

dakujem