siemenska
04.11.09,17:25
Zdravím vás všetkých. Obraciam sa na vás s prosbou, či mi neviete poradiť. Asi tretí den ma nejako bolí chrbát. Ja viem, že je to bežné. Ale chvilkami sa ani pohnuť nemôžem. Zacalo to bolesťou medzi lopatkami. To som si nechala amatersky rozmasirovat a trochu to prešlo. Ale teraz pocitujem bolesť v krížovej oblasti. Cítila som to aj v noci. Teraz ked sa mám postaviť akoby ma nožom pichlo. A comu sa čudujem, aj ked rovno idem, tak po pár krokoch , také pichnutie cítim. Neviem, nikdy som také niečo nemala. Môže to byť tzv "zastydnuty" chrbat? V poslednom čase som bola dosť spotená, priznám že som bola slabo oblečená vonku - potom som cítila desne studený chrbát. ..ale ak by to malo byt prechladnuté, asi by ma bolel celý chrbát, ale ja tu bolest cítim len v tej krížovej oblasti. Co je na to dobré? Suché teplo..? či rozmasírovat to poriadne?
cabada
05.11.09,06:05
Ahoj,
téma o chrbtíku tu už je, mohla si sa pripojiť :)

Ak bolesti neprejdú, alebo sa budú zhoršovať, nepodceňuj, choď k lekárovi.
Ale, môže to byť prechladnutie a krížová oblasť je zvlášť na toto citlivá. Stačí sa zachladiť, potom trochu ponamáhať chrbát a bolesť je tu.
Ale môže to mať aj mnoho iných príčin, to ale skôr vie posúdiť lekár - zaseknutie, natiahnutie.. alebo nesprávne spíš, sedíš v práci, to sa potom po čase môže aj takto naraz prejaviť.

Veľmi laicky - teplo sa obliekaj, dopraj si teplé sprchy, kúpeľ, ak nerobí problém - jemne cielene na chrbtové svaly cvič, "strečinguj", správny masér , prípadne fyzioterapeut Ti tiež vie pozrieť chrbát, pomasírovať a povedať, ak už je to vhodné ísť k lekárovi..

Ja mám tiež problém s krížovou oblasťou a veľmi mi pomohlo - už zo zúfalého stavu po rokoch - pravidelné cvičenie, strečing, spevňovanie svalstva. Samozrejme spánok a stolička by sa mali čo najskôr vymeniť za taký, ktorý neubližuje chrbátu a už navždy nosím (mimo leta) tzv. body ako tielko, ktoré chráni pred nachladnutím v krížoch.
Tak, toľko odomňa. :)