dkleinova
04.11.09,11:47
Ahojte, mám nejasnosti ohľadne zahraničných pokladní v tomto programe.
Konkrétne som zvedavá aký kurz sa používa pri účtovaní (dotácia pokladne napr.)?

Ako pri starom SW som použíla kurz komerčnej banky pri dotácii. Ale robilo mi to šarapatu pri určovaní konečného zostatku v pokladni (prepočet na eurá).
V Krose mi pani poradila, že mám používať kurz ECB predsa. Tým pádom mi ale vzniká rozdiel na preklenovacom účte 261. Návod, ktorý mi poriadne nevysvetlila som nepochopila, tak sa obraciam na Vás.

Potrebujem naúčtovať zahraničné pokladne a nie som si istá kurzom. Čo ak mi zas nebudú sedieť zostatky? Viete mi niekto poradiť, prosím?
bobiko
04.11.09,13:19
Pri uctovani v evidencii zPD (predpokladom je existencia valutovej pokladnice; Pridat si ju mozte vo firma/nastavenie/pokladnice/pridaj valutovu) mozte tiez pouzit okrem kurzu ECB aj kurz banky. Ten si mozte tiez dopocitat (kliknutim na tu modru kalkulacku a zadanim presnych sum v EUR a v cudzej mene. Nesmiete vsak zabudnut kliknut na vykricnik vpravo vedla policka kurzu banky, aby sa kurz prepocital podla zadanych sum). dalej mate v evidencii a tiez pri uctovani sumu prepocitanu kurzom banky, a nie kurzom ECB.
dkleinova
05.11.09,06:17
Pri uctovani v evidencii zPD (predpokladom je existencia valutovej pokladnice; Pridat si ju mozte vo firma/nastavenie/pokladnice/pridaj valutovu) mozte tiez pouzit okrem kurzu ECB aj kurz banky. Ten si mozte tiez dopocitat (kliknutim na tu modru kalkulacku a zadanim presnych sum v EUR a v cudzej mene. Nesmiete vsak zabudnut kliknut na vykricnik vpravo vedla policka kurzu banky, aby sa kurz prepocital podla zadanych sum). dalej mate v evidencii a tiez pri uctovani sumu prepocitanu kurzom banky, a nie kurzom ECB.
Ďakujem. Kurz banky som mala nahodeny, ale v Krose mi povedali, ze tam mam dat kurz ECB. Tak som teraz na pochybach, co s tym.
Ked som pri nahadzovani noveho dokladu PPD zadala kurz do policka Kurz ECB a aj do policka Kurz banky, tak sa mi suma z cudzej mene prepocitala kurzom komercnej banky.