harryy
03.11.09,21:27
Chcem predlzit izbu o dlzku balkona a dat tam iba okno.Je na to potrebne stavebne povolenie alebo nie?A ak je balkon vysunuty o 1.5 m von z budovy a dam na podlahu 5 cm nobasilu bude to mat efekt?Vydel som to u par ludi a neviem ci je to dobre riesenie.Prosim Vas o Vase skusenosti a nazory.Byt je vo vlastnictve.
Vopred Vam dakujem
BALKNOVA STENA NIEJE NASNA PRETOZE JE CELA DREVENA:)cHCEM FAKT VEDIET CI TO STAVEBNE POVOLENIE NA TO ABY SOM PREROBYL VLASTNY BYT POTREBUJEM.:D
willma
04.11.09,10:15
potrebuješ stavebné povolenie, ide predsa o nosný múr. A okrem iného aj súhlas ľudí z bytovky, súhlas správcu atď. Moja súkromná poznámka, neočakávaj, že tie súhlasy získaš a stavebné povolenie tiež.
chandler
04.11.09,10:16
predpokladam, ze je to lodzia, nie balkon. a stavebne povolenie je urcite potrebne.
lapejko
04.11.09,20:56
Aj keby si získal povolenia, väčšina balkónov je k bytovke iba privarená, takže k relatívne teplému obvodovému múru je prilepený kus železobetónu, ktorý nedokážeš dobre zatepliť.
harryy
11.11.09,08:26
potrebuješ stavebné povolenie, ide predsa o nosný múr. A okrem iného aj súhlas ľudí z bytovky, súhlas správcu atď. Moja súkromná poznámka, neočakávaj, že tie súhlasy získaš a stavebné povolenie tiež.
Neviem co myslis tym nosnim murom!U nas je balkonova stena cela drevena takze to asi nosit vela bude nie? :) Keby bola betonova tak sa na to z visoka vyserem!:) a susedia su v potoho takze toho sa nebojim.Ale aj tak dik
harryy
11.11.09,08:28
Aj keby si získal povolenia, väčšina balkónov je k bytovke iba privarená, takže k relatívne teplému obvodovému múru je prilepený kus železobetónu, ktorý nedokážeš dobre zatepliť.
Ja mam drevenyy komošsky rychlobalkon takze tam zeleza nebude .Akeby si vedel ako z kazdej strany fuciiiiiiiiii
Milan.Žiška
11.11.09,09:36
Pozor na pretekanie do izby zo stropu/resp. podlahy od suseda - jemu tam zrejme loggia zostane a bude mu na ňu pršať ...

Stavebko potrebuješ ale bude to patália aby si ho dostal.
( pataália = tlačenka).:D
Zitulda
11.11.09,10:10
Chcem predlzit izbu o dlzku balkona a dat tam iba okno.Je na to potrebne stavebne povolenie alebo nie?A ak je balkon vysunuty o 1.5 m von z budovy a dam na podlahu 5 cm nobasilu bude to mat efekt?Vydel som to u par ludi a neviem ci je to dobre riesenie.Prosim Vas o Vase skusenosti a nazory.Byt je vo vlastnictve.
Vopred Vam dakujem
BALKNOVA STENA NIEJE NASNA PRETOZE JE CELA DREVENA:)cHCEM FAKT VEDIET CI TO STAVEBNE POVOLENIE NA TO ABY SOM PREROBYL VLASTNY BYT POTREBUJEM.:D
Ak máš byt na prízemí, tak zamýšlaná úpravu sa dá previesť, ale potrebuješ stavebné povolenie, z dôvodu zmeny fasády, ako Ti ti už písali. Na vyššom poschodí, sa to nedá, lebo nebudeš mať pod sebou nosnú stenu, iba za toho predpokladu, že by to urobili všetci v tvojej sekcii. Problémom je aj zateplenie podlahy v mieste loggie. A to, čo Ti písala už Wilma a aj iní, že potrebuješ mať súhlasy aj od vlastníkov. Mala som takú požiadavku riešiť v projekte úpravy a ani statik s tým nemohol nič,...statika nepustí, iba za určitých podmienok.
Škoda, že veľa ľudí si myslí, že mám byt vo vlastníctve, môžem si robiť čo chcem, ale áno môžu, iba vo vlastnom dome a nie v bloku, kde statika je najviac dôležitá a pti jej narušení môže dôjsť k závažným chybám, aj na majetku ostatných vlastníkov bytov.
Zitulda
11.11.09,10:25
Ja mam drevenyy komošsky rychlobalkon takze tam zeleza nebude .Akeby si vedel ako z kazdej strany fuciiiiiiiiii
Vymeň si drevenú stenu za murovanú aj s balkónovými dverami a oknom a fučať Ti nebude.a loggiu si potom zaskli s termoizolačnými logiovými stenami.

Neviem co myslis tym nosnim murom!U nas je balkonova stena cela drevena takze to asi nosit vela bude nie? :) Keby bola betonova tak sa na to z visoka vyserem!:) a susedia su v potoho takze toho sa nebojim.Ale aj tak dik
Si úplne z dôvodu svojej neznalosti nepochopil....Wilma nemyslela drevenú, ale novú nosnú stenu na konci loggie. :---