IVEB
04.11.09,07:47
Vystavenie faktúry pre vývoz do Českej republiky - výroba plastovej tabuľky s potlačou je tovar alebo služba ?
Zita5
04.11.09,06:51
Ak ste tabuľu vyrábali komplet celú aj s dodaním materiálu , tak sa jedná o tovar .

Ak by si zákazník dodal tabuľu a vy by ste ju len potláčali , tak sa jedná o službu.
Jana Acsová
04.11.09,06:58
IVEB
04.11.09,09:33
Vďaka , už mi je jasné
Anadka
06.11.09,11:56
Mam podobny problem: Predavame nasu sluzbu, kt. je software a dodavame ju najcastejsie samostatne /mailom, na CDcku/. Pri fakturacii do clenskych statov EU prenasame DPH povinnost na odberatela na zakl. §15 ods.8i) Zak. o DPH.
Teraz si zakaznik objednal saoftware aj s hardware /telefony/ a ide to do CR.
Takze posleme do CR nove telefony, na kt. bude nainstalovany nas soft.
Podla mna je to cele sluzba. Ale uz to asi nie je elektronicky dodavana sluzba...? Resp. je to tovar? Ako mam postupovat pri FA z pohladu DPH?

Prosim o pomoc.
JarkaL
06.11.09,11:59
Dodanie telefónu nemôže byť služba, určite je to tovar. Ak je Váš zákazník platiteľom DPH v ČR, fakturujete mu podľa §43:
§ 43
Oslobodenie od dane pri dodaní tovaru
z tuzemska do iného členského štátu


(1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom tovaru alebo na ich účet, ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte.
Anadka
06.11.09,12:07
aj vtedy, ked cena vyzera takto ide o tovar?
telefony 1 000EUR
software 5 500EUR
instalacia 2 000EUR
Zoltán Kovács
06.11.09,12:07
Vystavenie faktúry pre vývoz do Českej republiky - výroba plastovej tabuľky s potlačou je tovar alebo služba ?


Ak ste tabuľu vyrábali komplet celú aj s dodaním materiálu , tak sa jedná o tovar . V tomto prípade nejde o dodanie vl. výroby?

Ak by si zákazník dodal tabuľu a vy by ste ju len potláčali , tak sa jedná o službu.

A nie sú to náhodou klasické reklamné a pod. služby?
Anadka
06.11.09,12:16
uz neriesime tabulku :-).
Zoltán Kovács
06.11.09,12:18
uz neriesime tabulku :-).

Nereagoval som na tvoju otázku, ale na pôvodné zadanie.
A v čom je problém? Snáď svoj postreh môžem uviesť čo sa týka tej tabule? Či čo?
Anadka
06.11.09,12:20
nechcela som sa ta dotknut, len som netrpezliva, lebo cakam na odpoved.
Zoltán Kovács
06.11.09,12:21
nechcela som sa ta dotknut, len som netrpezliva, lebo cakam na odpoved.

No netrpezlivosť sa tu nenosí..... Totiž funguje to tu na dobrovolníckej báze....
Niekomu je dobre, že nič iné nerobí, len čaká na odpoveď.
JarkaL
06.11.09,12:28
aj vtedy, ked cena vyzera takto ide o tovar?
telefony 1 000EUR
software 5 500EUR
instalacia 2 000EUR
Tu neide o cenu, ale o podstatu dodávky. Keby si telefóny kúpili u niekoho iného a od Vás len SW, vtedy by išlo o službu. Vy Však podĺa Tvojej otázky predávate telefóny, ktoré už majú (Vami) nainštalovaný SW.
Anadka
06.11.09,12:58
dakujem pekne.
lenka.ba
24.01.10,10:40
Dobrý deň,
ešte v roku 2009, dodanie služby napr. do DE platcovi DPH. Musí byť na faktúre uvedené, že sa jedná o dodanie služby oslobodené od dane a zdaniť sa to musí v DE? Nejaký paragraf sa uvádza? Na tlačive DPH sa to uvádza v r. 13?
ak by išlo o tovar, musí byť na faktúre uvedené, že je dodanie oslobodené od DPH podľa §43 zákona od DPH a tovar si odniesol odberateľ? Vopred veľmi pekne ĎAKUJEM
lenka.ba
24.01.10,11:05
mimotemyčas obeda...