Palo235
04.11.09,11:27
Zdravím.

Vie niekto poradiť, teda ak sa to dá spraviť, ako by som mohol v makre pomocou príkazu WIDTH zistiť šírku jedného alebo viacerých písmen (znakov) v bunke? Skúšal som to všelijako, ale vždy mi tam vyhadzuje, že tam nemám object alebo také niečo. Za pomoc vopred ďakujem.
bobino38
04.11.09,10:36
šírka bunky deleno počet znakov:-)
Palo235
04.11.09,11:04
Akurat, ze napr. I ma mensiu sirku ako A atd. Takisto male pismena maju mensiu sirku ako ich velke pismena.
bobino38
04.11.09,11:09
aha:-))
ivka70
04.11.09,11:20
Akurat, ze napr. I ma mensiu sirku ako A atd. Takisto male pismena maju mensiu sirku ako ich velke pismena.

To zavisi od typu pisma, Curier ma vsetky pismena rovnako siroke :)
ivka70
04.11.09,11:25
Zdravím.

Vie niekto poradiť, teda ak sa to dá spraviť, ako by som mohol v makre pomocou príkazu WIDTH zistiť šírku jedného alebo viacerých písmen (znakov) v bunke? Skúšal som to všelijako, ale vždy mi tam vyhadzuje, že tam nemám object alebo také niečo. Za pomoc vopred ďakujem.

Neviem o tom, ze by sa toto nejako dalo urobit.

Naco to potrebujes?
Palo235
04.11.09,11:46
Typ pisma je Tahoma

A potrebujem to, lebo v do tabuliek pisem nazvy otazok. A mam tam nastavene opakovanie riadkov a pri zalamovani na tlac pri viacerych stranach to kus otazky usekne. A ja potrebujem ten kus dostat an tu dalsiu stranu.
ivka70
04.11.09,11:51
Typ pisma je Tahoma

A potrebujem to, lebo v do tabuliek pisem nazvy otazok. A mam tam nastavene opakovanie riadkov a pri zalamovani na tlac pri viacerych stranach to kus otazky usekne. A ja potrebujem ten kus dostat an tu dalsiu stranu.

A ako ti ma pomoct v tomto sirka znakov v bunke?
Nechces sem prilozit taky subor?
Palo235
04.11.09,12:01
ak by si vedela aj iny sposob, rad uvitam.
ivka70
07.11.09,19:39
ak by si vedela aj iny sposob, rad uvitam.

Nie je mi jasne ani z toho suboru, co ma byt vysledkom

Nepomoze ti zlucenie buniek na tom riadku do jednej, v ktorej nastavis zalamovanie textu?
Potom sa bude otazka rozkladat do viacerych riadkov podla jej dlzky ....

P.S.o opakovanie riadkov som v prilozenom subore nenasla ....
marjankaj
07.11.09,21:31
ak by si vedela aj iny sposob, rad uvitam.

V makre žiadne WIDTH nebolo ani nie je jasné ktorej bunky sa to týka ani čo s tým chceš urobiť. Skrátka čo tým básnik chcel povedať? :confused:
Palo235
09.11.09,09:01
ten *.xls subor sluzil nazorne co chcem zautomatizovat

Moja predstava bola taka ze si spravim makro ktore presne bude vediet sirku kazdeho pismena a ked sa dostane k sirke stlpca tak usekne TEXT a nakopiruje ho do dalsej bunky

pridam makro pre lepsie pochopenie:

Sub Makro1()


a = 0
c = Range("A1").Characters.Count
d = Columns("A:A").ColumnWidth
'd = 6

For s = 1 To c

a = a + 1
b = a + 2

Range("A" & b) = Mid(CStr(Range("A1").Value), a, 1)

Next s

e = 0
f = c + 2
d = d - 0.08

For y = 3 To f

Select Case Range("A" & y).Text
Case Is = "A"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "Á"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "Ä"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "B"
d = d - 1.1
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "C"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "Č"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "D"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "Ď"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "E"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "É"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "É"
d = d - 1.05
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "F"
d = d - 0.9
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "G"
d = d - 0.83
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "H"
d = d - 0.83
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "I"
d = d - 0.28
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "Í"
d = d - 0.33
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
Case Is = "J"
d = d - 0.58
Select Case d
Case Is < 0
e = e - 1
GoTo dalej
End Select
End Select
e = e + 1

Next y

dalej:


Range("B1") = Mid(CStr(Range("A1").Value), e)

End Sub

samozrejme ta ABCEDA nieje uplna lebo neviem sirku pismen .)

iny sposob prevedenia celkosti textu v liste rad uvitam .)
Palo235
09.11.09,09:04
Nie je mi jasne ani z toho suboru, co ma byt vysledkom

Nepomoze ti zlucenie buniek na tom riadku do jednej, v ktorej nastavis zalamovanie textu?
Potom sa bude otazka rozkladat do viacerych riadkov podla jej dlzky ....

P.S.o opakovanie riadkov som v prilozenom subore nenasla ....


nepomoze zlucenie lebo text bere prave z toho miesta kde je nastaveny pre dalsi list: tj usekne ho

daj si nahled pre tlac tam to je dobre vidiet
marjankaj
09.11.09,09:56
nepomoze zlucenie lebo text bere prave z toho miesta kde je nastaveny pre dalsi list: tj usekne ho

daj si nahled pre tlac tam to je dobre vidiet

A naozaj nestačí vo Format/zarovnanie, zaškrtnúť najprv prispôsobiť bunke a potom zalomiť text, ako sa s tým makrom takto "hrajkať"?

Viď súbor.
---------------------------------------

PS. Už som to upravil. Je to ono?
Palo235
09.11.09,12:12
A naozaj nestačí vo Format/zarovnanie, zaškrtnúť najprv prispôsobiť bunke a potom zalomiť text, ako sa s tým makrom takto "hrajkať"?

Viď súbor.

- nepomoze

Namalujem :)


ale tiez hladam nejaku inu alternativu ako by sa to dalo urobit
marjankaj
09.11.09,13:18
- nepomoze

Namalujem :)


ale tiez hladam nejaku inu alternativu ako by sa to dalo urobit

Už som to tam upravil. A nepíš, že ďalší list(teda hárok, alebo sheet), keď myslíš ďalšiu stranu.
Naformátuj si bunku A1, ako som napísal už skôr.
Palo235
10.11.09,09:53
Už som to tam upravil. A nepíš, že ďalší list(teda hárok, alebo sheet), keď myslíš ďalšiu stranu.
Naformátuj si bunku A1, ako som napísal už skôr.

asi som to zle znazornil v prvom *.xls subore prikladam dalsiu prilohu kde to uz musi byt na 100percent jasne :) aspon dufam

ked nie dajte si prehlad listov pre tlac
marjankaj
10.11.09,16:42
asi som to zle znazornil v prvom *.xls subore prikladam dalsiu prilohu kde to uz musi byt na 100percent jasne :) aspon dufam

ked nie dajte si prehlad listov pre tlac

Veď si to mohol hneď takto ukázať.

V prílohách si pozri. Definuj si hlavičku - Súbor/nastavenie strany/hlavička alebo päta, alebo si to daj do dvoch riadkov.
Palo235
11.11.09,06:23
Veď si to mohol hneď takto ukázať.

V prílohách si pozri. Definuj si hlavičku - Súbor/nastavenie strany/hlavička alebo päta, alebo si to daj do dvoch riadkov.


1. sposob da nazov len hore, skoda ze si nemozem vybrat polohu toho textu a dalsia vec ci by sa to dalo napasovat prave do A2:L2 (A potom ci by sa tam este dalo nastavit pre kazdy sheet iny text)
2. ten text praveze musi byt roztiahnuty v A2:L2 (nepaci sa to klientovi ked mu takto hodim tabulky)

- ja som skusal aj take ze ten text dam len do bunky D2 a centrovat
- alebo som skusal ze ho dam do bunky L2 a tam ho dam zobrazit doprava

u nas plati to ze nas zakaznik nas pan .... len mne to robi problem ze to musim potom rucne spracovavat tie odrezane casti (hrozne pracna robota ked mam 200+ sheetove tabulky)
marjankaj
11.11.09,09:33
1. sposob da nazov len hore, skoda ze si nemozem vybrat polohu toho textu a dalsia vec ci by sa to dalo napasovat prave do A2:L2 (A potom ci by sa tam este dalo nastavit pre kazdy sheet iny text)
2. ten text praveze musi byt roztiahnuty v A2:L2 (nepaci sa to klientovi ked mu takto hodim tabulky)

- ja som skusal aj take ze ten text dam len do bunky D2 a centrovat
- alebo som skusal ze ho dam do bunky L2 a tam ho dam zobrazit doprava A prečo mu nevyhovuje tento spôsob? To by bolo najjednoduchšie.

u nas plati to ze nas zakaznik nas pan .... len mne to robi problem ze to musim potom rucne spracovavat tie odrezane casti (hrozne pracna robota ked mam 200+ sheetove tabulky)

To sú aké tabuľky? Máš tam iba jeden sheet(hárok).
A to makro1 čo by malo vlastne robiť?
A to dlhé makro, čo si tu pridal? Ak zmeníš výšku písma, potom budeš prerábať všetky šírky písmen? Ani som sa nepokúšal zisťovať, čo ktorá premenná predstavuje. Myslím, že aj ty budeš mať po čase s tým problém.
Palo235
11.11.09,11:14
- staci jeden sheet kedze kazdy dalsi sheet je toho isteho charakteru
- to makro vobec nieje dokoncene a asi v nom ani pokracovat nebudem (sirka pismena nieje az tak jednoducho zistitelna ako som si myslel .))

makro pracuje na principe:
- zisti sirku A1 bunky
- postupne odsekava pismenka a odratava od celkovej sirky bunky A1 :) (zaroven ich zapisuje podseba)
- ked sa dostane k 0 hodnote tak pripocita jedno pismenko a zbyvajuci text dopli do B1 bunky

to makro bolo len v skusobnom mode :) a niesu tam vsetky pismena doplnene kedze neviem ich sirku (makro je robene pre Excel2003)
Palo235
11.11.09,11:22
- alebo som skusal ze ho dam do bunky L2 a tam ho dam zobrazit doprava A prečo mu nevyhovuje tento spôsob? To by bolo najjednoduchšie.

Odpoved: Lebo nas zakaznik nas pan .))) keby bolo na mne tak ma NAZOV len na prvom liste a v ostatnych nech je orezany
marjankaj
11.11.09,11:57
- alebo som skusal ze ho dam do bunky L2 a tam ho dam zobrazit doprava A prečo mu nevyhovuje tento spôsob? To by bolo najjednoduchšie.

Odpoved: Lebo nas zakaznik nas pan .))) keby bolo na mne tak ma NAZOV len na prvom liste a v ostatnych nech je orezany

To sa už opakuješ. Čo vlastne chce ten pán? Výstup na papieri alebo súbor v počítači? Nikto tu nebude vymýšľať makrá a potom povieš, že pánovi to nevyhovuje. Najprv zadefinuj presne zadanie ako si to pán predstavuje.
marjankaj
11.11.09,12:00
- staci jeden sheet kedze kazdy dalsi sheet je toho isteho charakteru
- to makro vobec nieje dokoncene a asi v nom ani pokracovat nebudem (sirka pismena nieje az tak jednoducho zistitelna ako som si myslel .))

makro pracuje na principe:
- zisti sirku A1 bunky
- postupne odsekava pismenka a odratava od celkovej sirky bunky A1 :) (zaroven ich zapisuje podseba)
- ked sa dostane k 0 hodnote tak pripocita jedno pismenko a zbyvajuci text dopli do B1 bunky A prečo to doplňuje do bunky B1, keď to zákazník nechce do dvoch riadkov?

to makro bolo len v skusobnom mode :) a niesu tam vsetky pismena doplnene kedze neviem ich sirku (makro je robene pre Excel2003)

V texte.
Palo235
12.11.09,05:00
To sa už opakuješ. Čo vlastne chce ten pán? Výstup na papieri alebo súbor v počítači? Nikto tu nebude vymýšľať makrá a potom povieš, že pánovi to nevyhovuje. Najprv zadefinuj presne zadanie ako si to pán predstavuje.

- to makro nieje pre klienta ale pre mna aby som si ulahcil robotu .... Pan chce vystup v tabulkach a ked si to nahodou raz za uhorsky rok vytlaci tak aby to nemal orezane.
- nejedna sa o jednorazove makro ale pre vsetky tabulky co spracovavam
Palo235
12.11.09,05:01
V texte.


- esteticnost .))
marjankaj
12.11.09,09:14
- to makro nieje pre klienta ale pre mna aby som si ulahcil robotu .... Pan chce vystup v tabulkach a ked si to nahodou raz za uhorsky rok vytlaci tak aby to nemal orezane.
- nejedna sa o jednorazove makro ale pre vsetky tabulky co spracovavam

To som si mohol myslieť.
Takže nechce to do dvoch riadkov.
Nechce to ani do bunky L2 a zarovnať doprava.
Asi to ani nebude chceť tlačiť pomocou makra(tak ho ani nebudem robiť)

Pre teba bude najjednoduchšie rozdeliť text do dvoch buniek A2 a D2 manuálne a potom bunku D2:L2 skopírovať až do konca. Načo ti budú makrá? Keď budeš písať otázku, tak ju hneď rozdeľ tak aby to "esteticky" vyhovovalo. Takúto požiadavku ja do makra neviem zapracovať. Čo je estetické pre jedného, pre druhéhyo byť nemusí.

Možno aj pán bude spokojný.

Upravil som subor. Esteticky si ho doupravuj.
Palo235
12.11.09,12:58
takto to robim :)) a chci to zmakrovat

- resp. to makro co som vyssie napisal je funkcne len treba vediet sirku pisma
- nastavit to makro aby to spravil na kazdom sheete uz viem (vdaka porada.sk .))

problem je ze neviem sirku pisma

hladal som aj na ang. forach ----- NIC :)
ani google nevedelo ----- a ten vie vsetko


nic zostava len mu to obuchat o hlavu alebo manualne robit (nerad robim manualne)
marjankaj
12.11.09,17:21
takto to robim :)) a chci to zmakrovat

- resp. to makro co som vyssie napisal je funkcne len treba vediet sirku pisma
- nastavit to makro aby to spravil na kazdom sheete uz viem (vdaka porada.sk .))

problem je ze neviem sirku pisma

hladal som aj na ang. forach ----- NIC :)
ani google nevedelo ----- a ten vie vsetko


nic zostava len mu to obuchat o hlavu alebo manualne robit (nerad robim manualne)
Stále neviem o čo ti ide. Ja vyplním iba dve bunky, upravím text, a potom potiatnem myšou doprava pokiaľ mi treba. Netreba mi na to žiadne makro. Ale ak sa chceš pocvičiť v makrách, tak len tak ďalej. A stále neviem, čo si ty predstavuješ pod slovom "sheet". V ukážkach som vždy našiel iba jeden sheet. :confused:
Palo235
13.11.09,06:19
pod Sheet si predstavujem list1 list2 alebo sheet1 sheet2

zalezi aky mate office

v ukazkach to nebolo potrebne davat kedze sa tu stale hovori o automatizacii (masivne spracovavanie)