milanr
30.08.05,06:59
Vrátila som sa z dovolenky a na stole ma čakala maródka, na ktorej je vyznačené "Úraz zav. inou osobou" REGRES. Ide o nepracovný úraz. Ešte nikdy som nemala taký prípad. Čo treba odovzdať SP? Ako je to s výplatou náhrady príjmu za prvých 10 dní ? Aké tlačivá je povinný vyplniť zam-nec a zam-teľ ?
Poraďte, súrne! Ďakujem
VERONIKA6
30.08.05,06:04
Pri nepracovnom úraze vypláca prvých 10 dní zamestnávateľ tak ako pri ostatných dávkach a po 10. dni odovzdáš DPH SP spolu s tlačivom "Potvrdenie zamestnávateľa..." a s tlačivom ktoré si vypíše zamestnanec "Hlásenie úazu na na účely nemocenského...". Žiadne iné povinnosti nemáš. Po skončení DPN odnesieš ukončenie.
milanr
30.08.05,06:36
Vďaka za odpoveď. Konzultovala som to aj s SP. Máš pravdu. Dávku za prvých 10 dní mu vyplatím normálne, nekrátim ju. Ostatné rieši SP, ktorá si vyžiada aj výsledok vyšetrovania z polície. Ževraj regres si rieši sám v občiansko-právnom spore (ušlí zárobok, bolesné a pod.)? Nevie niekto ako je to s nárokom na dovolenku? Bude sa mu táto DPN zahŕňať do 100 dní, po ktorých sa už kráti nárok na RD o 1/12 ?
Zita4
30.08.05,06:56
Nevie niekto ako je to s nárokom na dovolenku? Bude sa mu táto DPN zahŕňať do 100 dní, po ktorých sa už kráti nárok na RD o 1/12 ?Bude sa mu počítať do 100 dní na krátenie dovolenky, pretože to nebol pracovný úraz.