Misnow
04.11.09,09:53
Dobry den,

od jula do sept som pracovala na Dohodu o vykonani prace.
Spolocnost krachla, zmenila nazov a manazment sa akoby
pod zem zakopal. O dva tyzdne by mal (pravdepodobne)
novy prist.

Mzda je stale nevyplatena. Co mozem urobit preto, aby ma vyplatili?
Podat trestne oznamenie na policii? Co treba k tomu?



Dakujem
kysna
09.12.09,17:49
zdravim,
cez leto som jeden mesiac brigadovala v istom obchode ktory sa asi pred mesiacom zrusil. doteraz mi neprisla vyplata. malo by sa teraz robit nejake konanie, kde sa podaju nejake tie navrhy (sorry ze tak amatersky, ale nerozumiem sa do tychto veci) a do 2 mesiacov by nam "vraj" mala byt mzda vyplatena.zaujimalo by ma, ci mame aj s kolegynami narok na nejake uroky z omeskania vyplatenia mzdy. dakujem za odpoved
mzdy2007
14.12.09,11:52
nevyplatenie mzdy je podla nasich zakonov trestny cin...v prvom rade musis par krat sam-a vyzvat zamestnavatela/alebo jeho nastupcu ,nech uz sa vola akokolvek ale vsetky zavazky prechadzaju na neho/o vyplatenie mzdy, ak to nezaberie treba az potom podat navrh na sud,inak ti to sud vrati , ze mas najskor sam urobit nieco pre seba/ja som podala a uspela, sice po2rokoch, aj to1 rok zbytocne kvoli pravnikovi, ale aj na uroky z omeskania mas narok/.Ak je firma v konkurz.konani, treba sa co najskor prihlasit o svoje naroky, aby si sa dostal-a na radu pri vyplacani pohladavok, ak na ne po skonceni ostanu nejake peniaze..dobre je mat samozrejme zmluvu-dohodu a aj nejaky podklad o odpracovanych hodinach-dochadzku..zamestnavatelia zvyknu dochadzku na papieri a jednotlivych harkoch "stopit", najlepsia je elektronicka dochadzka, s tym im to ide tazsie..
kysna
14.12.09,11:55
dakujem za odpoved:)
Sante32
16.12.09,15:34
Aké sú postihy (myslím penále) ak som poslala výplaty po výplatnom termíne, s omeškaním jeden deň? Ďakujem