ekonom1
04.11.09,13:20
Dobrý deň, nemáte náhodou niekto skúsenosti s nesplnením oznamovacej povinosti k dani z motorových vozidiel a prípadných pokút?????
Do 30 dní od začatia používania motorového vozidla som povinná zaslať oznámenie DU.
Je toto pokutované???

Ďakujem.:)
Mária.K.
04.11.09,16:24
Dobrý deň, nemáte náhodou niekto skúsenosti s nesplnením oznamovacej povinosti k dani z motorových vozidiel a prípadných pokút?????
Do 30 dní od začatia používania motorového vozidla som povinná zaslať oznámenie DU.
Je toto pokutované???

Ďakujem.:)
Ak si nesplníte v lehote oznamovaciu povinnosť k dani z motorových vozidiel, uloží vám správca dane pokutu podľa § 35 ods. 7 zákona č. 511/1992 Zb. v platnom znení.
ekonom1
05.11.09,06:36
Ďakujem za rýchlu odpoveď, nepotešila ale čo už.
azla
05.11.09,06:47
(7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote

a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.


...čiže môže ale nemusí.:rolleyes::)
atka4
05.11.09,11:38
Dobrý deň, nemáte náhodou niekto skúsenosti s nesplnením oznamovacej povinosti k dani z motorových vozidiel a prípadných pokút?????
Do 30 dní od začatia používania motorového vozidla som povinná zaslať oznámenie DU.
Je toto pokutované???

Ďakujem.:)

.....nechcem navádzať, ale......... nejde ešte prispôsobiť ten dátum uvedenia MV do užívania, aby ste splnili reg. povinnosť včas?
(samozrejme treba zobrať na zreteľ všetky okolnosti vo vašej firme,zaradenie MV do užívania, nákup phm a podobne...-prepočítajte, čo je "lacnejšie")
ekonom1
05.11.09,12:59
.....nechcem navádzať, ale......... nejde ešte prispôsobiť ten dátum uvedenia MV do užívania, aby ste splnili reg. povinnosť včas?
(samozrejme treba zobrať na zreteľ všetky okolnosti vo vašej firme,zaradenie MV do užívania, nákup phm a podobne...-prepočítajte, čo je "lacnejšie")
Sme väčšia spoločnosť takže určite nie.
atka4
05.11.09,14:11
Sme väčšia spoločnosť takže určite nie.
:mee: