maressgirl
04.11.09,06:58
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či má škola právo nechať si školné i prípade ukončenia štúdia pred začatím akademického roka. Takže som sa rozhodla ísť študovať na UPJŠ v KE externou formou, pričom presné podmienky štúdia ako napr. kedy sa bude konať výučba, neboli nikde presne uvedené dokonca ani keď mi prišlo potvrdenie o prijatí na štúdium, kde bola aj poznámka, že na zápis už treba prísť so zaplateným školným vo výške 700€. Na zápise som sa dozvedela, že výučba sa teda bude konať i počas pracovných dní. Ja som momentálne nastúpila do práce, a dovolenku ešte nedostanem. tak som napísala žiadosť o ukončenie štúdia, ktorú mi schválili, ale školné mi vrátiť nechcú, z dôvodu, že nemajú na to vytvorení právny podklad. MOje štúdium teda trvalo 3 dni. Ak niekto vie ako postupovať, budem veľmi vďačná za radu.
misoft
04.11.09,23:51
Podľa mňa - laika - mali by to vrátiť. Ty si vopred zaplatila za nejakú službu, úkon, štúdium, lenže sa nič z toho neudialo. Neposkytli ti žiadne vzdelanie, nie si ani študentom ich školy. Požiadaj ich písomne o navrátenie poplatku školného, nakoľko nie si študentom ich školy, neposkytovali ti žiadnu výučbu. Tvoje peniaze majú neoprávnene - je to obohacovanie. V prípade, ak by nereagovali - súd.
maressgirl
05.11.09,05:34
no bohuzial ja som uz ziadala vratenie poplatku, odmietli ma s tym, ze nemaju vytvoreny pravny podklad na to, aby vracali skolne. idem este skusit poslat odvolanie na toto rozhodnutie, a ak ani to nepomoze asi budem nutena to riesit jednak cez media a jednak sudnou zalobou. ale dik za nazor :)
mlisa
05.11.09,08:02
pravnym podkladom je bezdovodne obohatenie, konkretne plnenie z pravneho dovodu ktory odpadol. Ak nepopustia,v takomto zmysle by si mala formulovat aj zalobu. Dost ale zalezi aj na tom, ako maju skolne zadefinovane vo svojich internych predpisoch (ci to nemaju ako zapisne (len ore istotu))