jarko72
04.11.09,15:34
Chcel by som podnikať s tureckými rybičkami ktoré pomáhajú pri liečení psoriázi, dajú sa použiť aj na kozmetiku (pedikúra,manikúra,zrohovatená alebo šupinatá koža), rozvoj duševnej hygieny a pod. No neviem akú činnosť v živnosti nato budem potrebovať, ked napríklad kozmetika je už remeselná živnosť a čo sa týka ako relaxačného centra tak to neviem akú živnosť mi bude treba. Skúste poradiť čo mám vymyslieť pre živnostenský úrad a úrad verejného zdravotníctva.
warrior
04.11.09,14:50
veď na živnosti ti radi poradia :)
akina
05.11.09,12:21
Chcel by som podnikať s tureckými rybičkami ktoré pomáhajú pri liečení psoriázi, dajú sa použiť aj na kozmetiku (pedikúra,manikúra,zrohovatená alebo šupinatá koža), rozvoj duševnej hygieny a pod. No neviem akú činnosť v živnosti nato budem potrebovať, ked napríklad kozmetika je už remeselná živnosť a čo sa týka ako relaxačného centra tak to neviem akú živnosť mi bude treba. Skúste poradiť čo mám vymyslieť pre živnostenský úrad a úrad verejného zdravotníctva.
Pokiaľ budeš chovať rybičky na liečiteľské účely ( psoriáza ), tak to nie je živnosťou.
Chov kangalských rybičiek používaných pri skrášľovaní tela
( miesto pedikúry ) je živnosťou voľnou.
daniel345
05.11.09,14:42
Slovu liečba sa zďaleka vyhni ... Skôr peeling a pedikúra.
Chovám ich už takmer dva roky, takže to poznám. Ak chceš ísť cez živnosť, budeš potrebovať kvalitné nádrže a hlavne s kompletnou dokumentáciou. Na živnosť nemôžeš použiť nejaké akvaristické vybavenie ...
jarko72
05.11.09,16:51
čo su to liečitelské účely?...dá sa pod to skryť zarábanie penazí?...dik
akina
05.11.09,18:00
čo su to liečitelské účely?...dá sa pod to skryť zarábanie penazí?...dik
Liečiteľské účely znamená chovať rybičky za účelom liečby napr. psoriázy a samozrejma robiť to za účelom zisku. Nie je to živnosť ako som písala vyššie, ale podnikanie ako také. Táto činnosť by ale mala byť vykonávaná oficiálne na základe povolenia, ktoré má pod kontrolou príslušný vyšší územný celok.