miloš vítek
03.11.09,21:07
Dobry den chcem sa opytat ako je to s platenim vyzivneho.Je povinny platit vyzivne muz ktory priznal otcovstvo ak je bez prijmu konkretne student?Podla mna ano ,to by mohol robit kazdy.Dostalo sa mi do usi ze vraj 4 pravnici povedali ze nie lebo nema prijem a je student



dakujem
Flinstone
04.11.09,05:17
no neviem... ale zákon hovorí niečo o minimálnom výživnom, ktoré je povinný prispievať. Súd na návrh rozhodne o výške výživného.
anitram
04.11.09,10:36
ja som v sudnej sieni videla pripad, ked rodicia studenta platili miesto neho vyzivne na dieta, lebo nebol este zarobkovo schopny, ale nie som v tejto problematike doma, hoci pardon za vyraz, ked syn nieco vyvedie, rodicia platia nahradu skody
Flinstone
04.11.09,21:10
ja som v sudnej sieni videla pripad, ked rodicia studenta platili miesto neho vyzivne na dieta, lebo nebol este zarobkovo schopny, ale nie som v tejto problematike doma, hoci pardon za vyraz, ked syn nieco vyvedie, rodicia platia nahradu skody
áno... ak syn nieje schopný plniť aspoň minimálne výživné pretože ešte študuje a je teda finančne závislý od rodičov, súd môže túto povinnosť uložiť rodičom otca do doby, kým sa nebude schopný živiť sám a teda aj plniť svoju vyživovaciu povinnosť.
miloš vítek
05.11.09,20:31
dakujem este sa chcem opytat ci moze povazovat otec dietata za platenie vyzivneho ak nema teda prijem je student inou formov napr.kupovanie oblecenia plienok atd.

dakujem
arizona
05.11.09,20:48
dakujem este sa chcem opytat ci moze povazovat otec dietata za platenie vyzivneho ak nema teda prijem je student inou formov napr.kupovanie oblecenia plienok atd.

dakujem
nerozumiem na čo sa pýtaš v tejto otázke..:confused::confused::confused:
...Matka má právo požadovať od otca peniaze na základnú výbavičku a potreby pre dieťa.
Každé dieťa má predsa dvoch rodičov. Prečo by mal následky znášať iba jeden rodič? :confused::confused::confused:

Takéto otázky si mal riešiť skôr. Teraz by si sa mal k tomu postaviť zodpovedne a nie hľadať cestičky , ako sa vyhnúť povinnosti a zodpovednosti za vlastné dieťa...

Príspevok na výživu a úhradu niektorých nákladov nevydatej matke

Slobodná matka sa počas tehotenstva a po narodení dieťaťa často dostáva do horšej osobnej i sociálnej situácie. V takomto prípade je otec dieťaťa povinný najdlhšie po dobu dvoch rokov a najneskôr odo dňa pôrodu prispievať matke na úhradu jej výživy a poskytnúť jej príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom.
Ďalej môže súd na návrh tehotnej ženy uložiť mužovi, ktorého otcovstvo je pravdepodobné, aby poskytol vopred sumu potrebnú na zabezpečenie jej výživy, príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom a sumu potrebnú na zabezpečenie výživy dieťaťa po dobu, počas ktorej by žene patrila materská dovolenka. Právo žiadať príspevok na úhradu nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom sa premlčí uplynutím troch rokov odo dňa pôrodu.
miloš vítek
06.11.09,09:32
ahoj k prispevku Arizony ja nie som otec ale starostlivy dedko preto sa to pytam
iriska
06.11.09,16:11
výživné JE povinný platiť (ako sa vysporiada súd s tým kto ho má platiť, nechajme súdu) ak by sa to stalo v inom vzťahu a zodpovednému rodičovi, tak preruší štúdium a začne makať, aby zabezpečil rodinu... a v rozsudku bude napísané, že má poukazovať peniaze a nie plienky
kaco11
06.11.09,16:18
ahoj k prispevku Arizony ja nie som otec ale starostlivy dedko preto sa to pytam

Gratulujem dedko:)
miloš vítek
07.11.09,13:50
dakujem