MikiJJ
04.11.09,08:21
Ahojte,

viete mi niekto prosim vas odpovedat na tuto otazku: v januari 2009 sa mi narodil syn a som na materskej dovolenke. Uvazujem o otvoreni zivnosti, alebo vrateni sa do zamestnania a maleho dat do sukromnych jasli. Nakolko sa ide zvysovat rodicovsky prispevok zo 158 Eur na 295 Eur, chcem sa opytat, ci aj napriek tomu, ze sa zamestnam a maly bude chodit do jasli prevadzkovane pravnickou osobou, mam narok na cely tento prispevok?

Dakujem pekne

Prajem prijemny den
veronikasad
04.11.09,07:24
Ahojte,

viete mi niekto prosim vas odpovedat na tuto otazku: v januari 2009 sa mi narodil syn a som na materskej dovolenke. Uvazujem o otvoreni zivnosti, alebo vrateni sa do zamestnania a maleho dat do sukromnych jasli. Nakolko sa ide zvysovat rodicovsky prispevok zo 158 Eur na 295 Eur, chcem sa opytat, ci aj napriek tomu, ze sa zamestnam a maly bude chodit do jasli prevadzkovane pravnickou osobou, mam narok na cely tento prispevok?

Dakujem pekne

Prajem prijemny den
Na zvýšený rodičovský príspevok budeš mať nárok len v prípade, ak do 2 rokov veku dieťaťa nebudeš mať žiadny iný príjem.
MikiJJ
04.11.09,07:30
Aha, tak dakujem! A medzi 2 - 3 rokom dietata sa mi znizi prispevok na povodny predpokladam.....budem mat nan narok ak sa zamestnam, prip. si otvorim zivnost a maly pojde do jasli?
Dakujem
veronikasad
04.11.09,07:33
Aha, tak dakujem! A medzi 2 - 3 rokom dietata sa mi znizi prispevok na povodny predpokladam.....budem mat nan narok ak sa zamestnam, prip. si otvorim zivnost a maly pojde do jasli?
Dakujem
Ak budeš mať dieťa umiestnené v súkromnom predškolskom zariadení, máš nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa vo výške skutočných nákladov, max. do výšky rodič.príspevku.(ale nie toho zvýšeného)
sovicka
04.11.09,12:12
mohla by si mi vysvetlit prečo nebude mat narok na ten zvyseny prispevok?
MikiJJ
04.11.09,12:20
Sovicka,
lebo novy zakon priznava zvyseny rodicovsky prispevok len do 2.veku dietata.