misisko
04.11.09,00:01
Zdravim Vas
Neviem ci som vhodne umiestnil tento prispevok,ak nie tak sa ospravedlnujem.Konkretne riesenie mojho problemu sa mi nepodarilo najst medzi temamy,tak sa chcem opytat.
Ako zivnostnik som kupil vozidlo,ktore je zapisane v technickom preukaze na moju zivnost.Zatial som ho ale nedal do nakladov a tiez nieje nahlasene na danovom urade.Rozhodol som sa zalozit sro a zivnost zrusit.Toto vozidlo by som chcel pouzivat v tej srocke.Prosim poradte,co mam urobit.
A este jedna otazka:mozem tu zivnost zrusit (na buduci rok po danovom priznani),ak chcem dat do nakladov auto(druhe,v hodnote cca 5000eur)Dakujem
Anja111
04.11.09,07:15
Zdravim Vas
Neviem ci som vhodne umiestnil tento prispevok,ak nie tak sa ospravedlnujem.Konkretne riesenie mojho problemu sa mi nepodarilo najst medzi temamy,tak sa chcem opytat.
Ako zivnostnik som kupil vozidlo,ktore je zapisane v technickom preukaze na moju zivnost.Zatial som ho ale nedal do nakladov a tiez nieje nahlasene na danovom urade.Rozhodol som sa zalozit sro a zivnost zrusit.Toto vozidlo by som chcel pouzivat v tej srocke.Prosim poradte,co mam urobit.
A este jedna otazka:mozem tu zivnost zrusit (na buduci rok po danovom priznani),ak chcem dat do nakladov auto(druhe,v hodnote cca 5000eur)Dakujem
Automobil môžeš predať do s.r.o. a ďalej budeš postupovať v zmysle platných predpisov.
Živnosť môžeš zrušiť a druhé auto buď tiež predáš do s.r.o., alebo preradíš do osobného vlastníctva. A do nákladov za rok 2009 pôjdu len odpisy, t.j. 1/4 z OC...
misisko
04.11.09,20:12
Co to su odpisy 1/4 z OC?Auto chcem dat do nakladov 2 mesiace pred zrusenim zivnosti.Da sa to? A ako sa preraduje majetok(auto) zo zivnosti do osobneho vlastnictva?Ved aj ako zivnostnik to mam napisane na moje meno.Dakujem za pomoc
cloe
04.11.09,21:23
Co to su odpisy 1/4 z OC?Auto chcem dat do nakladov 2 mesiace pred zrusenim zivnosti.Da sa to? A ako sa preraduje majetok(auto) zo zivnosti do osobneho vlastnictva?Ved aj ako zivnostnik to mam napisane na moje meno.Dakujem za pomoc

Treba vedieť, že auto nedávaš do nákladov celé ale len vo forme odpisov a to je práve tá 1/4 z obstarávacej ceny.
Majetok zo živnosti do osobného vlastníctva sa preradí tým, že to zapíšeš do karty majetku - vyradenie. Nič iné s tým nerobíš. Žiadny prepis v tech. preukaze. Ak ho vyradíš a nebudeš už používať na podnikanie, tak treba túto zmenu nahlásiť do 30 dní aj na daňový úrad.
misisko
05.11.09,08:21
Dakujem.Uz mi to je jasnejsie.A je jedno aka cena toho auta je,vzdy sa to odpisuje na stvrtiny?Chcel som hlavne vediet ci nieje problem,ked dam na odpis auto teraz,nahlasim na urade a za dva mesiace ho budem odhlasovat z danoveho uradu a prevadzat do osobneho vlastnictva a rusit zivnost?Tu stvrtinu OC uznaju v nakladoch?
Zužu
05.11.09,08:57
Ak sa nemylim tak v JU idu odpisy do výdajov len vtedy ak je majetok v evidencii k 31.12 daného roka, za dva mesiace aké odpisy?