miloš vítek
03.11.09,20:52
Dobry den chcem sa opytat na liečbu abscesu konkretne u mojho syna ktory je po tazkom uraze a polytraume .V roku 2007 sa mu stal tazky uraz a pri inych dalsich poraneniach mal i komplikovanu zlomeninu stehennej kosti.Asi po roku mu uz zahojena rana zacala puchnut a cerveniet a bola horuca.Bol prijaty a operovany kde mu ranu vycistili .Vysledok znamky akutnej osteomyelitidy s abscesom v drenovej dutine a svalovych strukturach s fistulaciou povrchovo.Vie my niekto poradit ako to liečit

dakujem
BXLmiami
13.11.09,18:20
ťažko.Veľmi ťažko.
Bionda
19.11.09,15:46
my sme kedysi ešte abscesy- otvorené vyplachovali peroxidom. Ja síce sa budem opakovať, ale ja by som to riešila najprv výplachom peroxidom a následne peruánsky balzám- nahrubo- zaviazať na 12 hod. a takto to opakovať.
Na odd. sme kedysi aj nízko perc. persterilom vyplachovali takéto brucho - v OP rane sa vytvoril takýto absces a napriek opak. chirurg. zákrokom sa vytvoril vždy nový.
miloš vítek
19.11.09,20:38
dakujem my to peroxidom vyplachujeme aj teraz kde by som zohnal ten balzám
Bionda
20.11.09,14:38
V niektorých lekárňach- najmä pri nemocniciach ( malá fľaštička vyšla v min. roku cca 135sk- ) - ja som už asi niekde spomínala, že ten peruánsky balsam sme dávali aj do ťažkých preležaním( do otvorených rán) - má to aj dezinfekčné aj protizápalové účinky. Obsahuje - podľa vôni aj propolis- farby tmavá hnedá, konzistencia hustého medu.
Ja to od určitého času- v domácom použití-naozaj na urýchlenie liečby zahnisaných rán, ale i menších typu vrastený nechet zapálený prst.... ( pekne vytiahne zápal aj hnis)
BXLmiami
23.11.09,08:26
Bionda,prečítala ste si otázku,absces aj so znakmi akutneho zápalu kosti,ak do toho pichne peru balzam a dostane alergickú reakciu,tak má viac než veľký problém.A peru balzam patrí medzi top 28 alergénov.Ak mám nadiaľku niečo poradiť,tak moja rada znie-čím menej do toho kafrať a trvať na preväzoch profesionálom,bud na oddelení,alebo ADOS.Držím prsty.
miloš vítek
29.11.09,15:07
dakujem